Philips 49PUS6561/12 Jakie napisy?

Szwagier_

New member
Witam, zakupiłem dopiero co ten telewizor i nie mogę dobrać odpowiednich napisów do filmów :/ ciągle coś nie tak.. albo nie ma wgl.. albo nie pokazuje polskich znaków.. albo jakieś dziwne znaki.. Dodam że filmy odtwarzam z Pendrive. Jeśli ktoś wie jakie napisy będą dobre pod ten tv to czekam na pomoc. Pozdrawiam :)
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Napisy najlepiej *.srt. podczas odtwarzania można zmienić kodowanie napisów. Wystarczy nacisnąć 'OK' podczas odtwarzania i jak dobrze pamiętam, jest to ikona '...' i tam można sprawdzić, które będzie odpowiednie dla danych napisów.
 

remal

New member
Napisy SRT, polecam napiproject. W odtwarzaczu na tv musisz ustawić kodowanie utf-8. Ściągnij sobie też Mxplayer.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Szwagier_

New member
Napisy pobrane w formacie SRT i z rozszerzeniem SRT, utf-8 też, tak wszystko w napiprojekt ustawiłem :) a w odtwarzaczu na tv właśnie nie mam pojęcia gdzie są takie opcje :/ Mxplayer nie pogarsza jakości?

I o jakim odtwarzaczu mówimy? Ja używam tej aplikacji "Media" i z niej odpalam

Właśnie zainstalowałem Mx Player i tam wszystkie napisy ładnie działają tylko że nie można ich rozmiaru zmienić ;/ jak dla mnie są za duże a w opcjach tego programu nie da się ruszać tymi suwakami od rozmiaru ;/
 
Ostatnia edycja:

remal

New member
Teraz piszę o Media playerze w Tv.

Wciśnij przycisk poniżej napisu options na pilocie w trakcie oddtwarzania filmu.

Reszta jak na zdjęciach. 20160918_125341.jpg 20160918_125549.jpg 20160918_125559.jpg

Ja używam Mxplayera, bo u mnie napisy są za małe na tym wbudowanym [emoji1]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Szwagier_

New member
No tylko że ja mam inny pilot :D nie widzę nigdzie takiej opcji i nie wiem jak otworzyć to menu z opcjami ze zdjęć ;/

W załączniku zdjęcie mojego pilota :D
 

Attachments

  • 20160918_131040.jpg
    20160918_131040.jpg
    117,4 KB · Wyś: 649

Szwagier_

New member
Dobra :D już znalazłem :D to ten "plusik" na pilocie, już śmiga wszystko dobrze tylko też uważam że te napisy trochę małe.. a wiesz może jak zmniejszyć napisy w MxPlayer? Bo te suwaki mi nie działają ;/
 

remal

New member
Te suwaki pewnie działają na tablecie. Autor apki zapomniał, że pilotem tego nie przesuniemy. Pozostaje tylko zmiana typu czcionki, ale są niewielkie różnice. Mi akurat ta wielkość odpowiada. Na szczęście.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

remal

New member
Spróbuj VLC. Właśnie udało mi się ogarnąć temat dostepu do plików na pendrive. Można zmieniać wielkość czcionki. Chyba przy nim zostanę. Tym bardziej, że to mój ulubiony player z PC.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Smykoo

New member
U mnie na standardowym wszystko działa, nspisy, dźwięk, jak na razie wszystkie typy plików uruchomił. Co do mx playera to nie odtwarza dźwięku dts.

Wysłany z Google Nexus
 
Do góry