Panasonici z serii ET czy DT ?

rejestr123

New member
Z testów wynika że obraz jest równie dobry i tutaj i tutaj, natomiast nie mogę doczytać, czym różnią się te modele najbardziej, biorąc pod uwage że w cenie jest to 1,5k ?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Z testów wynika że obraz jest równie dobry i tutaj i tutaj, natomiast nie mogę doczytać, czym różnią się te modele najbardziej, biorąc pod uwage że w cenie jest to 1,5k ?
Ad. DT60 vs ET60, z pamięci:
1. Zapewne lepszy obraz (odwzorowanie kolorów, płynność, etc.), choć nie miałem okazji porównać i raczej nie będę miał,
2. Nagrywanie programów na HDD,
3. Podwójne tunery - czyli możesz mieć prawdziwy PIP, niezależny podgląd dwóch programów, albo np. oglądać jeden program i nagrywać inny,
4. Tuner DVB-S (satelitarny), podwójny oczywiście,
5. Możliwość strumieniowania programów na żywo oraz nagranych na HDD do urządzeń mobilnych i nie tylko (patrz TUTAJ)
6. Obsługa klawiatur/myszek bluetooth
7. Oprócz normalnego pilota w komplecie dodatkowy z touchpadem i mikrofonem (sterowanie głosem) - choć zdaniem moim to niewypał, u mnie się kurzy w szufladzie,
8. Takie coś jak multiplikacja obrazu (dublowanie), czyli możesz na ekranie tv widzieć bezprzewodowo to co jest aktualnie wyświetlane na urządzeniu przenośnym (np. smartfonie, tablecie). Też trochę gadżet, no ale jest (ET60 tej opcji chyba nie posiada).
9. Więcej istotnych różnic tymczasem nie pamiętam. Niemniej jeśli chcesz je dokładniej przeanalizować, recenzje obu modeli masz przyklejone w wątkach u góry. Można też spojrzeć i porównać instrukcje obsługi, które leżą TUTAJ. Wystarczy wpisać nazwę modelu, np. txl47dt60e.
 

rejestr123

New member
Dzięki bardzo za uwidocznienie tych różnic... Z tego co widzę jest za co dopłacać.


Teraz tylko czy wziąć: 55DT60 czy 60DT60 - tutaj też to nie jest tylko różnica 5 cali.... ?


Salon ma ok 30m2 wiec te 5 cali teoretycznie się przyda, no i 60DT60 z tego co widzę ma obsługę flash... ale czy warto dopłacać 3 tys ?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Teraz tylko czy wziąć: 55DT60 czy 60DT60 - tutaj też to nie jest tylko różnica 5 cali.... ?


Salon ma ok 30m2 wiec te 5 cali teoretycznie się przyda, no i 60DT60 z tego co widzę ma obsługę flash...
Na temat wielkości ekranu na necie na pewno leżą terabajty eleaboratów, ale mnie najbardziej przekonywały te, że jeżeli myślisz i przymierzasz się do przekątnej x, weź rozmiar przynajmniej x+1. I rzeczywiście: początkowo byłem na 100% przekonany na 42, choć mocno rozważałem 47, jednak bałem się, czy za bardzo nie "przegnę"... Ostatecznie zdecydowałem się na 47, i od razu cieszyłem się, że nie 42, bo plułbym sobie w brodę... A teraz żałuję (choć to może zbyt mocne słowo), że nie wziąłem 50, amoze nawet 55 ;-) Odległość ok. 2,5m.

ale czy warto dopłacać 3 tys ?
Powiem może tak: pobieżnym rzutem oka w Ceneo widzę, że różnica 55/60 DT60 wynosi ok 2. tys. Co do kasy trudno się wypowiadać za czyjś portfel. Jeśli Cię stać... Osobiście brałbym ten większy (wg. zasady z poprzedniego akapitu), aczkolwiek z mocnym dogadaniem się ze sprzedawcą w sprawie wypróbowania (np. przez tydzień) oraz możliwości ewentualnego zwrotu. Lub celowo kupić przez internet - masz wtedy bez łaski ustawowe 10 dni na zwrot bez podania przyczyn. Tak kupowałem swój tv.
 
Do góry