Philips 55" PUS7101 kontra PUS6561 - ktory lepszy

beavisek

New member
Musze niestety szybko kupic TV a teraz w sklepie na S pojawila sie niezla obnizka i bylem juz nastawiony na Philispa 55" PUS6561 ale za 350zl wiecej mam juz PUS7101 . Obudwa modele to 2016r i maja 100Hz i jedyna roznice jaka znalazlem na stronie producenta to to ze 7101 ma lepszy dzwiek tzn 30W a nie 20W i jakas technologia potrojnego dzwieku.
I tak mam kino domowe wiec nie wiem czy jest sens doplacac?

Macie jakies doswiadczenia porownania ,ze ten 7101 ma lpeszy obraz albo stabilniejszy android od 6561??
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Są też dodatkowe systemy poprawy obrazu. No i najważniejsze. Wątek o serii 7 nie jest tak gorący jak o serii 6.
 

simson86

New member
Witam podlacze się do tematu
Różnica w cenie w SA... To 60zl model 7101 kosztuje 3400 zł. Czyli waszym zdaniem warto brać model 7101 czy zostać 6561?? Może tak mało jest opini na temat 7101 ponieważ jeszcze niedawno kosztował ponad 4500.?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie chce mi się szukać bo ja to wiem. Z pamięci mogę napisać o 200 wyższy pmr. Do tego krawędziowe podświetlenie czyni go smuklejszym.
 

beavisek

New member
Dzieki za to porownanie. nie widzialem tego testu. Ja właśnie juz kupilem 55PUS6561 za 3300 zl i nie zauważyłem widocznej roznicy w testowych filmikach pomiedzy 7101 wiec nie chcialem przeplacac. Narazie jestem zauroczony obrazem. Lekki blendind widac bylo na meczu polska rumunia ale jest to do zaakceptowania..
Polecam ten model w cenie 3300 chyba nie ma lepszego i do tego ambilight ..
Dziekuje wszystkim za porady..
 

majkel506

New member
Dzieki za to porownanie. nie widzialem tego testu. Ja właśnie juz kupilem 55PUS6561 za 3300 zl i nie zauważyłem widocznej roznicy w testowych filmikach pomiedzy 7101 wiec nie chcialem przeplacac. Narazie jestem zauroczony obrazem. Lekki blendind widac bylo na meczu polska rumunia ale jest to do zaakceptowania..
Polecam ten model w cenie 3300 chyba nie ma lepszego i do tego ambilight ..
Dziekuje wszystkim za porady..

a gdzie w takiej cenie mozna go wyrwac? sam sie przymierzam do tego modelu, jak wrazenia, matryca ips daje rade?
 

kujol

New member
W saturnie w promocji -15%
Z kolei w mediamarkt jest za 3700 i "gratis" odtwarzacz blueray i 3 płyty z filmami z serii Star wars.
 

feverdog

New member
W dużej sieci sklepów na S. Domyślnie jest w cenie 3799 ale jak wbijesz w koszyk to naliczają się rabaty i jest za 3343zł.
Ja nadal się zastanawiam czy 6561, czy może jednak 7101 (49 cali)- ładniejszy design, lepszy zakres barw, wyższe PMR (2000Hz), lepsze głośniki i mniejsze zużycie energii ale z drugiej strony podobno nie radzi sobie z tymi barwami i obraz jest równie dobry jak nie lepszy na 6561. Dziwne że w uboższym modelu dali direct led, a w wyższym edge led!?
 

kujol

New member
Ja dzisiaj mialem juz wystawione dokumenty na 6561 ale robili problemy z ratami 0%.
Sprawdzałem materiał 4k z pendrive i musze przyznać ze urywa dupe w porównaniu z kilkuletnim samsungiem full HD 40' który mam w domu.
Android wydawał się dziwny, smart wydaje mi się prostszy w obsłudze ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.
 

Grzechu07

New member
I ja teraz też mam dylemat, zastanawiam się nad 7101 (49cali). Dostałem tutaj ofertę za 3350zł + strojenie a w sklepie na S jest za 3128zł. To strojenie wiele daje?
 

mietek91

New member
Kolego Grzechu07, ja też mam ten sam dylemat, w sklepie na S jak wrzucisz do koszyka ten tv jest za 3079 i mogę odebrać go już dzisiaj. Takiej ceny nie jest w stanie zrobić mi nawet mój znajomy
 
Ostatnia edycja:

Grzechu07

New member
Kolego mietek91, podałem cenę z kurierem. Czytałem, że ten model ma czasami problemy w scenach szybkich (mecz piłki czy coś) i pojawiają się pionowe pasy. Plusem tego strojenia jest to że to też sprawdzą i można dostać sprawdzony model a nie odsyłać w razie czego. A i to też jest zakup na kilka lat, więc myślę, że lepiej kupić coś sprawdzonego.
 

mietek91

New member
Kolego Grzechu07 co do strojenia zgodze się z Tobą. Tylko ja mam ten plus ,że mam dostęp do kolorymetru. Chyba będę musiał się dzisiaj zebrać i przejechać do sklepu, żeby go obejrzeć. Tylko czytając opinie nie mogę do konca przekonać się do tej marki :(
 
Do góry