Philips 49PUS6561/12 clouding czy jest sens zamieniać go na 7101?

kira

New member
Witam
W zeszły piątek stałem się posiadaczem telewizora Philips 49PUS6561.
Kupując ten telewizor zdawałem sobie sprawę że ma matrycę IPS i nie ma na nim czerni ale ciemno szary grafit. Ale Ambilight jest super!. Obraz i kolory są raczej w porządku.

Po dwu dniach ochłonąłem i zauważyłem kilka niedoskonałości obrazu które zaczęły mnie denerwować czyli odcienie szarości i clouding.
W zasadzie to pierwsze aż tak bardzo mi nie przeszkadza po prostu telewizor niezbyt dobrze odwzorowuje odcienie szarości szczególnie w ciemnych scenach. Większość ekranu jest niemal jednolicie grafitowa. (ok. rozumiem słaby kontrast + matryca ips)

Jednak denerwuje mnie brak równomierności podświetlenia matrycy w tym telewizorze. Na ekranie występują nieco ciemniejsze miejsca na ekranie które są w tym samym miejscu matrycy przy zmieniającym się obrazie szczególnie widoczne na jasnym jednolitym tle lub przy wyświetlaniu obrazu skalowanego z SD. Nieco mnie to dziwi biorąc pod uwagę że podświetlenie jest typu direct led więc teoretycznie powinno być równomiernie.

Telewizor kupiłem w sklepie internetowym więc mam szansę na zwrot (teoretycznie zostało mi 8 dni).


  • Czy clouding jest normalny w telewizorach tego modelu (może trafiłem na gorszą sztukę)?
  • Czy ewentualnie warto dopłacić do 49PUS7101 chciałbym uzyskać lepszą równomierność podświetlenia i jakość obrazu (teoretycznie może być gorzej bo podobno 7101 ma podświetlenie krawędziowe)? (A nie chciał bym zamieniać siekierki na kijek).
  • A może polecicie może jakiś inny porównywalny model z równomiernym podświetleniem ok 50" 3000-4000zł FHD lub 4K z matrycą VA.

Z góry dziękuje za uwagę i odpowiedz.
 

111kris

New member
W tej cenie ciężko będzie coś znaleźć z VA. Może jakiś starszy model. Na 7101 będziesz miał to samo jeśli chodzi o podświetlenie i brak czerni.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Smykoo

New member
"Clouding" to niestety wada technologii. W każdym tv jest tylko kwestia, żeby trafić na egzemplarz z jak najmniejszym. Pewnie zdarzy się sztuka bardzo dobra, ale to można tak wymieniać i wymieniać. Niestety tv za 3-4 tys to średniak. W klasie wyższej już jest znacznie lepiej, ale ceny porażają ! Były plazmy gdzie podświetlenie, czerń i kontrast były świetne, ale miały inne wady, których nie mają lcd led np. migotanie, jasność w dzień, powidoki, prądożerność.

Wysłany z Google Nexus
 

Smykoo

New member
No wlasnie niewielki, ale jednak jest. Wada technologii i podświetlenia. Jak jest niewielki to kompletnie nie przeszkadza.

Wysłany z Google Nexus
 

sebol2934

New member
Witam,

również zastanawiam się nad 49pus6561 czy 49pus7101. Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć na pytanie czy warto ? W znaczeniu co się różni?
Jak dotąd znalazłem różnice w głośnikach 2x10w vs 2x15w i średni pobór prądu na poziome około 10% różnicy na korzyść 7101.

Bardziej jednak chodzi mi o to czy czarny będzie czarniejszy, czy system Android będzie chodził szybciej irp.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź przy wymianie na PUS7101 i po kłopocie.
Tak, jest czarniejszy - Android - a jaki masz przesył internetu. U nas chodzi normalnie.
 

Duch87

New member
Bez reklam
Mam model o wiele starszy bo 6008, też straszyli, ale cloudingu nigdy nie było . 7101 widziałem, ale cloudingu nie zauważyłem. Może to wada konkretnego modelu telewizora?
 

kira

New member
Dziękuje za odpowiedzi na mój post.

Mam model o wiele starszy bo 6008, też straszyli, ale cloudingu nigdy nie było . 7101 widziałem, ale cloudingu nie zauważyłem. Może to wada konkretnego modelu telewizora?

Pewnie masz rację i trafił mi się gorszy egzemplarz (po prostu miałem pecha :sad:).

Może i clouding nie jest jest duży (na zdjęciach z komórki kiepsko go widać). Po prostu liczyłem na nieco równiejsze podświetlenie matrycy (żeby chociaż było równomierniej np ciemniej przy krawędziach) .

www .fotosik.pl/zdjecie/20293ab14eb88625

www .fotosik.pl/zdjecie/cb27f77f4618616b

A może mam zbyt "dobry" wzrok ale w starym telewizorze podświetlanym ccd jakoś równomierność matrycy mnie nie razi. Jest po prostu jaśniej na środku nieco ciemniej przy krawędziach i w rogach.
 

111kris

New member
Dziękuje za odpowiedzi na mój post.



Pewnie masz rację i trafił mi się gorszy egzemplarz (po prostu miałem pecha :sad:).

Może i clouding nie jest jest duży (na zdjęciach z komórki kiepsko go widać). Po prostu liczyłem na nieco równiejsze podświetlenie matrycy (żeby chociaż było równomierniej np ciemniej przy krawędziach) .

www .fotosik.pl/zdjecie/20293ab14eb88625

www .fotosik.pl/zdjecie/cb27f77f4618616b

A może mam zbyt "dobry" wzrok ale w starym telewizorze podświetlanym ccd jakoś równomierność matrycy mnie nie razi. Jest po prostu jaśniej na środku nieco ciemniej przy krawędziach i w rogach.


Powiem szczerze u mnie było gorzej i do tego duży clouding w górnych narożnikach.
 

Smykoo

New member
W tej cenie to najlepszy wybór. Wady: czasem wieszający się android i słaba czerń. Plusy: 100hz, 4k, piękne kolory, światło dzienne mu nie przeszkadza, świetne kąty widzenia, duże możliwości androida, wygodny pilot, elegancki i nowoczesny wygląd.

Wysłany z Google Nexus
 

brodacz

Active member
Bez reklam
"Czasem wieszający się Android" - w 40PFH5500/88 średnio jeden reset dziennie. "Duże możliwości Androida" - np. brak możliwości zainstalowania aplikacji TVN Player z marketu. Odradzam telewizory Philipsa na Androidzie. Polecam przed decyzją poczytać np. wątek dotyczący ostatniej wersji oprogramowania Experience thread Experience thread - QM152E_000.005.234.014 for 5500 and 6XX0
Dodatkowo polski support praktycznie nie istnieje.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Nie siej defetyzmu. Te telewizory i Andka dzieli rok czyli epoka. W ciągu ostatniego miesiąca zawiesił mi się 2 x a był mocno targany po kilka godzin dziennie.
 

Ziku90

New member
Chciałbym w to wierzyć, ale przez ten prawie rok jak posiadam telewizor Philips zniechęcił mnie na dobre do swoich produktów. Szczególnie jeśli ktoś chciałby liczyć na ich wsparcie posprzedażowe.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

Smykoo

New member
Potwierdzam modele z 2016 są znacznie stabilniejsze, ale i tak jest jeszcze wiele do zrobienia. Inne smart tv też mają swoje problemy.
 
Do góry