Panasonic TX40cs520

Zgedi

New member
Kilka dni temu nabyłem wymieniony model i postanowiłem, że napiszę kila słów dla rozważających zakup.Mam go od soboty więc nie długo,ale wystarczająco żeby się na nim poznać i coś powiedzieć.
Na wyglądzie się nie skupiam bo nie kupuje tv jako mebel chociaż nie ukrywam, że prezentuje się bardzo dobrze.
Jakość wykonania na świetnym poziomie,nic nie trzeszczy nie skrzypi, idealnie spasowane i cholernie lekkie :).Chyba podstawka cięższa od samego telewizora.
W sklepie stał przy nowym soniaczu z tego roku kdl40w705c więc mogłem sobie porównać bynajmniej w warunkach sklepowych.Dla mnie różnicy nie było.Wiadomo kwestia ustawień i soniakiem nie bawiłem się tak długo.Zdecydowałem się na Panasonica i nie żałuję.
Najważniejsze czyli obraz jest bardzo płynny,dobrze odwzorowuje kolory i ma sporo opcji ustawiania go. Głównych opcji mamy takich ogólnych ustawiania obrazu mamy 5 a resztę dostrajamy sobie według uznania.Ładna czerń, dobre doświetlenie matrycy i odwzorowanie barw.Co ważne matryca dobrze chłonie światło dnia codziennego bo u mnie tv stoi przy oknie i w słoneczne dni komfortowo daje się oglądać bez większej różnicy czy jest to noc czy dzień także dla mnie na plus.
Smart działa ani szybko ani wolno.Tu akurat mi na szybkości nie zależy specjalnie, ważne ze jest to system prosty i spełniający swoją funkcje.Oczywiscie mamy aplikacje panasonica na smartfony z której korzystam i działa lepiej niż pilot :).Jak już przy pilocie jestem to jest prosty,czasami trzeba coś 2 razy wcisnać,ale to chyba jak w każdym pilocie.
Co istotne tv odtwarza najpopularniejsze formaty takie jak avi,mkv itp nawet m2ts którego nie ma w oficjalnej specyfikacji.Ma się wrażenie, że co mu nie podepniemy do odtworzy,Ja oglądam filmy z pendrivea.Odtwarza pliki dual lub multiaudio.Z napisami do filmów nie ma problemów pod warunkiem, że są w formacie srt,ale to zadna wada bo jest pełnego konweterów online gdzie w kilka sekund zmieniamy txt na srt.A txt w ogole nie czyta.
Po całym dniu katowania dziada filmami fullhd w 60FPS nie stwierdziłem żadnego przegrzewania się i z tyłu telewizora nie czuć żadnych zmian temperatur i niech tak zostanie bo przegrzewanie to największa bolączka współczesnych telewizorów.
Wybaczcie, że nie ma w mojej wypowiedzi technicznych terminów, ale jestem laikiem i z takiej perspektywy oceniam ten telewizor.
Największa wada to jedno wejście usb...lepiej nie myśleć co jak się spieprzy :)
 
Ostatnia edycja:

JohnyTychy

New member
Witam,
Mam prośbę , czy mógłbyś rozwinąć bardziej temat smarta w tym tv.Jak wyglądają polskie aplikacje w tym modelu?
 

Zgedi

New member
A co konkretnie cię interesuje?W standardzie mam iple,tvnplayer,multiplex,youtube,facebook i jeszcze kilka aplikacji których nazw nie pamiętam bo nie używam.W samym sklepie z aplikacjami za duzo towaru nie ma,ale zakładam, że systematycznie bedzie przybywac.Sterowanie proste strzałkami na pilocie.
 

pantr

New member
Witam. Mam pytanie odnośnie funkcji PVR. Czy ten model umożliwia nagrywanie programów na podpięty dysk lub pendrive?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/11...e-test-czyli-jakosc-pojechala-na-wakacje.html
Model w ciemnym pomieszczeniu ma spory clouding.

thumbs_P1750286.JPG


thumbs_P1750297.JPG



thumbs_P1750350.JPG

Input Lag OK. choć minimalnie poza pierwszą klasą
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Placki czyli clouding dotyczy wszystkich telewizorow lcd.Kazdej firmy.Clouding nie dotyczy telewizorow kineskopowych , plazmowych i oled.
Przyklad.
Wystarczy wpisac w google np clouding samsung, clouding sony, clouding sharp zaznaczyc obrazki i bedzie bardzo duzo przykladow. Liderem w nierownomiernym podswietlaniu matrycy i usterkach jest samsung:).Nawet w najwyzszych modelach samsunga jest clouding.

clouding samsung w linku nizej.

https://www.google.pl/search?q=clou...ChMI2dPAhYaeyAIVgTgUCh10Xgp7&biw=1680&bih=916


Dlatego lcd, led juz dawno powinno odejsc do lamusa. Clouding nie dotyczy oled a kropka kwantowa to taka sama lipa jak lcd.

https://www.youtube.com/watch?v=ek-qyvFo1Zg

Male telewizory lcd czyli np 40 calowe sa mniej podatne na clouding . Tak wynika z informacji ktore mozna przeczytac w internecie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry