Panasonic Viera You Tube

Artur3377

New member
Witam mam starego Panasonica TX-L37G20ES i do 20 kwietnia You Tube działało ok a dzisiaj wyskoczył mi komunikat "Goggle no longer supports the you tube app on this device i kicha nie ma You Tube.:x:x:x:xi co teraz mam zrobić proszę o pomoc
 

collider

New member
Bez reklam
Kupic nowy telewizor, bluraya. Niestety Google wprowadzilo zmiany i starsze modele telewizorow zostały pozbawione Youtube.
 

Heniek12345

New member
Jeżeli nie chcesz kupować nowego telewizora, lub jak pisze przedmówca bluraya, może to być również kino domowe, to jedyną opcją jaka pozostaje, jest wyświetlanie Youtuba na ekranie telewizora z wykorzystaniem innych urządzeń typu smartfon, tablet, laptop, komputer.

Smartfona lub tablet, jeżeli obsługują standard MHL możesz połączyć w dwojaki sposób: Kablem MHL (koszt kilkudziesięciu złotych). Jeżeli masz więcej pieniędzy i nie chcesz mieć dodatkowych kabli, to jest alternatywa w postaci Netgear Push 2TV (PTV3000), ale taki gadżet kosztuje ponad 300 zł.

Co do laptopa i komputera, to wystarczy sam kabel HDMI, i wybranie w opcjach karty graficznej odpowiedniego ustawienia dodatkowego ekranu, o ile oczywiście karta pozwala na obsługę dwóch ekranów.
 

darlen

Member
Pożyjemy, zobaczymy, liczę że któraś z firm stanie na wysokości zadania po stronie klienta i uaktualni swoje kilkuletnie TV do nowszej wersji YT - i wtedy będzie można zrobić zbiorową nagonkę w necie i wstyd Panasonicowi, że się da i niech też się wysilą jak im zależy na klientach.
Obecnie niektóre firmy swoje produkty wyposażają w dwa rodzaje odtwarzaczy YT jednocześnie (biały i czarny) i jak jeden przestaje działać to jeszcze zostanie drugi -tak też można.
 

Heniek12345

New member
Pożyjemy, zobaczymy, liczę że któraś z firm stanie na wysokości zadania po stronie klienta i uaktualni swoje kilkuletnie TV do nowszej wersji YT .

Raczej bym na to nie liczył. Sony już wcześniej oficjalnie ogłosiło i przeprosiło posiadaczy starszego sprzętu, że żadnego wsparcia dla Youtuba w ich modelach już nie będzie, a przecież to właśnie posiadacze sprzętów Sony i Panasonica najbardziej ucierpieli na zmianach jakie wprowadziło Youtube.

Moim zdaniem jest to raczej problem sprzętowy. Mam drugi telewizor i kino domowe Sony i muszę powiedzieć, że cały Smart tv w nich wolno chodzi, niezależnie od pojawiających się zmian w oprogramowaniu, a kilka ich już było. Oczywiście Youtuba już w nich nie mam. Z drugiej strony gdyby takie problemy rozwiązywała zwykła zmiana oprogramowania, Samsung nie wprowadzałby do swoich telewizorów modułu Evolution Kit.
 

bartmeces

Member
Panasonic 42TXG30E model z 2012 r kupiony w 2013 r tez nie mam YouTuba pisałem do Panasonic-a na FB i dostałem odpowiedz- decyzję podjęła firma Google, która jest właścicielem aplikacji. Panasonic zwracał się z prośbą o utrzymanie serwisu, jednak wsparcie aplikacji nie będzie kontynuowane.To nie wystraczy zmienić soft którego nie było od 2012 r w ogóle ! Kupisz tv nowy i znowu będzie to samo po 2-3 latach ?pozdrawiam
 
Do góry