PC do odtwarzania filmów HD wyglądające jak tradycyjny odtwarzacz DVD

miles

New member
Hej,

Szukam urządzenia które pozwoliłoby na odtwarzanie filmów DVD/Divx/HD i ponadto posiadało port Eth do komunikcaji z innymi urządzeniami (komputer, dysk zewnętrzny) w domu. Kolejnym moim wymaganiem jest aby urządzenie przypominało 'tradycyjny' odtwarzacz DVD.
Jest Kiss, Snazio nie mniej żadne z nich nie daje pewności że będą odtwarzać filmy kompresowane nowymi kodekami, Z tego względu najoptymalniej samemu złożyć PC, pozosaje jednak kwestia wyglądu.
Znalazłem taki pseudoPC (obudowa, płyta główna, zasilanie, wyjścia/wejścia)
którą należy wyposażyć w procesor, dysk i kartę graficzną. Nazywa się SCALEO-E i SCALEO-EV (http://www.bit.com.pl/index.php?id=416#c698).
Jeżeli ktoś ma to poproszę o opinie, bądź propozycję innego sprzętu.
 

timbot

New member
Bez reklam
a moze sprawdzałeś sprzedawana przez Vobis Media Center? małe czarne, ładne, pełna funkcjonalnośc peceta, minus - wysoka cena, ale i parametry niezłe...
 

miles

New member
Hmm..też się nad tym zastanawiałem ale przed zakupem w vobisie powstrzymują mnie:
1. cena - za 2500-3000 spokojnie mogę złożyć sprzęt o dużo lepszych parametrach.
2. żaden z obecnie dostępnych modeli w vobisie nie posiada karty graf. z wyjściem HDMI, nie mówiąc o napędach BlueRay/HD DVD
3. Jakakolwiek rozbudowa, modernizacja to utrata gwarancji

Jest za to poważny plus - brak problemów z kompatybilnością podzespołów, sterowników, etc.

W chwili obecnej mam laptopa Toshibe A200 do której dokupilem pilota. Podłaczenie do lcd zajmuje kilka sekund, jako domowe centrum sprawdza się świetnie, odtwarza filmy HDTV, wszystkie Divxy ze wszystkimi formatami polpolskich napisów. Dodatkowo nie kurzy mi się jak nie oglądam nic bo mogę wykorzystać go jak klasyczny komputer osobisty.
Co prawda podłączone to mam po VGA, bo nie mam wyjścia HDMI dlatego szukam urządzenia jak w temacie.
 
Do góry