Panasonic TX-P46G20E ASPECT=AUTO nie działa z HDMI

nycz_u

New member
Witam,

Sytuacja: telewizor TX-P46G20E podłączony do tunera Cyfry+ (PACE PVR HD) kablami HDMI i SCART, ponadto podłączona do gniazda RF antena telewizji naziemnej (sygnał analogowy).

Jeżeli odbieram sygnał z tunera satelitarnego poprzez złącze SCART lub telewizję analogową z gniazda RF, bez zarzutu działa funkcja automatycznego ustawiania proporcji obrazu ASPECT=AUTO (str. 18 i 82 w instrukcji obsługi), niestety jeżeli korzystam z połączenia poprzez HDMI funkcja ta nie działa :(

Co jest powodem takiego zachowania?

Jak na mój rozum zgodnie z instrukcją funkcja powinna działać tak samo ze SCART i HDMI.

Pozdrawiam
NYCZ'u
 

nycz_u

New member
Jak widać zero odzewu z Waszej strony :( tak więc sam ciągnę to zagadnienie dalej :)

Zadzwoniłem do serwisu Panasa a tam temat jest znany, Pan serwisant sam dokończył opis mojego problemu :) Stwierdził żeby ustawić typ obrazu w dekoderze na panoramiczny i będzie dobrze.

No i fajnie, bo w moim przypadku tryb obrazu "Szeroki" rozciągnie obraz 4:3 tak, aby był wyświetlany na całym ekranie ale nie o to mi chodziło. Jeżeli stacja nadaje w Letterbox to nie dość że mam obraz rozciągnięty to jeszcze z pasami na górze i dole :(

Dzwonię drugi raz i tym razem inny Pan serwisant sprawę tłumaczy tak: "dla sygnału HDMI funkcja AUTO działa, ale tylko wtedy gdy tuner nie wysyła sygnału proporcji obrazu". Na moje pytanie czy zna taki model dekodera odpowiedział że nie :).

Zapytałem czy planują wprowadzić jakieś zmiany w obsłudze tej funkcji - nie planują :(

Ciekawe czy ktoś z was ma dekoder na którym AUTO działa z HDMI. Ciekawe też jak jest z TV innymi niż Panasa.
 

motobartcompany

New member
Temat był już poruszany. Masz odbiornik sprawny. Nie tylko te modele tak się zachowują bo konkurencja ma podobnie. Wystarczy zobaczyć do działu philipsa.

Mi formatowanie po HDMI działa, z tym że N- recordera trzeba ustawić w tryb DVI.
 

nycz_u

New member
Dzięki za info.

Rzeczywiście DVI nie określa proporcji obrazu tylko samą rozdzielczość. Niestety w PACE PVR HD którego mam od Cyfry, takiego trybu nie ustawię :( Teoretycznie gdyby Panas miał wejście DVI a nie tylko D-SUB można by było użyć kabla HDMI-DVI. Dla obrazu nie było by różnicy a dźwięk można by podać innym kablem.

DVI i HDMI są zdaje się elektrycznie zgodne. Ciekawe czy można by zdobyć taki kabel który będzie miał z obu stron wtyczkę HDMI, jednak przesyłał będzie jedynie sygnał DVI (i ewentualnie jeszcze dźwięk).

Czyli takie dwa połączone kable łączące dekoder z TV:
(dekoder) HDMI---DVI DVI---HDMI (TV)

Pozostaje mi jeszcze zapytać które dekodery HD PVR współpracujące z Cyfrą mają tryb DVI?
 
Do góry