Panasonic TX-P50VT20EA problem z odbiorem Eurosportu SD

osy3

New member
Od niedawna jestem użytkownikiem 50VT20EA. Do TV podłączoną mam platformę Cyfra+ a dokładnie Pace z 500GB dyskiem twardym. Przeglądając kanały zauważyłem że na Eurosport SD (k.100), Orange Sport (k.107) w lewym górnym rogu, do połowy ekranu pojawia się biała przerywana kreska. Wygląda to tak jakby coś było napisane powyżej oglądanego obrazu ale się nie mieści się w nim i wystaje tylko podstawa tekstu. Efekt ten występuje tylko w ustawieniach THX przy ustawieniu formatu obrazu na Auto, 16:9, 4:3. Znika zaś na ustawieniach 14:9 i Rozszerzony oraz w innych trybach obrazu ( Prof1, Prof2, Gra, Zdjęcia, Kino itd). Przetestowałem podłączenie dekodera przez HDMI oraz Eurozłącze i efekt ten nadal jest. Podłączyłem ten dekoder do innego TV tym razem LCD Sony 32" (z przed kilku lat) i o dziwo tego efektu nie ma (zmieniałem skalowanie TV). Zrobiłem jeszcze jeden manewr, mam stary dekoder Philipsa. Podłączyłem go do VT20 przez Eurozłącze (HDMI nie ma ) i efektu tego na tych programach nie ma.
Co jest przyczyna tego efektu? Uszkodzony VT20 czy dekoder Cyfry+? Czy wzywać serwis do VT20 (mam go około 1 miesiąca)? Poradźcie.
P.S. Mam tez po całości na samej górze ekrany jakby "szeleszczący", mrygający cieniutki pasek na Filmbox i Filmbox Extra. Pojawia się i znika.
 

codaco

New member
Niektóre kanały tak nadają, widzisz wtedy ramkę zakończenia obrazu. W TV możesz ustawić opcję 16:9 Overscan, to rozwiąże Twój problem.
 

osy3

New member
Niektóre kanały tak nadają, widzisz wtedy ramkę zakończenia obrazu. W TV możesz ustawić opcję 16:9 Overscan, to rozwiąże Twój problem.

Czyli mam rozumieć że z TV wszystko OK?
Tylko dlaczego ta ramka jest przerywana i tylko do połowy górnego ekranu?
Nagrałem sobie kawałek transmisji programu i nagranie tez posiada tą przerywaną białą linie w lewym górnym rogu , do połowy górnej części ekranu.
Wczoraj oglądałem Orange Sport i tego nie było , zaś na Eurosporcie SD istnieje nadal.
 

soplus

Active member
Bez reklam
A więc dlaczego występuje to tylko w trybie THX?
Skoro to nie wina TV to gdzie tkwi błąd?
Czy kogoś jeszcze coś takiego występuje?

U mnie na V20E np. na TVP1 SD było tak samo, zresztą na paru innych kanałach też (jeszcze na analogu). Po przejściu na N problemu nie zauważyłem.
 

codaco

New member
A więc dlaczego występuje to tylko w trybie THX?
Skoro to nie wina TV to gdzie tkwi błąd?
Czy kogoś jeszcze coś takiego występuje?

Ponieważ tryb THX domyślnie ma wyłączony tryb 16:9 Overscan.
I nie wiem nawet czy w tym trybie da się go włączyć.
 
Do góry