Philips 46PFL7007K/12 - PROBLEM oraz kilka pytań.

koniumk

New member
Witam,

W październiku minię rok czasu od zakupu wyżej wymienionego TV. Telewizor jest świetny, ale mam mały problem oraz pytanie.

1. Czas działania TV to jest jakaś porażka... telewizor strasznie zamula ! Przykład... naciskam przycisk do regulacji głośności i nic, chociaż na gdy naciskam przycisk, dioda na TV miga że działa. Po powiedzmy 15 sekundach telewizor zaskoczy i podgłośni się, bądź też ściszy o tyle razy ile nacisnąłem. Zmiany kanałów czasami w ogóle nie reagują, muszę wyłączyć i włączyć TV od nowa.

2. Podczas oglądania telewizji, co 10 minut wyświetla się okienko z ładowaniem i napisałem "Łączenie...". Nieważne ile bym czekał, 30 minut - godzinę czy dwie... okienko dalej się ładuję, póki je ręcznie sam nie wyłączę. Po wyłączeniu i odczekaniu kolejnych 10-15 minutach, okienko dalej wyskakuję i znowu mogę czekać nie skończoność. Jak mogę sobie z tym poradzić? Jakaś aktualizacja oprogramowania czy jak?

3. Nigdy nie oglądałem filmu 3D, ponieważ nie mam kanałów z taką funkcją, więc nie raz pobrałem sobie jakiś film i wgrałem go na pendrive. Po odpaleniu filmu i wybraniu opcji 3D na TV, trójwymiar po prostu nie działa... a dokładnie te dwa ekrany na siebie nie nachodzą i po prostu nie da się oglądać. Czy na telewizory z aktywnym 3D trzeba sciągać filmy z jakimś innym formacie niż w pasywnym? Funkcja 3D działa, ponieważ raz pożyczyłem od ojca dekoder z Ntv i jak leciał specjalnie przystosowany program, to 3D działało bez problemu. Problem występuję jak sobie chce obejrzeć film pobrany z internetu.

4. Słyszałem że można polepszyć jakość obrazu poprzez kalibrację. Moje pytanie brzmi, gdzie i jak to mogę zrobić? Oraz jaki byłby tego koszt. Kupiłem nie dawno sobie konsolę PS4 i chętnie bym jeszcze lepszy obraz wycisnął z tej maszyny.

Pozdrawiam i mam nadzieję że mi pomożecie :)
 

jacekcy

New member
Skąd ja to znam :(
Byłem kiedyś posiadaczem 42PFL6008.
Podobne problemy.
Jestem szczęśliwy, że się go wyzbyłem. Nigdy więcej Phila !!
 

koniumk

New member
Ja jestem ogólnie zadowolony, ponieważ jakość obrazu jest piękna a Ambilight powala, szczególnie przy grach. Jeżeli chodzi o "szybkość" działania tego telewizora to nie mam słów. Mam nadzieję że jest aktualizacja co chociaż trochę pomoże.
 

jacekcy

New member
Ja jestem ogólnie zadowolony, ponieważ jakość obrazu jest piękna a Ambilight powala, szczególnie przy grach. Jeżeli chodzi o "szybkość" działania tego telewizora to nie mam słów. Mam nadzieję że jest aktualizacja co chociaż trochę pomoże.

Zgodzę się z Tobą co do jakości obrazu. Ambilight mnie nie zachwycał. To indywidualne odczucie. Dodatkowo może wynika z tego, że u mnie wokół TV nie było miejsca.
Jednak działanie pilota i softu to porażka. Nie chcę Cię dołować, ale chyba nie jesteś odosobniony. Przeglądnij dobrze to forum i neta, to znajdziesz podobne wpisy i materiały o Philu na YouTube.

Pozdrufka :)
 

koniumk

New member
No ja mam na ścianie więc światełka super widać :)

Jak będę miał czas to przeszperam trochę forum, bo widzę że trochę tego tu jest.

Może znasz odpowiedź co z tym 3D? albo co to za okienko mi wyskakuje z tym ładowaniem i jak się tego pozbyć? Przez to nie mogę spokojnie nawet wiadomości obejrzeć bo ciągle się pojawia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja te mam Philipsa i jestem bardzo zadowolony.
Nie startuję w MŚ w przełączaniu więc mi nic nie przeszkadza w tym czasie robię 100 innych rzeczy.
I potwierdzam obraz nie ma sobie równych, ambilight jest super.
Inne rzeczy mam podłączone z komputera, a telewizor suży jako monitor w tym przypadku i jest ssssuuuuppppeeeerrr.

1. Czas działania TV to jest jakaś porażka... telewizor strasznie zamula ! Przykład... naciskam przycisk do regulacji głośności i nic, chociaż na gdy naciskam przycisk, dioda na TV miga że działa. Po powiedzmy 15 sekundach telewizor zaskoczy i podgłośni się, bądź też ściszy o tyle razy ile nacisnąłem. Zmiany kanałów czasami w ogóle nie reagują, muszę wyłączyć i włączyć TV od nowa.

- To coś jest z pilotem, zgłoś do serwisu, tak nie powinno być.

2. Podczas oglądania telewizji, co 10 minut wyświetla się okienko z ładowaniem i napisałem "Łączenie...". Nieważne ile bym czekał, 30 minut - godzinę czy dwie... okienko dalej się ładuję, póki je ręcznie sam nie wyłączę. Po wyłączeniu i odczekaniu kolejnych 10-15 minutach, okienko dalej wyskakuję i znowu mogę czekać nie skończoność. Jak mogę sobie z tym poradzić? Jakaś aktualizacja oprogramowania czy jak?

- zresetuj telewizor i powinno działać.

3. Nigdy nie oglądałem filmu 3D, ponieważ nie mam kanałów z taką funkcją, więc nie raz pobrałem sobie jakiś film i wgrałem go na pendrive. Po odpaleniu filmu i wybraniu opcji 3D na TV, trójwymiar po prostu nie działa... a dokładnie te dwa ekrany na siebie nie nachodzą i po prostu nie da się oglądać. Czy na telewizory z aktywnym 3D trzeba sciągać filmy z jakimś innym formacie niż w pasywnym? Funkcja 3D działa, ponieważ raz pożyczyłem od ojca dekoder z Ntv i jak leciał specjalnie przystosowany program, to 3D działało bez problemu. Problem występuję jak sobie chce obejrzeć film pobrany z internetu.


Ale próbowałeś 3d z bluraya?
Czy działa poprawnie?



4. Słyszałem że można polepszyć jakość obrazu poprzez kalibrację. Moje pytanie brzmi, gdzie i jak to mogę zrobić? Oraz jaki byłby tego koszt. Kupiłem nie dawno sobie konsolę PS4 i chętnie bym jeszcze lepszy obraz wycisnął z tej maszyny.

- napisz na PW dostaniesz info.
 

koniumk

New member
1. Wydaję mi się że z pilotem jest wszystko okej, ponieważ gdy naciskam guziki to telewizor reaguję... widzę po dziodzie. Jest może jakaś aktualizacja oprogramowania? Bo robiłem tylko raz od razu po zakupie.

2. Zrestartować telewizor, czyli odłączyć z prądu? Jak tak, to niestety to nie działa. Te "łączenie" wygląda tak, jakby chciało pobrać aktualizację, a nie mogło.

3. Filmów na bluray niestety nie posiadam.

4. Ok, napiszę priva wieczorkiem.
 

jacekcy

New member
No ja mam na ścianie więc światełka super widać :)

Jak będę miał czas to przeszperam trochę forum, bo widzę że trochę tego tu jest.

Może znasz odpowiedź co z tym 3D? albo co to za okienko mi wyskakuje z tym ładowaniem i jak się tego pozbyć? Przez to nie mogę spokojnie nawet wiadomości obejrzeć bo ciągle się pojawia.

Z 3D nie miałem problemów. Nic mi nie wyskakiwało. Jednak już blisko 1 rok jak nie mam PHILA. Teraz na 100% jest nowszy soft.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Aktualizacja oczywiście jest i to nie jedna.
Więc zrób.

Pilota jeszcze zresetuj.

Najłatwiej sprawdzić z oryginalnych filmów 3D wówczas wiadomo co i jak.
 

koniumk

New member
Niestety, ale na filmy blu ray mnie nie stać. 100zl za film to zdecydowanie za dużo, a wypożyczalni w moim mieście nie ma...

Aktualizacja oprogramowania jest najnowsza z tego co pokazuje mi telewizor.

QF1EU-0.150.95.0

Czyli problem dalej nie rozwiązany. Odłączyłem TV od prądu i wyciągnąłem baterie z pilota, za kilka godzin sprawdzę czy to coś da. O ile dobrze rozumiem pojęcie "zresetować" :)

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.
 

koniumk

New member
Sprawdziłem i niestety jest to samo. Dalej podczas oglądania telewizji co kilka minut włącza się ekran z ładowaniem i napisałem "Łączenie". Po prostu szału można dostać bo nic w spokoju nie mogę obejrzeć...
 

koniumk

New member
Nie wiem o jakie łączenie ci chodzi, o neta czy o głośniki itp. Jeśli nie używasz to wyłącz EasyLink w menu, jeśli używasz to wyłacz Austostart EasyLink w menu dźwięku.

3D czy po włączeniu filmu przełączasz tv w tryb 3D side by side klawiszem na pilocie?


No właśnie o to chodzi że ja nie wiem co to jest za łączenie bo nic oprócz tego nie ma napisane.

Tak, po włączeniu filmu włączam 3D klawiszem na pilocie i wybieram odpowiednie ułożenie ekranu, czy pionowo czy poziomo.

Dodam tylko że np. w grach jak włączę Konwertowanie 2D na 3D to to jakoś działa. Filmów ściąganych z internetu nie mogę dobrze odtworzyć.
 

koniumk

New member
Te łączenie się nigdy nie skończyło... zostawiłem kiedyś na pół dnia i dalej się łączyło.

To ogólnie wygląda tak, to jest na cały ekran ... wygląda jak bym z wifi łączył albo coś konfigurował. Po prawej znajdują się zakładki 1,2,3. Na dole taki mały czarny pasek ładowania. Jutro mogę zrobić zdjęcie zebyście zobaczyli jak to wygląda.
 

koniumk

New member
Poniżej przedstawiam zdjęcie z czym mam problem. Może teraz coś poradzicie.

57112251884806938773.jpg


Pozdrawiam
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Jeżeli w dalszym ciągu masz "Łączenie", to:
PObierz najnowszy soft na USB i zainstaluj go raz jeszcze przez lokalną rozbudowę,
Później czyszczenie pamięci internetowej i wtedy raz jeszcze znajdź połączenie z siecią - powinno być ok :)
 
Do góry