philips 55pus7303/12 problem z usb i filmami.

Imrath

New member
Witam serdecznie.
Ostatnio stałem się posiadaczem telewizora philips 55pus7303/12.
Po zakupie zaktualizowałem androida na tv do najnowszej wersji,
podłączyłem dysk zewnętrzny (nowy) pod port usb wraz z nagranym na nim filmem
w rozdzielczości 4k około 35 GB.
Oczywiście został on wykryty przez telewizor i aplikacja Nośniki wyświetliła zawartość.
Po uruchomieniu filmu zostało odtworzone jakieś 30 % filmu a następnie tv dostał freeza.
Pomogło tylko wyciągnięcie wtyczki zasilającej.
Następna próba oglądania po przewinięciu do ostatniego oglądanego momentu ponownie zakończyła się freezem lecz tylko wideo się zawiesiło, dźwięk leciał dalej.

Próba z innym filmem z pendrive przynosi te same efekty.

Myśląc ze może to wina wbudowanego odtwarzacza pobrałem Kodi dla android tv ze sklepu play.
Kodi nie wykrywa podłączonego urządzenia.
Jakikolwiek explorer dla android tv niestety nie widzi plikow.

Ktokolwiek spotkał się z takimi problemami ? Myślicie ze to wina tego egzemplarza ? oddawać na gwarancję ?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
to raczej częsta przypadłość podłączenia telewizora do dysku,były już takie przypadki więc raczej to leży po stronie telewizora , w jednym to działa bez problemu a w drugim są problemy bodajże TCL ma z tym też problem więc raczej gwarancji Ci nie uznają bo nie jest to wada fabryczna a raczej możliwości sprzętowe
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Witam serdecznie.
Ostatnio stałem się posiadaczem telewizora philips 55pus7303/12.
Po zakupie zaktualizowałem androida na tv do najnowszej wersji,
podłączyłem dysk zewnętrzny (nowy) pod port usb wraz z nagranym na nim filmem
w rozdzielczości 4k około 35 GB.
Oczywiście został on wykryty przez telewizor i aplikacja Nośniki wyświetliła zawartość.
Po uruchomieniu filmu zostało odtworzone jakieś 30 % filmu a następnie tv dostał freeza.
Pomogło tylko wyciągnięcie wtyczki zasilającej.
Następna próba oglądania po przewinięciu do ostatniego oglądanego momentu ponownie zakończyła się freezem lecz tylko wideo się zawiesiło, dźwięk leciał dalej.

Próba z innym filmem z pendrive przynosi te same efekty.

Myśląc ze może to wina wbudowanego odtwarzacza pobrałem Kodi dla android tv ze sklepu play.
Kodi nie wykrywa podłączonego urządzenia.
Jakikolwiek explorer dla android tv niestety nie widzi plikow.

Ktokolwiek spotkał się z takimi problemami ? Myślicie ze to wina tego egzemplarza ? oddawać na gwarancję ?

Cześć,
Problem z odtwarzaniem plików z dysków NTFS pojawił się w oprogramowaniu .222 (takie pewnie teraz masz) i rozwiązali to w oprogramowaniu .230. Tuta jlink gdzie możesz je pobrać i zainstaluj sobie na TV, wtedy zewnętrze aplikacje odczytają dysk i będziesz mógł odtworzyć przez KODI.

End User License Agreement
 

Imrath

New member
Witajcie.
Dziekuje za odpowiedzi. Przetestuje aktualizację do softu podanego przez Guzioo_PL.
Dam znać czy rozwiązało problem.
Pozdrawiam.
 

Imrath

New member
Po instalacji softu .230 wszystko zdaje się działać prawidłowo.
Dyski z partycjami NTFS są widoczne w kodi, oraz innych odtwarzaczach.
Próba filmu zakończona sukcesem bez przerw.
Usterka zlikwidowana :)
Dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam.
 

kruszonmk

New member
Witam.
Aktualizacja do Oreo i mam problem z dyskiem zewnętrznym na którym jest sporo plików, nie odczytuje przez odtwarzacz wbudowany w Tv, na drugim dysku dodam, że taki sam ale mniej zawalony jest ok a Kodi odczytuje 2 dyski bardzo dobrze.
Spotkał się ktoś z taką sytuacją i ma na to lekarstwo.
 
Do góry