PFL7007 czy 7008

ziolkowskim

New member
Witam,

w oczekiwaniu na odpowiedź w innym temacie, chciałem się spytać o te dwa modele. Teraz jest do kupienia 7007 40" w euro.com.pl za 3190, 7008 za 4,7k. (42"). Moje pytania:
1) Czy opłaca się dokładać te 1500zł do tego tv?
2) Jak tutaj z oprogramowaniem smart wyglada sprawa? 7007 ma w końcu już polskie widgety? tvnplayer itd? Czytałem w temacie 7008, że dostanie on aktualizację DTS - co przyda się w wypadku odtwarzania blueray ripów w formacie mkv z pendrive'a. Czy 7007 dostanie aktualizację?
3) Odtwarzanie polskich napisów. O ile konwersja z txt do srt nie sprawia kłopotu, to ponoć 7007 nie czyta polskich napisów? Jak to jest?
4) Ambilight a kolor ścian. Mam u siebie ciemnoczerwone ściany. Jak zachowuje się system dostrajania amiblighta do koloru ścian? Czy efekt będzie dobry? Nie mam jak sprawdzić w salonie, bo raz tam jest zawsze jasno i telewizory wiszą na białych ściankach, 5-10cm od nich.
5) Podswietlenie - ponoc sie rozni, jak wplywa to na jakosc?

Proszę bardzo o pomoc, sprawa jest dość pilna, bo oczekuję przypływu gotówki, jednakże nie jestem zdecydowany na żaden z tych tv.

Pozdrawiam,
MZ
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym dołożył
- Kalibracja ISF
- kamera SKype
- potrójny ambilight
- dostanie Aktualizację DTS
- Ambilight można ustawić do Twojego koloru
- poprawia jakość.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Jaką ocenę byś wystawił nowym dyfuzorom? Podświetlenie jest tylko z jednego boku. Jak to wpływa na równomierność podświetlenia?
 

ziolkowskim

New member
Tu ponawiam jeszcze moje pytania, bo nie na wszystkie dostałem odpowiedź. Ale dodatkowo: 6008,7007 (są w tej samej cenie) czy 7008? Ehh
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dopłać do PFL 7008, czy PFL 7108.
Bo samych dodatków masz w tym telewizorze za ponad 2000 zł
=============
przemo73 - w klasie cenowej spokojnie z czystym sumieniem najwyższą.
Chciałem zauważyć to Philips w zeszłorocznej serii zastosował po raz pierwszy inne dyfuzory dzięki czemu w internecie zniknęły wpisy na temat Cloudingu i bandingu, co było zmorą model.
Tu się bezsprzecznie należą słowa uznania Philipsowi.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
To prawda, mialem co prawda 8008 ale rownomiernoscia podswietlenia i prawie zerowym bandingiem bije wszystkie inne nowosci tego roku ( Sony, Samsung, LG )
 

accu

New member
Bez reklam
To prawda, mialem co prawda 8008 ale rownomiernoscia podswietlenia i prawie zerowym bandingiem bije wszystkie inne nowosci tego roku ( Sony, Samsung, LG )

Witam uprzejmie,
Jakość podświetlenia matrycy w różnych seriach telewizorów danej firmy może być różna.
Nie "bije" inne nowości np . telewizory firmy Sony seria W905A . Widziałem dziś telewizor Sony 46W905A
w Media Markt . Podświetlenie matrycy równomierne , na pewno dorównuje jakości podświetlenia matryc w telewizorach serii 8008S/12
firmy Philips , które widziałem osobiście . Co do jakości podświetlenia matrycy w serii 7008 K/12 firmy Philips się nie wypowiadam ,
bo nie widziałem osobiście , jedno jest jednak pewne:jest ono krawędziowe jednostronne , pionowe (L).
Telewizory firmy Philips serii 8008S/12 mają podświetlenie krawedziowe pionowe , dwustronne (L/P).
Bardziej "wydajne" jest jednak podświetlenie krawędziowe poziome bez dwóch zdań.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

jenson

Banned
Podziwiam ludzi, którzy są w stanie stwierdzić***w sklepie czy matryca jest równo podświetlona, nie ma cloudingu i innych defektów.
 

accu

New member
Bez reklam
Podziwiam ludzi, którzy są w stanie stwierdzić***w sklepie czy matryca jest równo podświetlona, nie ma cloudingu i innych defektów.

Witam uprzejmie,

Nie jestem jeszcze ślepy , żeby zobaczyć czy matryca jest równomiernie podświetlona , gdy
obsługa sklepu jest chętna do współpracy i jest pomocna i oferuje pomoc.
Jak lubisz kłopoty to kupuj przez Internet , ale później nie "płacz".
Po co mam sobie stwarzać kłopoty , jak przecież można się tego ustrzec , ale trzeba tego
chcieć . Minimalne nierównomierne rozprowadzenie światła przy krawędziach matrycy nie
uważam za defekt przy podświetlaniu "krawędziowym" bo jest nieuchronne w tej technologii .
Efekt "brudnego ekranu" też jest łatwy do rozpoznania , wystarczą odpowiednie ujęcia błękitu
nieba , czy obraz trawy na boisku piłkarskim podczas meczu . Widać jak "na dłoni" pasy , gdy ten efekt występuje , chyba , że
ktoś ma słaby wzrok . Mnie wystarczy mój wzrok , pilot do danego modelu , mój pendrive i zaprzyjaźniony personel sklepu .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

manieku

New member
W euro rtv zrobili dziś promocje, 42 cale 7008k obniżyli z 4699zł na 3699zł :D
Ja już zamówiłem, ciekawe czy to nie jakaś pomyłka.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Dopłać do PFL 7008, czy PFL 7108.
Bo samych dodatków masz w tym telewizorze za ponad 2000 zł
=============
przemo73 - w klasie cenowej spokojnie z czystym sumieniem najwyższą.
Chciałem zauważyć to Philips w zeszłorocznej serii zastosował po raz pierwszy inne dyfuzory dzięki czemu w internecie zniknęły wpisy na temat Cloudingu i bandingu, co było zmorą model.
Tu się bezsprzecznie należą słowa uznania Philipsowi.

A jak się ma to nowe, jednostronne podświetlenie do tych z zeszłego roku? Chodzi mi o model 6007.
 

jenson

Banned
Witam uprzejmie,

Nie jestem jeszcze ślepy , żeby zobaczyć czy matryca jest równomiernie podświetlona , gdy
obsługa sklepu jest chętna do współpracy i jest pomocna i oferuje pomoc.
Jak lubisz kłopoty to kupuj przez Internet , ale później nie "płacz".
Po co mam sobie stwarzać kłopoty , jak przecież można się tego ustrzec , ale trzeba tego
chcieć . Minimalne nierównomierne rozprowadzenie światła przy krawędziach matrycy nie
uważam za defekt przy podświetlaniu "krawędziowym" bo jest nieuchronne w tej technologii .
Efekt "brudnego ekranu" też jest łatwy do rozpoznania , wystarczą odpowiednie ujęcia błękitu
nieba , czy obraz trawy na boisku piłkarskim podczas meczu . Widać jak "na dłoni" pasy , gdy ten efekt występuje , chyba , że
ktoś ma słaby wzrok . Mnie wystarczy mój wzrok , pilot do danego modelu , mój pendrive i zaprzyjaźniony personel sklepu .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
A czy ja płaczę po zakupie przez internet? Po za tym chciałbym zobaczyć, który sprzedawca pozwoli przetestować przed zakupem dany telewizor. Piszę o egzemplarzu, który chcemy kupić a nie modelu.
 

accu

New member
Bez reklam
A czy ja płaczę po zakupie przez internet? Po za tym chciałbym zobaczyć, który sprzedawca pozwoli przetestować przed zakupem dany telewizor. Piszę o egzemplarzu, który chcemy kupić a nie modelu.

Witam uprzejmie,
Odpowiem krótko . Jak interesujący mnie telewizor jest wystawiony w sklepie lub jest w magazynie
zaplecza sklepu to nawiązuję kontakt z personelem sklepu . A po co są telewizory tzw.wystawowe ,
które "świecą" przez wiele godzin . Ale jak wiem kiedy zostały wystawione w sklepie , to jak mają nawet "wyświecone" do 200 godzin to co to szkodzi , jak żywotność paneli to średnio od 30000 do 60000 godz. Niektóre sklepy mają specjalne stojaki na telewizor , aby nie trzeba było skręcać podstawy telewizora do telewizora , a móc podłączyć telewizor do zasilania bez wykonywania dodatkowych czynności .
Tyle tytułem odpowiedzi i przepraszam , że nie na temat wątku .

@darius71

Na pewno również podświetlanie matrycy krawędziowe poziome mają serie telewizorów firmy Samsung
ES6800 , ES6710 , ES6500 , ES6100 .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry