Panasonic TX-P46U20 - się nada?

jaczy

New member
Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na forum i nie chciałbym, żeby był on tylko suchym rozkazem o znalezienie mi najlepszej plazmy, raczej o poradę, który wybrać i na co następnym razem zwrócić uwagę.

Przeczytałem kilka wątków na tym forum odnośnie wyboru telewizora plazmowego i widzę po wrzuconej w którymś tabelce, że min. to dla mnie 56''. Pokój ma około 24m2, dwoje drzwi balkonowych, raczej nie przewiduje w nim trzynastu żyrandoli, bowiem jeden normalnej wielkości plafon ma mi wystarczyć na oświetlenie pokoju, zwłaszcza, że lubię jak jest w miarę ciemno.

Odległość między kanapą a przewidywanym miejscem telewizora (bowiem nie wiem czy lepiej by wisiał czy stał - o to też mam pytanie) to około 3,5m. Ktoś już miał taki problem i już wiem, że powinien być powyżej 50'', aczkolwiek ja za max postawiłem sobie 46'', poza tym jestem też trochę ograniczony cenowo, jak prawie każdy :)

Telewizor ma głównie służyć do oglądania meczy angielskiej BPL oraz NBA, z racji godziny rozgrywania meczy za oceanem nie boję się o jasność w pokoju. Drugim stałym źródłem obrazu będzie XBOX 360, tłuczony pewnie non stop z przerwami na mecze. Wiadomo, raz na jakiś czas film czy serial z lapka czy dvd, ale to na szarym końcu listy. Wysoko na liście priorytetów znajdują się wiadomości, ale akurat tam jakość obrazu nie jest najważniejsza.

Podsumowując ten mój esej, który mam nadzieję, że chociaż jedna osoba przeczyta i mi pomoże zwracam się z prośbą o:
- rekomendację telewizora, który spełni moje wymagania co do wyżej wymienionych transmisji
- rekomendację telewizora, który będzie kosztował nie więcej niż 2.600 zł
- udzielenie informacji czy jest jakieś znaczenie czy wisi czy stoi, nie spodziewam się powodzi więc bezpieczeństwo schodzi na drugi plan.

Na koniec chciałbym jeszcze raz wszystkim powiedzieć serdeczne siema i podziękować za udzielone informacje. 5!
 

jaczy

New member
Widzę, że nikt nie chce mi pomóc, ale cóż, spróbuję raz jeszcze. Nie zakładam nowego tematu, żeby nie śmiecić, chociaż trochę zmieniam jego treść. Otóż, znalazłem dwa telewizory, które są w zasięgu mojej kieszeni i najbardziej odpowiadają mi dostępnością w sklepach. Wyżej jest napisane do czego są mi one potrzebne i z czego najczęściej będę korzystał (konsola + mecze w hd). I tu są dwa modele:

SONY KDL-46CX520

czy
LG 50PV350

fakt faktem jeden to plazma drugi lcd, ale mam nadzieję, że mi powiecie, który lepiej wybrać.
 
Do góry