paradigm monitor 7v5 (inaczej brzmią)

dakkon7

New member
Witam

Jak w temacie, mam owe kolumienki i już mnie nerwica bierze. Mianowicie lewa kolumna gra inaczej, tak jakby więcej sopranu a mniej basu, albo tyle samo sopranu a mnie basu. Przekładałem kable, zmieniałem kanałami itd. Wniosek po prosu coś inaczej brzmi. Co byście mi poradzili? Gwarancja jest do sierpnia tego roku wiec jeszcze mógłbym oddać do serwisu. Ale już z nim miałem przygodę bo posłałem prawą kolumnę do naprawy (głośnik basowe przestały działać) naprawili ale odesłali z uwalonym całym kantem, na szczęście dolny więc go wy szpachlowałem i jest, ale nerwy pozostały i żal do buraków ale z serwisu albo kurier, że nie obchodzą się ze sprzętem. Ale wracając, różnica mało słyszalna z daleka ale dodam że stają kolumny blisko siebie (2 metry) jednak jak przykładam ucho to wyraźnie słyszę że kolumienka coś nie teges. Jak grają wszystkie głośniki 5.1 podczas filmu czy muzyki to tego nie słychać, dopiero w stereo z odległości 1-2 metrów da się usłyszeć różnicę. Wiem że nigdy kolumny nie zagrają tak samo, oraz dodam że ustawiam w amplitunerze np + do głośności itd. aleee jest to słyszalne, może się czepiam ale chciałbym aby sprzęt był sprawny.

Co mam zrobić? odesłać?
Może być przypalony wysokotonowy dlatego wydaje mi się że basy są za ciche bo ON to głuszy ??

Proszę o radę co z tym zrobić, będę bardzo wdzięczny.
 

dakkon7

New member
laikowsko opisując przypadek powiem
ze w prawej kolumnie dzwięk jest czysty, naturalny głęboki
w lewej taki szorstki, pusty
 

dakkon7

New member
Raczej na pewno nieeee! ja nic nie grzebałem ,nie znam się na budowie kolumn. Chyba ze trzeba przedmuchać kurz ;P trzeba ?? Albo producent coś wetkał?? Nic tam nie wkładałem ani nic z nich nie wyjmowałem
 

pkomp

New member
najprędzej walnięta zwrotnica jeśli wszystkie głośniki grają - pobaw się EQ w jakims odtwarzaczy i sprawdź czy na wszystkich częstotliwościach gra z "syfem" - być może którys z głośników szwankuje
 
Do góry