Pasmo przenoszenia zestawu HKTS a odcięcie

Saszku

New member
Witam,

Szukam informacji jakie pasmo przenoszą poszczególne głośniki zestawu hkts 9, nigdzie nie potrafię znaleźć takiej specyfikacji. Na wszystkich stronach jest informacja wyłącznie jakie przenoszenie ma cały zestaw : 45Hz do 20kHz.

Ewentualnie może ktoś podpowie jak ustawić odcięcie głośników :

Automatyczna kalibracja ustawia je :

Centalny : 120Hz
Surround : 150Hz
Subwoofer : 120Hz

Na forum doczytałem, że po kalibracji powinno się przestawić wszystkie głośniki powyżej 80Hz, a subwoofer poniżej 120Hz. Czy w przypadku tak małego zestawu taka konfiguracja też się sprawdza, czy lepiej zostawić nieco wyżej odcięcie aby subwoofer wspierał te niższe częstotliwości.

Bardzo proszę o poradę.
 
Ostatnia edycja:

Saszku

New member
Dla mnie to pasmo też jest fikcyjne, dziwne bo producent w instrukcji też nic nie pisze :( - kiedy ustawiam na 80Hz jest mniej basu nie wiem czy powodem jest brak części pasma czy po prostu mniej mocy w satelitach ? Czy można w jakiś sposób to sprawdzić np przepuszczając sygnały testowe o różnych częstotliwościach?

Jeżeli chodzi o stopniowe porównanie dźwięku zmieniając ustawienia 80Hz, 90Hz, 100Hz, 120Hz... mam problem ponieważ w trakcie dłubania w ustawieniach głośników ONKYO wyłącza mi sygnały na wyjściach. Jak już wszystko poprzestawiam i włączę dźwięk to już nie pamiętam jak brzmiało przed zmianami :p

Ok. Dłubanie w sieci przyniosło efekt : Top-Audio HARMAN/KARDON - Zestawy kolumn do kina domowego - HKTS 11

może komuś jeszcze się przyda :wink: teraz kolejne pytanie - jak proponujecie ustawić odcięcie dla poniższych parametrów ?

Impedancja: 8 Ohm
Skutecznosć: 86 dB
Pasmo przenoszenia: 105Hz-20kHz
Głośnik wysokotonowy: 19 mm
Głośnik średnio-niskotonowy: 76 mm

Ustawić 100Hz czy 120Hz ? Czy ewentualnie faktycznie może być 80Hz ?
Co prawda zestaw z linku to 11 ale domyślam się, że parametry 9 są zbliżone...

Chyba znalazłem odpowiedź :
Puszczając dźwięk testowy o częstotliwości 100Hz przy odpiętym subwooferze nie słyszę nic (chyba, że odkręcę głośność prawie na 100% to słyszę delikatne popierdywanie) po tym wnioskuję, że muszę ustawić głośniki nieco wyżej. Ponieważ 120Hz jest pierwszą alternatywą po niesłyszalnym sygnale to na tej częstotliwości zostawiam odcięcie.

Subwoofer łapie wszystkie częstotliwości zapisane dla niego + przejmuje zapisane dla kanału centralnego oraz bocznych dźwięki poniżej 120Hz.

CROSSOVER na subie ustawiony minimalnie powyżej 120Hz, tak aby jego wzmacniacz zbędnie nie musiał odkładać mocy na sygnały o wyższej częstotliwości niż 120Hz

Gdyby komuś mogły przydać się dźwięki zostawiam link :
T&F Downloadbereich

Jeżeli źle wydedukowałem proszę o wyprowadzenie z błędu... Jak ok. to temat uważam za zamknięty.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry