Philips 47PFL5604H vs Sony KDL-46W4230

bamil

New member
Witam.
Spośród wielu TV te dwa modele najbardziej spełniają moje oczekiwania i zasoby portfela. Interesuje mnie oglądanie C+, TV naziemnej DVB-T oraz filmy z PC przez HDMI z odległości około 4m. Cena - 4500-4800zł (te dwa modele mieszczą się w przedziale). Dodatkowo mam zaufanie do Sony ze względu na 3 TV jakie miałem (ostatnia Wega - 8 lat bez najmniejszego problemu), a Philips podoba mi się z wyglądu i mam kino tej marki więc pilot były jeden :)
Chciałbym się dowiedzieć, który jest bardziej zawaansowany technologicznie i na którego byście stawiali. Wiem, wiem najlepiej obejrzeć obydwa i po sprawie ale narazie nie mam czasu wybrać się do większego miasta w celu potestowania :/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja wybrałbym Sony 46 W - Tu masz test , poczytaj :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741

czerń jest poprostu czarna.
p1040879jh5.jpg



No i teraz zdjęcie jak wyjęte z albumu fotografika.
p1040778em6.jpg
 

bamil

New member
Wziąłem Bravię i muszę przyznać, że jestem zadowolony. Może nie jest tak ładny jak Philips ale obraz świetny, no i trochę tańszy. Wiele osób nie zwraca uwagi na tuner DVB-T ale muszę przyznać, że to super rozwiązanie. TVP HD wygląda rewelacyjnie. Nie wiedziałem, że nadają w 1080:roll: Narazie mam stary dekoder cyfry podłączony przez euro i obraz nie jest specjalny (TVP 1 i 2 wyglądają tak samo z cyfry+ jak i z tunera dvb-t). Czy jak kupię nowy dekoder z wyjściem hdmi to jakość kanałów z cyfry+ będzie lepsza? Nie chodzi m io kanały HD, bo tu jest sprawa oczywista.
 

ravaillez

New member
Po przewodzie euro chyba nie spodziewałeś się więcej? Przez hdmi będzie na pewno dużo lepiej ( i jeśli przewód będzie krótki nie trzeba jakiegoś super drogiego). Jeśli teraz uważasz, że jest dobra jakość przez DVB-T to szkoda, że nie widziałeś olimpiady w Pekinie- cudo. Co do wyglądu dla mnie ideał to nowa Ztka, prosta obudowa, bez zbędnych dodatków listw etc.
 
Do góry