Panasonic TX-P42X10Y - czy nie za duży?

vakoss

New member
Witam,
Po przeczytaniu sporej ilości postów, komentarz, itd. zdecydowałem się na właśnie ten model tv. Początkowo miał być LCD, ale podobno plazma lepiej wyświetli obraz SD. I tym sposobem jutro mam zamiar iść dokonać zakupu.

Więc tak, wszystko ładnie, ale dzisiaj tak się zacząłem zastanawiać, czy nie będzie on za duży do odległości z jakiej będzie sie oglądać :) Chodzi mi o to czy nie będzie w znacznym stopniu widać zniekształceń obrazu. Już podaje charakterystykę w jakiej będzie użytkowany.

Odległość od widza: 1.5-2.5 (ale normalnie będzie ok 2.5, a 1.5 jest z racji świąt bo choinka nie ma gdzie stać :eek: )
Nasłonecznienie: Niskie (są rolety a i tak będzie oglądany raczej po południu, wieczorem)
źródło sygnału: cyfrowa vectra (z dekodera, sygnał będzie doprowadzany scartem)

Prosiłbym o w miare szybką pomoc z racji tego, że jutro chciałem iść kupić. Chciałbym się dowiedzieć od kogoś kto ma tv tej wielkości i ogląda z podobnej odległości, czy obraz jest zadawalający. Dziękuję z góry
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
trochę ryzykowne .
Musiałbyś wcześniej sprawdzić jakość sygnału .
A Jaki masz teraz telewizor ?
 

vakoss

New member
Dotychczas był CRT Philipsa, ale się zepsół. Do niego był właśnie podpięty ten dekoder i jakość była zauważalnie lepsza, no ale to już inne telewizory i stąd moja obawa.
Czyli lepjej będzie jakieś 37' ewentualnie 32' LCD ? Nie kupuję z internetu więc jestem troche ograniczony, ale zastanawiałem się nad LG 37LH3000 lub Panasonic TX-P37C10Y.

Proszę o jakieś propozycję.

Ale kusi ta plazma, no ale jak ziarno ma przeszkadzać to ustąpię :eek:

[edit]
zmierzyłem jeszcze raz odległość od kanap i jednak sie sporo pomyliłem bo patrzyłem tak na oko (sory) i jest tak. Od jednej jest 3m a od drugiej prawie 4. I do fotela 1,5m ale jak pisałem chwilowo bo z racji świąt i przemeblowania małego. Wiec no nie wiem, myśle, że powinno być ok na 42' ?
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
kup plazme. jesli uwazasz ze 42 cale to zbyt duzy ekran to 37 calowa 37x10y.wybor optymalny. mam ogladam z odleglosci 1,5 m jest ok. zdecydowanie polecam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przecież 1,5 metra to tylko z okazji świąt.
Zdecydowanie optowałbym za 37" , ale podaj klasę cenową ?
 

vakoss

New member
Kupiłem tego panasonica 42'. Był też 37' ale nie był w promocji i był trochę droższy, poza tym musiałbym wziąć z wystawy bo więcej nie było. Obawy okazały się niesłuszne, sygnał jest bardzo dobry i nie przeszkadza oglądać nawet z tych 1,5m, ale wtedy oczy się męczą więc oglądam z 3m i jest bardzo dobrze :) Jestem zadowolony.
 
Do góry