Philips 47PFL8404H czy 42 PFL9664H?

emerald123

New member
Philips 47PFL8404H czy 42PFL9664H?

Stoję przed problemem wyboru pierwszego LCD w życiu. Godziny przeglądania sieci, czytania opinii, recenzji itp. już za mną i wybór padł na Philipsa. Ze względu na możliwości portfela w grę wchodzi 47PFL8404H albo 42PFL9664H (na stronie internetowej "lidera rynku RTV i AGD w Polsce" oba są w niemal identycznej cenie, więc decydują inne kryteria wyboru).

Poradźcie co lepsze - 47 cali czy lepsza jakość 9664H? Czy 9664H jest aż o tyle lepszy od 8404H, że warto dla niego poświęcić jeden rozmiar ekranu (recenzje, np. na trustedreviews.com wskazują, że jakość obrazu jest sporo lepsza w 9664H)

Moje warunki oglądania:

pokój dzienny z kuchnią i jadalnią, całość ma ok 50m2, ale cześć telewizyjna to ok 4x6m, telewizor ma wisieć na dłuższej ścianie, odległość oglądania ok 3,5 metra

oglądam głównie Cyfrę, do tego DVD i trochę także divx

z góry dzięki za pomoc

emerald123
 
Ostatnia edycja:

MacVas

New member
Śmiało bierz 9664H. Sprawdzi się wyśmienicie w podanych przez Ciebie warunkach.
Opinie o jego wyższości nad konkurencją z tej półki cenowej zdecydowanie nie są na wyrost.

Mam Cyfrę HD... ostatnie lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata w Berlinie na Eurosport HD przy włączonym ambilight to normalnie czułem się jakbym razem z Boltem te rekordy pobijał. ;)
 

emerald123

New member
kiki napisał:
a może poczekaj na 46PFL 9704 - to będzie hit na rynku.
Hit to pewnie będzie, ale raczej poza moim zasięgiem cenowym niestety, nawet w wersji 40"

Poza tym optymalnym rozwiązaniem mojego problemu jest 47PFL9664 - łączy zalety obu modeli, no ale jakoś nie uśmiecha mi się wydawać 8k na telewizor

wychodzi więc na to że jak zwykle wszystko kwestią kasy...
 

SDman

Banned
Witam, 4 latka grał u mnie Philips 32PFL9976, absolutny Merc TV ! Ostatni rok to chodzenie po sklepach i czytanie forum, testów dlaczego ? Wiadomo- chęć większego formatu najmniej 40-42". Wynik -dziękuję firmie Philips za to, że jest model 42PFL9964 ! Moim zdaniem najlepszy (hit) TV do 6 tysięcy !
Po 1 -design i jakość wykonania : to dzieło sztuki !
Po 2 - Jakość obrazu (HD jeszcze nie oglądałem) SD rewelacyjne z osiedlowej kablówki (Technisat Tuner) i Scart RGB !!!
Po 3 - Jakość dźwięku -nie do pobicia przez żaden TV LCD - harmonia tonalna , miękki przyjemny basik, świetny ludzki głos oraz głośność - super !!
Po 4 - Dodatki w postaci pełnego dostępu do internetu i to z WiFi !!
Po 5 - Mnogość wejść -5HDMI starczy na przyszłość !

Można czekać na TV nagrodzone Eisą czyli 40PFL9704 ale ja wybrałem opcję zaoszczędzenia 4 tysięcy i mam jeszcze 2" większy obraz !
Dlaczego tak uważam? W modelu 9664 kąty i poziom czerni są absolutnie zadowalające, a to właśnie różnica między tymi TV !
No i oczywiście 4 tyś. już przeznaczam na technologie OLED lub SED .

Odnośnie postu - polecam wybór mniejszego 42PFL9664 ale MERCA wśród TV LCD na chwilę obecną ! To on pozwolił mi na rozstanie się z doskonałą 32" PHILIPS`a !!
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Zanim jeszcze nastały "merce" 32PFL9976 były merce klasy S - 37PF9830.
Tak jak dla Ciebie - tak i dla mnie - jest to dzieło sztuki...
Ten design... a jaki dźwięk...
Obecne superpłaskie samsungi to skrzeczące jak wrony, źle zbite skrzynki na ziemniaki... dźwięk - ma-sa-kra !!!
"Jeżdżę" już swoim 4 lata. Już wtedy miał 1920x1080(wprawdzie "i" a nie "p").
Ale teraz czas na przesiadkę na nowy nodel "merca". :D

To... jak tam kolego SDman polecacie???
42PFL9664 ???
a może jednak 46PFL9704H ???
Nie rezygnujmy z tych 4 cali tak łatwo !
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Oj miałem chętkę na S-kę ! 37" i ambilight , ale cenka w sierpniu 2005 r ok. 13999 mnie odstraszała skutecznie swego udało mi się przy sklepowych cenach 9999 wyhaczyć za 5500 !
Polecam 42PFL9664 -pokonał mojego (jeszcze stoi w domku) 9976 w kategoriach:

czerń

kąty

dźwięk -(stary bez podpiętego małego subwooferka) z podpietym to już inna bajka ale nowy ma dźwięk najlepszy z LCDeków Sony seria X bez szans

paleta barw (zapiera dech) co najmniej taka jak w Sony X ale tych od 46" RGB

moźliwość odszumiania-wygładzania bardzo złego materiału np kamerka VHS.

skalowanie sygnału SD -pierwszy TV FHD, który ostrością na SD dorównał mojemu staremu TV, a to tylko HD redy i 32" !

o bajerach nie wspomnę bo to każdy nowy TV ma ale ten ma jeden więcej :) WiFi ! Super działa z routka Linksys - 2Mb dialog.

42" vs 32" robi różnicę w pokoju 22m2 idealna wielkość.

Czy warto czekać na 9704 -pewnie tak ale test w domu wskazany oczywiście vs stary TV!
Ja nie żałuję, szacuje, że odłożone 4 tyś. różnicy cenowej na 4-6 lat na % pozwoli mi kiedyś potestować OLEDa vs 42PFL9664.
Pewnie będzie to PHILIPS te TV jak dla mnie mają coś w sobie i oby to potwierdził mój nowy nabytek niezawodnością bo cała reszta już jest !
POLECAM.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Dzieki za obszerności. Właśnie tyle wtedy dałem za swego... 13.300 PLN
Dzisiaj... nawet na allegro 1000 zeta bym nie dostał...
Ale to jeszcze nic. Kiedy pierwszy raz rozważałem jego zakup na BN 2004 to kosztował 24.000 !!!

Ludzie się tu na forum podniecają, że jakiś nowy TV odtwarza dixixy...
Mój Filuś już 4 lata temu odtwarzał divixy i xvidy i to nie z jednego wejścia USB a z dwóch i wszystkie wejścia na karty miał...

Stałem się przez niego niewolnikiem ambilightu. Dziś oglądałem szajsunga 8000. Obraz świetny ale... nie ma podświetlenia :(
Niestety... z Philipsem jest jak z ziołem... raz skosztujesz i... po tobie.
Żaden inny telewizor poza Philem już Ci nie przypasi...

Piszesz o SD. bardzo jestem ciekaw Twoich odczuć bo np. weteranka tego forum - Awujotka - pisała, że np. taki 9803 to koszmar na SD dawał taki, że sprzedała i wsiadła na Soniaka W4500 chyba... A również zatwardziałą Filipsiarą była. No więc jak to jest z tym SD.

Poza tym przesiadka z 32 na 42 to jest milowy krok w Twoim przypadku. W moim... nie widziałbym różnicy. Oglądam z 2,90 m.
"Nie chcem więc ale muszem" 46" lub 47" nabyć niestety...
A stary Fill... cóż... wyląduje w sypialni bo przecież nie oddam za "pińcet" na allegro :)
Pozdrawiam !
 

SDman

Banned
Oczywiście 47" jest też w tej serii i i kosztuje ok. 7,8tyś. Pewnie, że to byłaby znacząca różnica w wielkości ale jestem pewien, że nie tylko . :cool: .
Teraz trochę o SD, który długo będzie jeszcze gościć, a o nadawaniu 4:3 nie wspomnę bo to już szczyt wszystkiego !

Oczywiście odniosę się tylko do sygnału SD cyfrowego (czyli dekodery kablowe-satelitarne, DVD, nagrywarki i itd) choć jak wiemy TV Philipsa
radziły sobie nawet z analogowym białym drutem :) .

Wg moich doświadczeń sygnały cyfrowe SD nie są sobie równe absolutnie ! Przykład DVD : jeden ma lepszy model za ok 1-2tyś a drugi za 200zł !
Jak to porównać ! Nie da się ! Następnie jakość kabla połączeniowego - o to już jazda -znam takich co duże LCD mają podpięte SCARTEM za 5 zł.
i to nie pełnym czyli bez RGB a tylko CVBS! A różnica do dobrego SCARTA za 100-150zł. jest ogromna w całym zakresie obrazu !

Dalej rozważając to samo dotyczy dekoderów cyfrowych (różne marki lepsze i gorsze) i na sam koniec operator wybrany przez nas -są różnice oj są i to wielkie !

Tak więc na pytanie jak z SD u mnie jak wcześniej pisałem pierwszy TV FHD tak dobry jak mój 9976 w ostrościach i znacznie lepszy -patrz poprzedni post + lepsze auto rozciąganie mniej spłaszczone głowy w centrum + lepiej odwzorowana skóra bez błędu Pixel Plusa I .

Mam DVD Panasonic S75 z remasteringiem + kabel SCART Vivanco z serii Home Theater oczywiście RGB -obraz super !
Tuner cyfrowy (TechniSat) i chyba najlepsza kablówka w Łodzi + kabel jw. jest rewelacyjnie !

Odnośnie koleżanki Philomanki , cóż ja ostatnio o znajomych podpinałem Sony 40W5500 i obraz bez najmniejszych szans z 9664 o dźwięku nie wspomnę!
Ale -tutaj puenta mych wywodów : u Nich był inny Tuner cyfrowy , inny operator (satelitarny) , o kablu już nie wspomnę oczywiście inne DVD .

Tak więc ludziki chodzą, paczą, mówią tu lepiej tu gorzej , a porównania obiektywnego nie maja !
Polecam zakup w sklepie internetowym jest 10 dni na zwrot w razie czego -ja tak zrobiłem ! Oczywiście bez zwrotu :) .

Samych dobrych wyborów życzę i pozdrawiam !
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
U mnie hula DVD Philips 9000S Cineos (taki jak w moim awatarze) i ze skalowaniem do 1080i wygląda to bardzo dobrze. Kablówke mam cyfrową z Poznńskiej Inei (tuner ADB 5908C). SD póki co wygląda wyśmienicie bez żadnych Reonów itp.
Czytam na innych wątkach jak sie ludzie podniecają TVNetem i odtwarzaniem MKV...
Ja na swoim starym Flipku mam TVNet i oglądam wszystkie formaty.
Kupiłem poleasingowy notebook IBM Thinkpad T43 ze stacją dokującą za parę stówek i podpiąłem go DVI-HDMI przez mój Onkyo 805 do Philipsa.
Dokupiłem klawiaturę radiową EMPREX 9030UTF za stówkę i ... mam Wi-Fi na ekranie i z sofy sprawdzam poczte i wygodnie surfuję. Żadne MKV-y i ine dziwolągi są mi nie straszne bo na pięterku stoi NAS 1TB zawierający wszystko co trzeba i nadaje do TV po WiFi b/g (faktem jest, że musze zmienić na N bo przy wysokich bitrateach się przycina). Tak więc nie rozumiem dlaczego niektórzy wszystko chcą mieć w telewizorze.
Napisy reguluję jakie chcę... brakuje tylko Blu-Ray (ale juz niedługo :) ).

Czekam na tego 46 (lub kupię obecny 47) tylko ze względu na duży ekran i nowszą technologię wyświetlania.
Pozdrawiam !
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Nie...no... masakra z tymi cenami.
Odpuszczam temat.
Nie dam "czternastaka" za TV.
To jakis kosmos... a jeszcze na GPW korekta... :cry:
 

jaskol

New member
a może 9604

emerald123 napisał:
Stoję przed problemem wyboru pierwszego LCD w życiu. Godziny przeglądania sieci, czytania opinii, recenzji itp. już za mną i wybór padł na Philipsa. Ze względu na możliwości portfela w grę wchodzi 47PFL8404H albo 42PFL9664H

Ze względu na mniejszą odległośc od TV (2,5m) zastanawiam sie nad 37 calami.
Wtedy do wybory dochodzi Philips 37 PFL 9604, który ma obraz rownie dobry jak 9664 - oba posiadają te same układy poprawy obrazu.
Czy moze sie mylę ?
 

SDman

Banned
37" bedzie od 42" grubszy ok 10cm -myślę, że dźwięk taki sam obraz również , choć mikro przewaga samej matrycy 42" i pseudo 200Hz na kożyść 42" przemawia , poczekać , dołożyć i 42" docelową łyknąć !
 

DasKIller

New member
Witam, zastanawiam się nad 42" PFL9664. Pytanie dotyczy czy d ,h lub bez literki brać ? Ciekawa rzecz, po cenach na necie widze że w PL jest tańczy niż w UK, dziwne ?!
pzdr
 

SDman

Banned
Brać , dokladnie taki jaki jest opisany na polskiej stronce Philipsa- będzie bez kłopotu, rejestracja produktu, MPG4 itd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to jakaś paranoja, proszę nie rozmawiajmy o cenach aż telewizory będą w sprzedaży. Ten telewizor nie jest i nie powinien być tani - bo jest najlepszy.
Czekaj na ceny jak wjedzie sprzęt.
To tak jakby żądać Maybaha za 50.000 zł .
http://www.maybachusa.com/index.php
 
Do góry