Panasonic TX-P42U30E

stey

New member
Witam, staram się wybrać do mojej konsoli jakiś fajny telewizor za rozsądną cenę na którym się nie zawiodę. Zastanawiam się nad TV z tytułu tematu. Ostatnio miałem okazję zobaczyć w domowy zaciszu Panasa Py85p z moją konsolą wyglądał rewelacyjnie. Chciałbym żeby to był jakiś poziom porównawczy czego mogę się spodziewać po u30e. Rozważam jeszcze zakup c3e.

Odległość od ekranu: 1,5-2,5m
Nasłonecznienie:średnie
Jak duży jest pokój: nieistotne
Preferowana technologia: lcd, plazma
Czego oczekujesz od tv; dobrego obrazu grając na PS3 oraz przyzwoitego obrazu w filmach
Jakie programy najczęściej oglądasz: mecze
Oglądasz w dzień czy wieczorem: 70% wieczorem 30% dzień
Preferowana wielkość telewizora: 37 i więcej Cali
Jakie urządzenia będą podłączone: PS3 i PC
Na wprost czy również z kątów bocznych: na wprost
Jaki masz sygnał: tv kablowa, ale to bez znaczenia bo i tak nie oglądam oprócz meczy
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-4h max w weekend różnie
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
Ma stać czy wisieć: stać
Jaka klasa cenowa:do 1500-2000zł

Bardzo zależy mi na dwu rzeczach w tym TV, mianowicie dobrego połączenie z komputerem (oglądaniem filmów z PC i granie w gry) oraz na razie nie mam żadnego sportowego kanału i muszę się męczyć z meczami na sopcasie i chciałbym żeby mecze z bitrate 1100kbps wyglądały znośnie. Nie chcę rewelacji, ale żeby dało się oglądać.

Jeszcze jedno pytanie, to że zwykły 700mb divix nagrany na dvd miał taką większą płynność to zasługa 600hz?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Bawie się tym TV i takiego phosphor laga na meczach w TV Panasa jeszcze nie widziałem.....
A na stadionie Lecha w ruchu wygląda to prawie jak w 3D :) :)

nie polecam
 

stey

New member
No to mnie załamałeś bo byłem praktycznie zdecydowany, a na droższe modele mnie nie stać. Jedyny z full hd na który mogę sobie pozwolić.
 

grzegorz1981

New member
No to mnie załamałeś bo byłem praktycznie zdecydowany, a na droższe modele mnie nie stać. Jedyny z full hd na który mogę sobie pozwolić.
Dam Ci radę. Nie czytaj zbyt dużo tego forum bo zgłupiejesz. Ja planuję kupić TX-P42S30E (czyli zbliżony do Twojego) jak trochę stanieje i nikt mnie od tej decyzji nie odwiedzie. Na tym forum nie brakuje malkontentów i zakochanych w LCD i nie ma co liczyć na to, że będziesz miał u nich poparcie co do plazmy. I co najważniejsze jak już kupisz to nie wchodź wcale na to forum bo tak jak napisał użytkownik Fella "po tym można poznać zadowolonego użytkownika - przestaje szukać!", a tutaj dużo takich którzy kupią, a potem wyszukują na siłę wad.
 

stey

New member
Dosyć ciekawa rada, ja po prostu nie chcę wyrzucić kolejnej kasy w błoto. Grałem na plazmie ostatnio jak napisałem w pierwszym poście i nie zauważyłem żadnego green ghostingu.

Jest w stanie ktoś mi powiedzieć czy poziom obrazu będzie podobny do tego na którym grałem py85p?
 

stey

New member
Już wcześniej w tym temacie buszowałem. Faktycznie c3e jak za taką cenę może okazać się strzałem w 10. Gry w 1080p tak samo będą wyglądały jak ten same w 720p z odległości powyżej 1,5m? Grać będę z odległości około 2,5m tak samo oglądanie filmów.

Jest jakiś ciekawy TV 42" z fullhd oprócz tego u30e.
Najlepiej do 1900zł.
Może uda się znaleźć jakieś promocje w necie.
 
Ostatnia edycja:

stey

New member
Jeszcze pytanie dot. c3e, rozdzielczość jest 4:3 ale cały TV jest napisane 16:9. Wszystko jest skalowane ale chyba nie tracę jakieś części obrazu?
Cons
arrow_gold_right_tiny.gif
Problems with 50Hz material
arrow_gold_right_tiny.gif
Poor black levels for a plasma
arrow_gold_right_tiny.gif
Mediocre contrast ratio and dynamic range
arrow_gold_right_tiny.gif
Due to the 1024x768 resolution all content has to be scaled
arrow_gold_right_tiny.gif
There are no user calibration controls for greyscale
arrow_gold_right_tiny.gif
Does not include a Colour Management System
arrow_gold_right_tiny.gif
Unable to correctly detect 2:2 and 3:2 cadences
arrow_gold_right_tiny.gif
No numbers on the menu scales
arrow_gold_right_tiny.gif
Poorly designed EPG with adverts
Przypadkiem materiał z konsoli nie jest 50hz? O co chodzi z tym 2:2 i 3:2?
 
Ostatnia edycja:

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze pytanie dot. c3e, rozdzielczość jest 4:3 ale cały TV jest napisane 16:9. Wszystko jest skalowane ale chyba nie tracę jakieś części obrazu?
Cons
arrow_gold_right_tiny.gif
Problems with 50Hz material
arrow_gold_right_tiny.gif
Poor black levels for a plasma
arrow_gold_right_tiny.gif
Mediocre contrast ratio and dynamic range
arrow_gold_right_tiny.gif
Due to the 1024x768 resolution all content has to be scaled
arrow_gold_right_tiny.gif
There are no user calibration controls for greyscale
arrow_gold_right_tiny.gif
Does not include a Colour Management System
arrow_gold_right_tiny.gif
Unable to correctly detect 2:2 and 3:2 cadences
arrow_gold_right_tiny.gif
No numbers on the menu scales
arrow_gold_right_tiny.gif
Poorly designed EPG with adverts
Przypadkiem materiał z konsoli nie jest 50hz? O co chodzi z tym 2:2 i 3:2?
Konsola daje 60Hz
 

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fazi75 mogę spytać jak Ci się sprawuje c3 bo widzę w temacie, że go masz?
Waham się między właśnie c3 a dopłatą do u30e. No i jeszcze w między czasie wpadnie mi do głowy pomysł LCD jak zobaczę green ghosting. MKV odtwarzasz przez konsolę?
Ja swego czasu napaliłem się na Panasonica S20, ale bardzo trudno było go dostać i sobie odpuściłem.
Potem gdzieś w sklepie zobaczyłem "przypadkiem" C3 no i zacząłem się nim interesować. Trochę najezdziłem się po sklepach zanim go kupiłem. Miałem jeszcze na uwadze LGPJ350 i skupiłem sie na tych dwóch telewizorach. Lg wg mnie jest bardzo ładny, ładniejszy od panasonica, natomiast obraz z C3 bardziej mnie przekonał. Co do kwestii gh, to ja u siebie go nie widzę, choć wydaję mi się, że jestem dość spostrzegawczy:) Pomimo, że nie jestem miłośnikiem piłki nożnej, to wczoraj specjalnie oglądałem ligę mistrzów w Polsacie HD, DVB-T i jak dla mnie obraz był rewelacyjny, bez najmniejszych zastrzeżeń. Faktem jest, że C3 nie posiada powłoki antyodblaskowej. U mnie stoi on tyłem do okna i w słoneczny dzień są widoczne odbicia w ekranie, podobnie jak przy właczonym sztucznym świetle. Mnie to nie przeszkadza, można powiedzieć, że za bardzo nie musiałem się do tego przyzwyczajać. Ogólnie plazmy pokazują swoje możliwości przy małej emisji światła, ale i w dzień jak najbardziej da się oglądać. Gry z PS3 wyglądają bardzo dobrze, ja pogrywam po sieci w dość wymagajacy jeśli chodzi o input lag i czas reakcji FPS.
Kupując ten telewizor wyszedłem z założenia, że pewnie za 2 lata zmienie go na nowszy i tak naprawdę szkoda mi było kasy na topowy model. Uważam, że za takie pieniądze jest to bardzo dobry wybór. Mkv odtwarzam z konsoli
 
Ostatnia edycja:
Do góry