Panele akustyczne czy regał wiszący na ścianę

katka10

Member
Panowie do oglądania filmów, rozstawiam sobie fronty, równolegle z tylnymi by kanapa była wewnątrz.
Pytanie do WAS.. co mogło by się znaleść nad kanapą na ścianie do wyboru mam:
- piramidki, pianka przyklejone na ścianę w kolorystyce jaka wybierze moja Pani w kształcie rombu co zajmie 1m2 ( na foto)
- regał wiszący w postaci spłaszczonego prostokąta o wysokości 25 cm długości 150cm wiadomo odpowiednie zagospodarowanego przez Panią http://www.hdtv.com.pl/forum/attachments/nasze-zestawy/11913d1432189491-denon-x1000-monitor-audio-bx2-imag0119.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/attach...25-denon-x1000-monitor-audio-bx2-imag0120.jpg
 

Geronimo zx

New member
Witaj
Wybierając z tych dwóch rzeczy z pewnością większą funkcję spełnią panele-piramidki.Musiałbym jeszcze dokładnie zapoznać się z ich wartościami.Podaj dokładną nazwę lub link.
A co powiesz na panel aukustyczny z dowolnie wybraną grafiką???
Sam skorzystałem jak jeszcze panele były nieco tańsze niż teraz :)
Ogólnie zamówienie nie ma jeszcze swojego szczęśliwego finału,gdyż długo wybierałem grafiki itp.Będę je rozmieszczał nad sofą i na gołej ścianie za kolumnami.
Jeżeli Ci się nie spieszy,poczekaj chwile i zobaczymy jak to będzie wyglądało u mnie(czy zda egzamin aukustyczny i estetyczny)

Akustyczny panel graficzny Akukustik (5366638351) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

Geronimo zx

New member
Piramidki także spełnią się w funkcji pogłosu i wytłumieniu odbić.Oglądałem najróżniejsze panele i jedyne jak dla mnie w przystępnej cenie,które nie oszpecą salonu są te z grafiką.Im lepsza rozdzielczość zdjęcia tym lepsza grafika.
Panel jako element aukustyczny na pewno się spisze,jedyne co mnie ciekawi to estetyka,precyzja i dokładność wykonania.
 

katka10

Member
Po zakupie i montażu licze że opiszesz wrazenia na forum. Na pewno wiele osób zainteresuje się tematem.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Witaj
Wybierając z tych dwóch rzeczy z pewnością większą funkcję spełnią panele-piramidki.Musiałbym jeszcze dokładnie zapoznać się z ich wartościami.Podaj dokładną nazwę lub link.
A co powiesz na panel aukustyczny z dowolnie wybraną grafiką???
Sam skorzystałem jak jeszcze panele były nieco tańsze niż teraz :)
Ogólnie zamówienie nie ma jeszcze swojego szczęśliwego finału,gdyż długo wybierałem grafiki itp.Będę je rozmieszczał nad sofą i na gołej ścianie za kolumnami.
Jeżeli Ci się nie spieszy,poczekaj chwile i zobaczymy jak to będzie wyglądało u mnie(czy zda egzamin aukustyczny i estetyczny)

Akustyczny panel graficzny Akukustik (5366638351) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Wszystko fajnie, tylko chciałbym zobaczyć co jest w środku oraz jak transparentna dla fali akustycznej jest tkanina, z nadrukiem, bo rozumiem, że kształt, forma i materiał we wnętrzu takiego panelu ma spełniać zadanie, czyli rozproszenie lub (i) wytłumienie niekorzystnych zjawisk akustycznych. Wykresiki mnie nie kręcą :) Czy są jakieś foto wnętrza?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wnętrze podobno zawiera wełnę firmy Rockwool .Materiał wydaje się sensowny ,bardziej chyba jest istotne ile tego powiesić na ścianie .Powszechnie przyjęło się ,że wytłumiona powinna być powierzchnia za kolumnami ,jednak Focal twierdzi że wytłumiona powinna być przeciwna powierzchnia(równoległa) na której stoją kolumny
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wnętrze podobno zawiera wełnę firmy Rockwool .
Teraz doczytałem, dodatkowo pokryte to jest agrowłókniną. Z tego co mi wiadomo, wełna mineralna w cle nie pochłania wszystkich częstotliwości, jak podaje sprzedający. Tak czy owak, można sobie zrobić taki panel, choć niewątpliwe wielką zaletą tego ogłoszenia jest możliwość naniesienia grafiki, czego już sami tak łatwo nie zrobimy.

Można i za kolumnami, można na przeciw, na bokach tez nie zaszkodzi, by zredukować odbicia :)
Nie zmienia to faktu, że nie należy przesadzać. Byłem już w salach, gdzie przegięto, gdzie ściany oraz sufit były dosłownie wytapetowane wykładziną, gdzie w rogach były wielkie pułapki basowe i w takich pomieszczeniach praktycznie "nie było brzmienia", sucho, płasko, zero przestrzeni...
 
Ostatnia edycja:

Geronimo zx

New member
Można i za kolumnami, można na przeciw, na bokach tez nie zaszkodzi, by zredukować odbicia :)
Nie zmienia to faktu, że nie należy przesadzać. Byłem już w salach, gdzie przegięto, gdzie ściany oraz sufit były dosłownie wytapetowane wykładziną, gdzie w rogach były wielkie pułapki basowe i w takich pomieszczeniach praktycznie "nie było brzmienia", sucho, płasko, zero przestrzeni...

Wszystko będzie pod kontrolą :cool: salon mam z niedomagającą aukustyką także będę wytłumiał pierwsze odbicia za kolumnami jak i za miejscem odsłuchowym.
 
Do góry