Pełne vs. Niepełne

Faja

New member
Witam czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć na czym to polega albo polecić jakiś artykuł bo bardzo często na forum o tym piszecie a i ja też przymierzam się do kupna LCD.Z góry dzieki za każdą odpowiedz :eek:k:
 

dnc

Moderator
VIP
Faja napisał:
Witam czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć na czym to polega albo polecić jakiś artykuł bo bardzo często na forum o tym piszecie a i ja też przymierzam się do kupna LCD.Z góry dzieki za każdą odpowiedz :eek:k:
Według specjalistów pełne HD to takie, kiedy urządzenie wyświetlające obraz ma natywną (czyt. rzeczywistą) rozdzielczość obrazu 1920x1080 pikseli (punktów obrazu). Wielu twierdzi, że półHD to rozdzielczości mniejsze niż ta podana powyżej czyli np. 1280x720 pikseli.
Jesli chodzi o rozdzielczości kilka tematów było już na forum. Spróbuj uzyć funkcji "szukaj" a pewnie troszkę się tego znajdzie.
 

mzdral

New member
pełne HD i HD ready

Pełne HD ---> natywna rozdzielczość matrycy TV 1920x1080 z tym że sygnał powinien być obsługiwany progresywnie (1080p) a nie interpolacyjnie (1080i - HD Ready). Obecnie oferowane na rynku odbiorniki TV to w większości przypadków HD-Ready tj. albo stare rozwiązania z 480 albo jeszcze lansowane 720p (chociaż ich natywna pionowa rozdzielczość to 768 - masz więc przeskalowanie). Istnieje jeszcze problem obsługi HD przez różne wejścia (przez jedne się da przez inne nie) oraz HDCP. Ale to naprawdę temat rzeka. Przestudiuj dokładnie wątki forum, a dowiesz się wszystkiego,...no może prawie wszystkiego.
 

szarp

New member
mzdral napisał:
Pełne HD ---> natywna rozdzielczość matrycy TV 1920x1080 z tym że sygnał powinien być obsługiwany progresywnie (1080p) a nie interpolacyjnie (1080i - HD Ready). Obecnie oferowane na rynku odbiorniki TV to w większości przypadków HD-Ready tj. albo stare rozwiązania z 480 albo jeszcze lansowane 720p (chociaż ich natywna pionowa rozdzielczość to 768 - masz więc przeskalowanie). Istnieje jeszcze problem obsługi HD przez różne wejścia (przez jedne się da przez inne nie) oraz HDCP. Ale to naprawdę temat rzeka. Przestudiuj dokładnie wątki forum, a dowiesz się wszystkiego,...no może prawie wszystkiego.

kolega nie myli interpolacyjnie a interlace. Interlace z ang przeplatać polega na sekwencyjnym podawaniu półobrazów parzystych naprzemian z nieparzystymi. O metodzie interpolacyjnej to ja nie słyszałem.

Analizując sygnał:
720x1280x50 = 46 mln pixeli na sek
1920x1080x25 = 52 mln pixeli na sek.
Jak widać nie jest to nawet 20% więcej informacji - to o sygnale.
Było tu już pisane nie raz:
720p - sceny dynamiczne
1080i -sceny statyczne, krajobrazy ...

Sam chętnie bym nabył TV 1080p ale jest problem bo i cena i słaby jeszcze wybór - większość to odbiorniki 1080i.
 
Do góry