Panasonica 50CS630 - wasze ustawienia obrazu

maximus86

New member
Witam, Panowie możecie się pochwalić swoimi ustawieniami obrazu w tym Panasonicu? Wziąłem go dziś w ramach reklamacji za philipsa 6008 i szukam najlepszych ustawień obrazu.

Obecnie mam prawdziwe kino i uważam że jest już elegancko,ale może ktoś z Was kalibrował ten TV ?

Powiem szczerze, że po przesiadce z philipsa w końcu odżyłem patrząc na ten TV, szybkość działania nie do porównania, menu cyka bez problemu, Panasonic to rakieta w porównaniu z philipsem :-D

Dodatkowo bardzo duża możliwość ustawień obrazu, i sama jakość obrazu po włączeniu "prawdziwe kino" robi wrażenie jak na firmowe ustawienia, wyłączyłem tylko parę wspomagaczy i filmy i mecze można spokojnie już oglądać :grin: Dziś męczyłem go ok 6-8h i jestem pod wrażeniem obrazu, oczywiście w niektórych ciemnych scenach (nie wiem czym właśnie jest to spowodowane bo nie zawsze) na krawędziach występuje delikatnie clouding,ale w tej cenie to w porównaniu z philipsem co miałem to jest o niebo lepiej...

Ogólnie na forum nie ma żadnych info o tym TV i jestem w szoku z tego powodu, ponieważ za 2999zł mamy naprawdę solidne 50 cali :grin: Jak dla mnie rewelacja i póki Philips nie poprawi działania softu w swoich TV to nie będe na tę chwile nikomu philipsa polecał, a czytając forum to nowe modele w tej cenie mają ciągle problemy z softem, więc szkoda nerwów...
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam.
Najlepiej ustawic parametry obrazu wedlug wlasnego uznania lub skorzystac z profesjonalnej kalibracji.
Telewizor moze znajdowac sie np w pokoju z umiarkowanym zrodlem swiatla i wysokie parametry podswietlania ,jasnosci i kontrastu sa zbyteczne . Jesli ustawimy w wysoko to jakosc obrazu bedzie beznadziejna.Najlepsze wrazenia wizualne uzyskuje sie po obnizeniu podswietlania ,wylaczeniu redukcji szumow, malej korekty parametru odcien i poziomu czerni.
Mozna skorzystac np z testu nizej.

https://www.youtube.com/watch?v=tPdLZ9g0l28

cx630 na holenderskiej internetowej stronie ktora zajmuje sie testami sprzetu rtv ma wysoka ocene 8,5 tylko o 0,5 nizsza od oled lg.

Panasonic 40"-CS630 Review - Inleiding - Tweakers
 
Ostatnia edycja:
Do góry