Philips 42PFL3312/10 ucięty obraz

asseq

New member
Posiadam model Philips 42PFL3312/10
philips.pl/c-p/42PFL3312_10/telewizor-lcd-107-cm-42-cale-hd-ready/dane-techniczne

mam taki problem, że mam ucięty obraz na górze i dole oraz prawdopodobnie na bokach. Za nic nie mogę skonfigurować by było dobrze, z opcji mam do wyboru tylko horizontal/vertical, ale to nic nie pomaga. Zmiany rozdzielczości w dekoderze (1080, 720, 576) nic nie pomaga, zmiana z 16:9 do 4:3 również, zawsze jest ucięty mniej lub bardziej obraz (jakieś 15-20% także sporo - na Polsacie pół loga i od dołu cały pasek wiadomości).

Problemem jest to, że nie mam do tego telewizora pilota ;) Posługuję się aplikacją na androida Peel Remote, wszystko działa, mogę wejść w menu, ale jest bardzo ubogie, tylko OBRAZ, DŹWIĘK i FUNKCJE - w obrazie jak wcześniej mówiłem do wyboru tylko verical/horizontal, reszta dotyczy kontrastu, kolorów itp. nic do rozdzielczości. Nie wiem czy problem by nie rozwiązał jakiś przycisk z pilota, ale jak wspomniałem nie mam go i nie mam możliwości zdobycia, a w aplikacji na telefon jest tylko jedna opcja MENU (taka sama jak ręcznie przejdę z przycisków na telewizorze).

Jaka rada, co mam zrobić, od czego to zależy? Nie powinienem mieć bardziej rozbudowanego menu, jakiegoś przycisku do kalibracji obrazu? Wybaczcie za chaos, ale chciałem przekazać jak najwięcej informacji ;) W załączniku daje parę zdjęć jak to wygląda
tv1.jpg

tv2.jpg


^***************
 
Ostatnia edycja:

asseq

New member
tak jak myślałem, przyciski na pilocie odpowiedzialne za format pomogły - znalazłem je w aplikacji mipilot od Xiaomi.

eot.
 
Do góry