Paradigm 9v7+NAD C356BEE

maniekn274

New member
Bez reklam
Siema,staram się komuś skompletować zestaw,muza różna-ale raczej dynamiczna,żaden jazz,żadne fortepiany,szanty,-coś z lekkiego rocka,ballady rockowe,pop,muzyka clubowa,lata 80/90 typu italo disco,co do odbioru to nisko schodzący bas,ładna średnica,i extra wysokie-he he kur....a ale wymogi co .... a budżet baaaardzo niski,ale bez jaj do rzeczy.Chodzi o mojego brata,więc upodobania na szczęście (albo nie szczęście) mamy podobne,pomyślałem o tych kolumnach bo są podobno bardzo zbliżone jak nie lepsze w niskim paśmie,a średnica i wysokie są o klasę ,albo może dwie lepsze niż klipsch RF,klipscha mu nie polecam,niech ma inne niż ja,tym bardziej że te wysokie po długim słuchaniu potrafią trochę męczyć,sam może wymienię z czaseeeeeeeeeem,słuchałem 9v6 kiedyś i było w miarę,ale klipsch mi bardziej pasił,a v7 nie znam-nie słuchałem,inne typy-ale jakie,BX6 nie,RX6 nie,RX8 za drogie.W Dali się nie będę pchał bo to nie te klimaty,ale jak cosik wam się widzi lepszego to nawijajcie,ma być głośno,czysto i dominujący bas,są to kolumny z dobrym basem i NAD jest też ponoć dobry w niskim paśmie, oczywiście będzie odsłuch(no jak że by inaczej) ale ewent co jeszcze połączyć z czym do takich klimatów,może marantz 7004 by trochę rozjaśnił to zestawienie-też jest brany pod uwagę-tu nie chodzi o to żeby trójkąt słyszeć jak pięknie w w czwartym rzędzie składu jazzowego wybrzmiewa,to nie ta muza,tylko ma to grać ładnie i po cichu,pomieszczenie od 20m2 do 30m2 mieszka narazie w Londynie więc dlatego takie określenie metrażu.Docelowo salon w nie pobudowanym jeszcze domu,ok 30m2,11v7 raczej za duże,inne propozycje mile widziane.aha ten budżet ,powiem tak między 5000 a 7000 na obecną chwilę za ww zestaw mam cenę super,ale napiszę jeszcze do naszego magika cenowego ile on powie.dobra co myślicie bo już mnie wity od klikania bolą,jak by ktoś chciał znać tę cenę to napiszę ale tylko na pw wiadomo czemu:D
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słyszałem 9v7 i zrobiły na mnie duże wrażenie. Ja czytam Twój opis jakie są wymagania to Paradigm będą dobrym rozwiązaniem. Do 30m2 można już myśleć o 11v7 szczególnie jak ma być dużo basu. Tylko cena znacznie wyższa. Z Nada słyszałem 326 - bardzo dynamiczny wzmacniacz, myślę że 356 będzie jeszcze lepszy. Odsłuchał bym jeszcze Music Hall a35.2. Ostatnio czytałem też dużo pozytywnych opinii o Roksan KANDY K2, ale cena już wyższa.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Siema,staram się komuś skompletować zestaw,muza różna-ale raczej dynamiczna,żaden jazz,żadne fortepiany,szanty,-coś z lekkiego rocka,ballady rockowe,pop,muzyka clubowa,lata 80/90 typu italo disco,co do odbioru to nisko schodzący bas,ładna średnica,i extra wysokie-he he kur....a ale wymogi co .... a budżet baaaardzo niski,ale bez jaj do rzeczy.Chodzi o mojego brata,więc upodobania na szczęście (albo nie szczęście) mamy podobne,pomyślałem o tych kolumnach bo są podobno bardzo zbliżone jak nie lepsze w niskim paśmie,a średnica i wysokie są o klasę ,albo może dwie lepsze niż klipsch RF,klipscha mu nie polecam,niech ma inne niż ja,tym bardziej że te wysokie po długim słuchaniu potrafią trochę męczyć,sam może wymienię z czaseeeeeeeeeem,słuchałem 9v6 kiedyś i było w miarę,ale klipsch mi bardziej pasił,a v7 nie znam-nie słuchałem,inne typy-ale jakie,BX6 nie,RX6 nie,RX8 za drogie.W Dali się nie będę pchał bo to nie te klimaty,ale jak cosik wam się widzi lepszego to nawijajcie,ma być głośno,czysto i dominujący bas,są to kolumny z dobrym basem i NAD jest też ponoć dobry w niskim paśmie, oczywiście będzie odsłuch(no jak że by inaczej) ale ewent co jeszcze połączyć z czym do takich klimatów,może marantz 7004 by trochę rozjaśnił to zestawienie-też jest brany pod uwagę-tu nie chodzi o to żeby trójkąt słyszeć jak pięknie w w czwartym rzędzie składu jazzowego wybrzmiewa,to nie ta muza,tylko ma to grać ładnie i po cichu,pomieszczenie od 20m2 do 30m2 mieszka narazie w Londynie więc dlatego takie określenie metrażu.Docelowo salon w nie pobudowanym jeszcze domu,ok 30m2,11v7 raczej za duże,inne propozycje mile widziane.aha ten budżet ,powiem tak między 5000 a 7000 na obecną chwilę za ww zestaw mam cenę super,ale napiszę jeszcze do naszego magika cenowego ile on powie.dobra co myślicie bo już mnie wity od klikania bolą,jak by ktoś chciał znać tę cenę to napiszę ale tylko na pw wiadomo czemu:D

Miałem okazję słuchać Paradigm właśnie z NAD i super to grało. Niech odsłucha sobie też Exposure 1010/2010 lub Music Hall A 25/35. Dla mnie grały świetnie do dynamicznej muzyki. Marantz tez fajnie zagrał, ale dla mnie zbyt bardzo górą. Wszystko to oczywiście ma znaczenie, jakie dobierzemy do tego kolumny, nośnik, okablowanie. Ja nie żałuję kupna Exposura i wybrałbym go jeszcze raz. Music Hall też wysmienity, tylko wtedy był sporo droższy od mojego wzmaka.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
panowie słuchajcie jest tak,starałem się wybrać jak najlepiej,krzysiek twojego klocka też brałem pod uwagę exposure żeby go posłuchać,music hall też tylko jest taki pic że ja już się nauczyłem słuchać muzy bez korekcji,wsio na 0-a co nie którzy jak we wzmaku nie ma korekcji to to już nie jest wzmak-kumacie,i co z tego np że na odsłuchu to zagra na dobrej płytce cd fantastycznie jak w domu np radio internetowe lub pliki z kompa będą do dupy i jecie nie ma gałek żeby trochę poprawić bass lub sopram,dla siebie to bym nie wnikał ale młody nie pójdzie w taki klocek,tym bardzie że faktycznie więcej będzie muzy z compa i radia internetowego,co do 11v7 to może bym nie przesadzał,aż jutro dowiem się jaki jest metraż w projekcie salonu,no w końcu na 3 lata ich nie kupi a kolumny w miarę dobre to i z 10 latek pograją.więc strzelałem w coś dynamicznego i z korekcją jeśli chodzi o klocek,kumacie panowie
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kumamy, kumamy:) Ja tak jak odsłuchiwałem, to też tylko wszystko na 0 lub w Pure Direct. Loundness jak dla mnie przymula brzmienie, podobnie jak podbicia basu. Dźwięk traci na czystości i przejrzystości. Teraz, jak zauważyłeś są wzmaki bez korekcji i tak są zestrojone że niczego nie brakuje. Tez na poczatku się tego bałem, że może czegoś brakować, ale jest idealnie. Jeżeli brat chce z regulacją to NAD posiada, a dodatkowo to bdb. wzmak.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maniekn274

New member
Bez reklam
ano tak to jest,jak ktoś się wychował na MILDTON,ALTON,ALTUS,i wz-042,i wiele wiele innych typu KASPRZAK,DIORA,RADMOR,TECHNICS,nawet ampli TOSCA 303 ,to teraz ciężko dogodzić jak nima w zestawie korektora ,a było też ich trochę i we wzmaku podbicia loundness.Dobrze że mi przynajmniej to jest zbędne a brata postaram się przekonać-och czego nie robi się dla rodziny-he he może jak kupi i mu nie będzie pasiło to mi sprezentuje-he he tylko cisza,nic nie mówcie ha ha
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
My nic nie wiemy:) Najlepiej sobie posłuchać i samemu ocenić. Teoria jest tylko teorią, a w salonie jak uśmiech się pojawi to człowiek zapomina co chciał wczesniej kupic, i ile kosztuje to co mu się aktualnie podoba;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry