Panasonic TX-P50GT30E - kilka problemów

WKOW

New member
Witam,

Używam tego telewizora od 10 dni. W sumie jestem zadowolony, ale denerwuje mnie kilka rzeczy. Chciałem zapytać czy może istnieją jakieś rozwiązania tych kwestii lub metody ich obejścia

1. Po włączeniu odtwarzania z magnetowidu (Podłączony do wejścia SCART) telewizor automatycznie przełącza się na odtwarzany sygnał (pojawia się też napis EC/AV1). Da się to jakoś wyłączyć, bo strasznie mnie denerwuje? Dodatkowo chciałem zapytać czy to normalne, że oglądając z magnetowidu przebija się obraz z TV? Miałem tak tez przy poprzednim kineskopowym telewizorze, więc chyba nie da się tego uniknąć.

2. Po wyłączeniu TV po jakimś czasie (kilka minut) słyszę ten charakterystyczny pstryk (taki sam jak przy wyłączaniu TV), a na routerze do którego jest podłączony telewizor zapala się lampka informująca o połączeniu. Zupełnie tak jakby TV przechodził w jakiś tryb gotowości. Co to jest i jak się tego pozbyć?

3. Czemu nie mogę np. w ustawieniach obrazu przywrócić ustawień domyślnych? Naciskam ok i nic się nie dzieje, a np. w ustawieniach gamma ta sama procedura się udaje. Jeśli nie ma takiej możliwości to czy można gdzieś znaleźć jakie są te domyślne ustawienia?

4. Nie wiem czy mi się wydaje, czy też tak jet w istocie, ale po włączeniu telewizora (najczęściej DVB-T) obraz wygląda jakby gorzej w stosunku do tego który można zobaczyć po kilkunastu minutach od włączenia. Czy to tylko złudzenie czy też taka plazma musi się nagrzać?

5. Czy jest możliwe przełączanie się miedzy Viera Connect (konkretnie youtube) a sygnałem z HDMI tak aby nie tracić załadowanego filmiku? Bardzo mi na tym zależny, bo np. gram w coś na konsoli przełączam się na filmik z youtube żeby zobaczyć gdzie jest kolejna znajdźka w grze, wracam do gry itp.

6. Czytałem trochę o docieraniu plazmy. Czy gdy używam trybu normalnego (ma on 30% jasność i nasycenie koloru) powinienem coś jeszcze zmienić w ustawieniach obrazu, np wyłączyć tryb ECO?

Z góry dzięki za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Po włączeniu odtwarzania z magnetowidu (Podłączony do wejścia SCART) telewizor automatycznie przełącza się na odtwarzany sygnał (pojawia się też napis EC/AV1). Da się to jakoś wyłączyć, bo strasznie mnie denerwuje? Dodatkowo chciałem zapytać czy to normalne, że oglądając z magnetowidu przebija się obraz z TV? Miałem tak tez przy poprzednim kineskopowym telewizorze, więc chyba nie da się tego uniknąć.
- Jaki masz magnetowid ?
- absolutnie nie powinno być przebicia. Widocznie masz albo zwarcie w instalacji albo magnetowid nakłada dwa sygnały. Nie jest to wina telewizora i musisz zgłosić fakt do serwisu.



2. Po wyłączeniu TV po jakimś czasie (kilka minut) słyszę ten charakterystyczny pstryk (taki sam jak przy wyłączaniu TV), a na routerze do którego jest podłączony telewizor zapala się lampka informująca o połączeniu. Zupełnie tak jakby TV przechodził w jakiś tryb gotowości. Co to jest i jak się tego pozbyć?
- nigdy nie wsłuchiwałem się w odgłosy , ale powinno być cicho jak makiem zasiał.

3. Czemu nie mogę np. w ustawieniach obrazu przywrócić ustawień domyślnych? Naciskam ok i nic się nie dzieje, a np. w ustawieniach gamma ta sama procedura się udaje. Jeśli nie ma takiej możliwości to czy można gdzieś znaleźć jakie są te domyślne ustawienia?
- O jakich ustawieniach mówisz ? Zawsze jest w menu resetowanie obrazu które daje powrót do ustawień początkowych ( fabrycznych)

4. Nie wiem czy mi się wydaje, czy też tak jet w istocie, ale po włączeniu telewizora (najczęściej DVB-T) obraz wygląda jakby gorzej w stosunku do tego który można zobaczyć po kilkunastu minutach od włączenia. Czy to tylko złudzenie czy też taka plazma musi się nagrzać?
- może sprawiać takie wrażenie , z tym że nie trwa to kilkanaście minut.

5. Czy jest możliwe przełączanie się miedzy Viera Connect (konkretnie youtube) a sygnałem z HDMI tak aby nie tracić załadowanego filmiku? Bardzo mi na tym zależny, bo np. gram w coś na konsoli przełączam się na filmik z youtube żeby zobaczyć gdzie jest kolejna znajdźka w grze, wracam do gry itp.
- tego nie ćwiczyłem w tym telewizorze , ale w innych urządzeniach też mnie wyrzuca.
Nie wiem czy masz Pip w telewizorze , bo to chyba byłoby rozwiązanie.


6. Czytałem trochę o docieraniu plazmy. Czy gdy używam trybu normalnego (ma on 30% jasność i nasycenie koloru) powinienem coś jeszcze zmienić w ustawieniach obrazu, np wyłączyć tryb ECO?
-Dotyczy to pierwszych 500 godzin pracy. Ile masz już godzin gry i czy widzisz powidoki ?
 

WKOW

New member
1. Daewoo Q410K, dawno już nie na gwarancji. Jako, że mam do niego podpiętą antenę, a dopiero z magnetowidu sygnał wchodzi do TV to podejrzewam, że przebija się obraz z analogowej tv, ale robi to magnetowid. Czy to może być wina samego eurozłącza? No i co z tym auto uruchamianiem sygnału?

2. Nie chodzi o odgłos. Telewizor po prostu jakby przełączał się sam w tryb gotowości. Nie wyświetla żadnego obrazu, ale na pewno coś się dzieje, bo na routerze zapala się lampka od połaczenia Ethernet, która normalnie powinna się świecić dopiero po włączeniu TV, a gasnąć po jego wyłączeniu (a konkretnie po tym jak telewizor pstryknie).

3. Chodzi o opcje przywróć domyślne w menu obraz. Zwyczajnie naciskam tam ok, ale nic się nie dzieje. Jest jeszcze opcja przywracania ustawień fabrycznych w menu konfiguracja, ale nie próbowałem czy zadziała - nie chcę żeby mi pokasował listy kanałów itp.

4. Może przesadziłem z tymi kilkunastoma. Ciężko to wyczuć, bo jakość nadawanych audycji w DVB-T bardzo się od siebie różni (jeden program wygląda lepiej, drugi gorzej). czasem nawet w obrębie jednego programu kolejne materiały w nim zawarte (szczególnie w programach informacyjnych) mają różną jakość.


5. Ten telewizor chyba nie ma takiej funkcji.


6. 81h pracy i póki powidoków nie ma. Wiem o tym czasie i czego unikać, ale chciałem się jeszcze upewnić które opcje z menu obraz pozmieniać z domyślnych. Tak jak pisałem kontrast i nasycenie były już domyślnie ustawione poniżej 30%
 

sobon2000

New member
te pstrykanie to włączona funkcja automatycznej aktualizacji - tv na chwilę się wybudza i łączy z netem - trzeba ją wyłączyć w opcjach.
Pozdrawiam!
 

gzyms

New member
1. Po włączeniu odtwarzania z magnetowidu (Podłączony do wejścia SCART) telewizor automatycznie przełącza się na odtwarzany sygnał (pojawia się też napis EC/AV1). Da się to jakoś wyłączyć, bo strasznie mnie denerwuje? Dodatkowo chciałem zapytać czy to normalne, że oglądając z magnetowidu przebija się obraz z TV? Miałem tak tez przy poprzednim kineskopowym telewizorze, więc chyba nie da się tego uniknąć.
Mam podobny problem:
http://www.hdtv.com.pl/forum/778344-post32.html

2. Po wyłączeniu TV po jakimś czasie (kilka minut) słyszę ten charakterystyczny pstryk (taki sam jak przy wyłączaniu TV), a na routerze do którego jest podłączony telewizor zapala się lampka informująca o połączeniu. Zupełnie tak jakby TV przechodził w jakiś tryb gotowości. Co to jest i jak się tego pozbyć?

U mnie nie ma lub na to nie zwróciłem uwagi, zresztą wyłączam nie z pilota tylko z wyłącznika z przodu ): Ale przysłucham się tylko akwarium muszę wyłączyć ;)

3. Czemu nie mogę np. w ustawieniach obrazu przywrócić ustawień domyślnych? Naciskam ok i nic się nie dzieje, a np. w ustawieniach gamma ta sama procedura się udaje. Jeśli nie ma takiej możliwości to czy można gdzieś znaleźć jakie są te domyślne ustawienia?
A jak wciskasz "Przywróć domyślne" na końcu ustawień obrazu to nic się nie dzieje? U mnie wraca do ustawień predefiniowanych przez panasa.

4. Nie wiem czy mi się wydaje, czy też tak jet w istocie, ale po włączeniu telewizora (najczęściej DVB-T) obraz wygląda jakby gorzej w stosunku do tego który można zobaczyć po kilkunastu minutach od włączenia. Czy to tylko złudzenie czy też taka plazma musi się nagrzać?

Ja nie zauważyłem czegoś takiego, ale za to warunki oświetleniowe bardzo mocno zmieniają jakość oglądanego programu. Im ciemniej tym lepiej ;) ECO mam wyłączone

5. Czy jest możliwe przełączanie się miedzy Viera Connect (konkretnie youtube) a sygnałem z HDMI tak aby nie tracić załadowanego filmiku? Bardzo mi na tym zależny, bo np. gram w coś na konsoli przełączam się na filmik z youtube żeby zobaczyć gdzie jest kolejna znajdźka w grze, wracam do gry itp.

U mnie jest podobnie, wszystko od początku, a wkurza szczególnie ten pierwszy problem. Uda mi się wyszukać coś w iplexsie a tu bach. Problem nr 1. I od nowa.
A co do youtube. Czy porównywaliście wyszukiwanie? Ostatnio chciałem coś znaleźć i okazało się, że przez kompa, na tym samym łączu wyszukuje lepiej, tzn. to o co mi chodziło, np. wpisując "flipsyde someday" wyniki w kompie są takie jakie oczekiwałem, oficjalny teledysk odnaleziony, przez panasa wywala tylko prywatne covery. Czy jest zatem jakaś blokada założona? Trzeba się logować ?

No i 3d. Niestety gadżet, który nie działa, bo rozumiem, że materiał musi być bardzo dobrej jakości. Ale i tak kiepściutko. Jak wypożyczyłem córce film w 3d to okulary dołączone zostały w szufladzie a wykorzystaliśmy jakieś stare z jakiejś gazetki (takie z zielonym i czerwonym szkiełkiem). Lipa ;)
Ale tv jest niezłe to trzeba przyznać

A ha mam jeszcze pytanie do kikiego? Czy kalibrujesz tv? Na razie jest docieranie ale za jakieś 2 -3 miesiące trzeba będzie dobrze ustawić ;)
 
Ostatnia edycja:

WKOW

New member
Wyłączyłem auto aktualizację i zobaczymy czy pomoże.

Jeśli chodzi o przywracanie ustawień domyślnych to opcja działa (sprawdziłem ostawiając kolor na 0), ale nie przywraca do wartości domyślnych ustawień zaawansowanych. Stąd moja pomyłka.
 

robertos80

New member
Wyłączyłem auto aktualizację i zobaczymy czy pomoże.

Jeśli chodzi o przywracanie ustawień domyślnych to opcja działa (sprawdziłem ostawiając kolor na 0), ale nie przywraca do wartości domyślnych ustawień zaawansowanych. Stąd moja pomyłka.

bo zaawansowane musisz osobno przywracać do default
 

WKOW

New member
Wyglada na to, że wyłączenie auto update podziałało.

Podsumowując pozostają jeszcze w mocy pytania:

1. Przebijanie obrazu z magnetowidu

5. Przełączanie między youtube a HDMI bez utraty załadowanego filmiku


Doszła jeszcze jedna rzecz, wiec pytanie numer 7.

7. Jak wymusić w DVB-T, aby TV używał zawsze konkretnej ścieżki audio? Przykładowo TVN i TVN7 mają drugie audio w Dolby 2.0, ale po przełączeniu kanału ścieżka audio wraca znów do poprzednich ustawień - zapewne dlatego, że Dolby jest widoczne jako audio 2.
 
Do góry