PHILIPS 42 PFL9632 czy to możliwe?

jankos31

New member
Witam.
Przeglądając dziś oferty sprzedaży Philipsa 42PFL9632 natrafiłem na taki oto komentarz odnośnie tego modelu - "Czy wiecie dlaczego 42PFL9632 jest tańszy od 37PFL9632?? Ponieważ fabryka LG skopsała 42ki, jest tam jakaś duża wada z matrycą i mimo to wypuścili bardzo duży odsetek wadliwych telewizorów na rynek... Z 37mi jest okej dlatego są takie relatywnie drogie."
Czy ktoś z Was słyszał może o takich "rewelacjach" . Zastanawia mie to dlatego,że własnie na ten model jestem zdecydowany ,a od dłuższego czasu jest on praktycznie nie osiągalny nie licząc sklepów które sprzedają go po ok. 8000 i z pewnością są to stare zapasy,więc może jest coś na rzeczy?
Dodam również,że podobna sytuacja jeżeli chodzi o dostępność jest z 42PFL7862. Sprzedawcy do których dzwoniłem twierdzili,iż brakuje tych modeli w hurtowniach.
 

jarek12345

New member
jankos31 napisał:
Witam.
Przeglądając dziś oferty sprzedaży Philipsa 42PFL9632 natrafiłem na taki oto komentarz odnośnie tego modelu - "Czy wiecie dlaczego 42PFL9632 jest tańszy od 37PFL9632?? Ponieważ fabryka LG skopsała 42ki, jest tam jakaś duża wada z matrycą i mimo to wypuścili bardzo duży odsetek wadliwych telewizorów na rynek... Z 37mi jest okej dlatego są takie relatywnie drogie."
Czy ktoś z Was słyszał może o takich "rewelacjach" . Zastanawia mie to dlatego,że własnie na ten model jestem zdecydowany ,a od dłuższego czasu jest on praktycznie nie osiągalny nie licząc sklepów które sprzedają go po ok. 8000 i z pewnością są to stare zapasy,więc może jest coś na rzeczy?
Dodam również,że podobna sytuacja jeżeli chodzi o dostępność jest z 42PFL7862. Sprzedawcy do których dzwoniłem twierdzili,iż brakuje tych modeli w hurtowniach.



witam. po co sie cofac ,lepiej isc do przodu :) juz jest w sprzedazy nowy model filipa z serii 9 (nowa obudowa i lepsze parametry) Philips 100Hz 42PFL9603 w cenie juz 5 750,00 zł .wiecej parametrow w necie lub opis wersji 32" na stronce philipsa .pozdrawiam


.


.
 

jankos31

New member
Masz rację, ale ja jestem z tych, dla ktorych ważniejsze są doznania wzrokowe niż parametry na papierze, a niestety 42 PFL 9603 na żywo chyba jeszcze nigdzie nie spotkam:???:. Swoją drogą dziwne dla mnie jest to, że model który dopiero wchodzi i teoretycznie ma lepsze parametry jest tańszy od swojego poprzednika.
 

jarek12345

New member
jankos31 napisał:
Masz rację, ale ja jestem z tych, dla ktorych ważniejsze są doznania wzrokowe niż parametry na papierze, a niestety 42 PFL 9603 na żywo chyba jeszcze nigdzie nie spotkam:???:. Swoją drogą dziwne dla mnie jest to, że model który dopiero wchodzi i teoretycznie ma lepsze parametry jest tańszy od swojego poprzednika.



dla mnie rowniez najwazniejszy jest obraz bo tego elementu juz nie poprawie sprzetem zewnetrznym (co innego z dzwiekiem).co do nowych TV filipa to pelna zgoda ze to co na papierze to zupelnie inna bajka wiec pozostaje tylko czekac az beda jakies testy nowych modeli. co do ceny to zastosowana technologia i rozwiazania w nowych modelach moga byc tansze od tych stosowanych w poprzedniej serii co nie oznacza ze beda gorsze. nie zawsze bowiem tansze oznacza gorsze tak jak drozsze nie zawsze oznacza lepsze :) pozdr



.
 

pkoso

New member
KIELAQ napisał:
Model 9603 NIE POSIADA technologii 100 Hz i dlatego jest tańszy niż 9632 . To co nowe wcale nie znaczy że lepsze :)

Owszem nie posiada tej technologii. Ma najnowsze poprawione korektory obrazu ale 100hz nie ma. Natomiast jesli moge wyrazic swoja subiektywna opinie o 100hz to powiem ze owszem obraz w tego typu odbiornikach jest jakby bardziej stabilny, przesuwajace sie na boki obrazy nie drgaja i sa bardziej plynne i uwaga to wszystko co daje ta technologia co mozna zauwazyc golym okiem no moze sie jeszcze wzrok mniej sie meczy . Jesli chodzi o smuzenie raczej nie ma to znaczenia (czas odpowiedzi matrycy i poszczegolnych pikseli ktore sa wlasciwoscia typu matrycy sie nie zmienia) z tego co wiem i co sam zaobserwowalem smuzenie w ciemnych kolorach jest bardziej widoczne na matrycach PVA (samsung/sony/sharp) (co wynika z ich wlasciwosci) niz na matrycach typu IPS (lg/philips/hitachi/toshiba/panasonic)(ktore z kolei maja slabsze katy)- kazda ma swoje wady i zalety mnostwo osob z wieksza odemnie wiedza na ten temat sie wypowiedzailo ja jedynie moge powielic to samo i potwierdzic to opierajac sie na swoch obserwacjach.
A co do tematu to prosze: http://www.consumer.philips.com/con...uctid_32PFL9603D_10_PL_CONSUMER/32PFL9603D-10
 
moje wrażenia na temat 9632

Przynajmniej nie zauważyłem braku 42" 9632 w UK. W każdej większym RTV czy internet shopie mają go w magazynach. W końcu kupiłem sobie tego LCD po roku rozglądania się. Wertowałem setki stron na avforum zanim się zdecydowałem. Większość opinii potwierdzała, że ten LCD może wyciskać ze zwykłego SD, DVD miodzik na ekran, a wadą był lag i kłopoty z pracą z PC. I ten ostatni fakt powstrzymywał mnie przed zakupem. Jednak teraz nie żałuję. Jak zadałem z mojego laptopa starego dobrego Far Cry'a to klimat tropikalnych wysepek powalił mnie na kolana. Efekt lagu na akceptowalnym poziomie, dało się spokojnie grać. Ruchy myszką nie powodowały żadnego efektu migotania czy smużenia, przynajmniej nie wpadło mi w oko gdy zasiadłem półtorej metra od obrazu. Age of empire III ok, pulpit windows, praca w Word, Excel - wszystko jak nalezy. Podłączenie miałem DVI->HDMI.
Obraz z taniego LG DVD (wartego w sklepie poniżej 300zł) upscalin 1080i po HDMI - gdy zadałem Pearl Harbour, czy Enemy at the Gates to poezja. Aliens 2 i Szeregowiec Ryan już ciutkę gorzej, więc widać zależy od tego jak wydany DVD.
Miła niespodzianka jak na tym tanim DVD odtworzyłem sobie DIVxa. Bałem się że pikseloza na takim panelu będzie widoczna, ale, ale jeśli filmy są porządnie skompresowane, to oglądanie divxa to czysta przyjemność na tym filipku, palce lizać. To fakt, trochę kosztuje ten TV ale wg mnie wart jest 1200 funcików w empire direct czy 1399 w rtv shopach, zwłaszcza że te ostatnie lecą na łeb na szyję, hehehe.
Na temat ambilight też rozdzierano skórę. Od skrajnych opinii że to tylko gadżet podnoszący cenę TV do pełnych zachwytu uniesień i pytań dlaczego inni tego nie mają. Byłem na początku sceptyczny do tego bajeru. Ale teraz bliżej mi do tych drugich. W sklepie prezentacja tych diód to jednak nie to samo, kiedy to wieczorkiem we własnym fotelu przy zgaszonych światłach włączy się to cudeńko. Pełny wypas, relax i klasa zwłaszcza że masz możliwość regulacji dynamiki tego efektu.
Dla mnie wady to:
brzydka noga - ale i tak w planach mam montaż na ścianie
OSD nie można zmienić na przezroczysty, albo regulować stopnia przezroczystości.
hehe
 

KIELAQ

New member
Na oficjalnej stronie Philipsa nie ma wzmianki o 100 Hz w modelu 9603 . Nieważne czy to 32,37,42 czy inny . Ogólnie model 9603 NIE ma 100 Hz . W przypadku innych modeli chwalą się od razu systemem 100 Hz Clear LCD a w przypadku tego modelu cisza . Jednak najlepszy wypas wydaje się być model 9703 . Full HD + 100 Hz + Ambilight Spectra 3 + Perfect Pixel HD . Tylko ciekawe kiedy będzie dostępny w Polsce i za ile ?
 

jarek12345

New member
a ja zassalem sobie instrukcje obslugi modelu 32" 9603 i ciekawostka :w glownych cechach produktu podaja 100 Hz Clear LCD (jesli dostepne) . i zastanawiam sie co ma oznaczac to (jesli dostepne) ? jesli dostepne to od czego lub kogo jest to uwarunkowane ? pozdr



.
 

KIELAQ

New member
To ciekawe ? Tak samo można napisać że dostaniesz 5000 zł (jeśli dostępne) Ha Ha Ha . Prawdopodobnie wynika to z faktu że instrukcje walą na jedno kopyto a potem można sobie dopasować . CHYBA model 9603 nie ma 100 Hz ale nie jestem pewien . Jak macie jakieś informacje to piszcie ! Model 9703 ma napewno 100 Hz . Czy ktoś wie kiedy będzie można go kupić w Polsce ? W Holandii premiera 11.05 .
 

jankos31

New member
KIELAQ napisał:
Na oficjalnej stronie Philipsa nie ma wzmianki o 100 Hz w modelu 9603 . Nieważne czy to 32,37,42 czy inny . Ogólnie model 9603 NIE ma 100 Hz . W przypadku innych modeli chwalą się od razu systemem 100 Hz Clear LCD a w przypadku tego modelu cisza . Jednak najlepszy wypas wydaje się być model 9703 . Full HD + 100 Hz + Ambilight Spectra 3 + Perfect Pixel HD . Tylko ciekawe kiedy będzie dostępny w Polsce i za ile ?

Masz rację, z oficjalnej strony PHILIPSA wynikałoby,że modele 9603 są bez 100Hz. Jest to dla mnie dziwne, gdyż poprzednie modele, czyli 9632/9732, nie różniły się prktycznie niczym jeżeli chodzi o parametry techniczne.
 

pkoso

New member
Z info na tej stronie :
http://www.ces.philips.com/press_release_7000tv.html
jasno wynika ze philips podzielil sobie swiat na tych lepszych i gorszych. Tam wcale nie ma serii 9 za to serie 7 maja 100hz - jak widac nazewnictwo oraz posiadactwo pewnych ukladow jest scisle uzalezniona od tego gdzie sie produkt sprzedaje a u nas wiadomo nie dosc ze bardzo drogo to jeszcze okrojone wersje - taka polityka tych wielkich i nie dotyczy to tylko philipsa
 

KIELAQ

New member
To jest Globalizacja niestety . Nie ma szans zdziałać cokolwiek . Tylko obserwować i dopasowywać do sytuacji . Mozna sprowadzić sobie tv - ma to pewne zalety ale również i wady . Są modele serii 7 które mają 100 Hz ale zawsze to seria 9 była pełen wypas i z tego co widzę teraz też tak jest . Weźmy choćby procesor do obróbki obrazu . W serii 7 masz Pixel Plus 3 HD a w 9 jest Perfect Pixel HD czyli lepszy i szybszy . Oczywiście są czasem pewne odstępstwa ale podobno wyjątek potwierdza regułę :p
 

jarek12345

New member
KIELAQ napisał:
To ciekawe ? Tak samo można napisać że dostaniesz 5000 zł (jeśli dostępne) Ha Ha Ha . Prawdopodobnie wynika to z faktu że instrukcje walą na jedno kopyto a potem można sobie dopasować . CHYBA model 9603 nie ma 100 Hz ale nie jestem pewien . Jak macie jakieś informacje to piszcie ! Model 9703 ma napewno 100 Hz . Czy ktoś wie kiedy będzie można go kupić w Polsce ? W Holandii premiera 11.05 .



co cie chlopie tak bawi ?jesli wala instrukcje na jedno kopyto to dlaczego instrukcja do modelow 7603 i 7403 nie sa takie same ? chyba ze sami do konca nie wiedza co sprzedaja lub tez w zaleznosci od kraju jedne modele 9603 beda mialy 100 hz a inne nie. a dopasowac to sobie mozna spodnie a jesli na oficjalnej stronie producenta jest to co podaja to chyba jest to wiarygodne bo jesli nie to moze sie okazac ze model 9703 tez nie bedzie mial 100hz i wtedy to sie zdziwisz :)



.
 

KIELAQ

New member
Wtedy zwrócę swe piękne oczy na inny ciekawy model . Przecież nikt mi nie każe kupić 9703 . Ale z tego co przeglądałem strone Philipsa to w/w model jest ciekawy . 9603 też jest fajny ale jeśli nie ma 100 Hz to odpada . Dlatego apeluję do szanownych kolegów forumowiczów o jak najwięcej informacji o modelach 9603 i 9703 . Ja jak jakieś zdobędę to podzielę się nimi napewno . Amen .
 

jarek12345

New member
Philips 42PFL9703D/10 Z POLSKIEJ DYSTRYBUCJI!! jest juz od : 6800.00 zł (szukac na skapcu )

Telewizor LCD Philips 42PFL9703D/10 42" FullHD
Panel LCD o rozdzielczości 1920 x 1080 px
Aktywna matryca TFT
Czas reakcji matrycy: 2 ms
Dynamiczny kontrast ekranu 30000:1
Jasność: 500 cd/m2
Kąty widzenia H/V: 176/176 stopni
Perfect Pixel HD Engine
Technologia 100 Hz
Active Control + Light Sensor
Digital Natural Motion
Dynamiczna poprawa kontrastu

Technologia aktywnego podświetlania tła Ambilight Surround LED Spektra
Zintegrowany tuner cyfrowy DVB-T
Filtr grzebieniowy 3D

Dźwięk
Virtual Dolby Digital
Moc muzyczna: 2x 8W

Teletekst z pamięcią 1200 stron
Złącza:
4x HDMI (1 HDMI CEC)
2X SCART
Komponent YpbPr
Złącze USB (ver. 2.0)
Digital Media Reader poprzez USB
Łącze sieci komputerowej DLNA - pozwalające na przeglądanie zawartości komputera i domowej sieci komputerowej

Podstawa obrotowa w zestawie
 
Ostatnia edycja:

jarek12345

New member
i jeszcze jedno :model 32" i 37" PFL9603D/10 nie ma 100 Hz ale podobno juz 42" ma ten element .moze dlatego instrukcja do tego modelu (dla wersji 32") zamieszczona na stronce philipsa zawiera adnotacje w nawiasie (jesli dostepne) .to by sie wtedy zgadzalo .pozdr



.
 

KIELAQ

New member
Masz rację , myślę że to bardzo prawdopodobne . Czy ktoś z was widział model 37 cali 9703 z Polskiej dystrubucji ? Patrzyłem na ceneo i skąpcu ale nie ma . I kiedy w końcu dadzą wszystkie nowe modele na oficjalnej stronie Philipsa ? Coś wolno działają .
 
Do góry