Panasonic TXL37E30EL wifi oraz jak podłączyć smartphone

TelewizorTat

New member
Cześć,

Wiem że niby wątek był na forum: ale mam nowe problemy.

Tato ma ma telewizor Panasonic TXL37E30E + internet z Neostrady (LIVEBOX) Chce podłączyć pod TV internet

1. Po kablu idzie dobrze, ale wtedy nie mam TV Orange - bo kabel od dekodera przepiąłem na tv. Tak nie chce

2. Mam dwa urządzonka WiFi:
-SAGEM XG-760N (taki stary neostradowy)
-EDIMAX EW-7318USg
Podłączam je do wejścia USB i próbuje ustawić połączenia na bezprzewodowe - mimo tego dostaje komunikat o konieczności adaptera WLAN. Jak ustawić bezprzewodowe - może to winna tych powyższych urządzeń wifi

3. Jest możliwość puszczenia internetu przez podłączenie smartphona do telewizora?

--------------------------

Teraz coś jeszcze, chce żeby tata mógł swobodnie podłączyć sobie smartphone do TV i przeglądać YouTube (Panasonic wyłączył taką możliwość na starych TV) Co muszę zrobić?

Tata ma tele - Samusng SM g350 tj Core Plus Czy potrzebuje do niego adaptera HDMI -

Czy powyższy tel i TV obsłuży MHL?


DZIĘKI ZA POMOC!
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Teraz coś jeszcze, chce żeby tata mógł swobodnie podłączyć sobie smartphone do TV i przeglądać YouTube (Panasonic wyłączył taką możliwość na starych TV) Co muszę zrobić?
Myślę, że w przypadku starszego telewizora najlepiej dokupić przystawkę (która przy okazji odbierze net po wifi z routera): Chromecast, lub jakąś np. opartą na Androidzie. Zobacz np.:
Nowy Google Chromecast - recenzja Spider's Web
Dla kogo Android TV i czy warto kupić przystawkę z Androidem
na pewno jeszcze coś wygooglasz.
 

TelewizorTat

New member
Myślę, że w przypadku starszego telewizora najlepiej dokupić przystawkę (która przy okazji odbierze net po wifi z routera): Chromecast, lub jakąś np. opartą na Androidzie. Zobacz np.:
Nowy Google Chromecast - recenzja Spider's Web
Dla kogo Android TV i czy warto kupić przystawkę z Androidem
na pewno jeszcze coś wygooglasz.


No właśnie podstawka androida jest ciut droga. Skłaniam się ku tym dwóm opcją.

1. Urządzenie WLAN - jakie kupić? Czemu dwa wymienione wyżej nie działają?

2. Jak podłączyć smartphone do tel?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Napiszę może tak:

ad. karty wifi-usb. O ile pamiętam, tylko niektóre modele współpracowały z Panasem. Na szybkiego wygooglałem takie coś:
USB Information of VIERA 2012-year Models (Option 5_2) | TV | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global
chociaż czy modele tam wyszczególnie będą odpowiednie do Twojego tv tego nie wiem (dostęp do wyszukiwarki masz taki sam jak ja).

ad. podłączenia tv do routera kablem. Ten Livebox ma tylko jedno wyjście LAN? Bo o ile zrozumiałem, masz do niego (tzn. do LB) podłączony jakiś dekoder i przepiąłeś z niego na chwilę kabel do gniazda LAN w telewizorze. Jaki zatem problem podciągnąć od LB do tv drugi kabel?

ad. przystawek. Drogo/tanio - rzecz względna. Chromecast kosztuje circa about 200zł. Uważam niezaporowo. Załatwia streamowanie z YT i nie tylko, zresztą chyba czytałeś recenzję z linku, który zapodałem.

ad. podłączenia komórki do tv kablem: kombinowanie przejściówkami (mhl itp.) - nawet gdyby zadziałało - uważam w obecnych czasach za anachronizm. To tak jakby móc dzwonić z komórki, ale tylko wtedy, kiedy jest podłączona kablem do centrali ;) Zwróć też uwagę, że w takim przypadku, aby coś oglądać, smartfon musi być caly czas włączony. W przypadku Chromecasta tylko dla zainicjalizowania streamowania (chociaż można także przesyłać to co widać na ekranie telefonu, wówczas musi być włączony).

EDIT:
ad. kompatybilnego dongla wifi-usb. Dla ułatwienia jeszcze raz: tutaj szukaj swojego modelu tv:
http://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/cs/tv/compatibility/usb/eu.html
 
Ostatnia edycja:

TelewizorTat

New member
Napiszę może tak:



ad. podłączenia tv do routera kablem. Ten Livebox ma tylko jedno wyjście LAN? Bo o ile zrozumiałem, masz do niego (tzn. do LB) podłączony jakiś dekoder i przepiąłeś z niego na chwilę kabel do gniazda LAN w telewizorze. Jaki zatem problem podciągnąć od LB do tv drugi kabel?

Właśnie mam dość daleko LIVE do od TV/dekodera. Myślałem że o rozgałęźniku Ethernet- powinien pomóc? Equip ROzDzIELACz SPLITER RJ-45 NA 2XRJ-45
 

Stanley

Member
Bez reklam
Właśnie mam dość daleko LIVE do od TV/dekodera. Myślałem że o rozgałęźniku Ethernet- powinien pomóc? Equip ROzDzIELACz SPLITER RJ-45 NA 2XRJ-45
Powinien zadziałać, ale musisz mieć 2 sztuki - przy routerze i przy tv. Oraz dodatkowe łączniki przewodów, przykład:
Łącznik Przewodów RJ45-RJ45, kat. 5e UTP w Morele.net
bo rozgałęźnik ma wtyczkę, i na przewodzie od routera (Liveboxa) do telewizora też są wtyczki (prawdopodobnie), więc trzeba jakoś to połączyć. No i przewód LAN tv<->router musi być poprawnie zakuty wszystkimi 8-ma przewodami (4-ma parami). Tutaj masz przykładowy obrazek całej instalacji:
CAT.5 10/100 RJ45 Network Line Splitter Adapter Cable, 504195

Prościej chyba postawić przy telewizorze po prostu małego switcha, przykład pierwszy z brzegu :
FS205-100PES w Morele.net
chociaż z drugiej strony będzie pobierał troszkę prądu a pasywne rozgałęźniki nie.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Nie potrzeba ciągnąć żadnych kabli.
Jest na to prosty sposób....
Internet w gniazdku elektrycznym....
Sam używam 2 moduły firmy Fritz Powerline 510E...
Sprawdza się wyśmienicie....
Podobnych modułow innych firm jest sporo na rynku...
 

Stanley

Member
Bez reklam
Nie trzeba ciągnąć żadnych kabli, bo @TelewizorTat ma już przecież podciągnięty. Kwestia tylko rozdzielenia na dwa urządzenia. Adaptery typu PLC owszem, istnieją od dosyć dawna w przyrodzie. Jednak troszkę kosztują, komplet od circa 150zł, a mam wrażenie, że Autor topicu chce, że tak napiszę: maksymalnie zminimalizować koszty.

Poza tym moim zdaniem, póki co w domowych sieciach nie ma lepszego połączenia niż ethernetem, o ile tylko jest taka możliwość. Sam mam tak podłączony telewizor z routerem (i NAS-em), chociaż tv ma wbudowany moduł wifi i dobry sygnał z routera. Zero opóźnień, zacięć, a jeśli już, to na pewno nie z przyczyny złej jakości połączenia, zakłóceń, itp. na linii tv<->router. Aczkolwiek adapterów PLC nie neguję, jeśli nie ma możliwości położenia kabla LAN, wiąże się ze zrujnowaniem lokalu, itp., oraz gdy wszystko pracuje na tej samej fazie.
 
Do góry