Panasonic TX-P42GT30E - kilka problemów "multimedialnych"

tomek.gb

New member
Testuję od wczoraj wyżej wymieniony model.
Wiem, że nie jest on tak multimedialny jak Samsungi, ale mam kilka problemów, z którymi nie mogę sobie poradzić.

1) Napisy w filmach uruchamianych z podłączonego dysku twardego nie są wykrywane. Próbowałem txt, srt, kodowanie UTF-8, konkwertowałem też na ISO 8859-2 i nic. Nie przeczytał niczego.

2) Chciałem uruchomić na próbę 2 filmy w 1080p (bez 3D) i 2 filmy w 3D (również z dysku twardego). Bardzo się zdziwiłem, ponieważ udało się uruchomić tylko 1 film w 1080p i 1 film w 3D. Po uruchomieniu 2 pozostałych telewizor próbuje je uruchomić, ale po kilku sekundach wyświetla komunikat: "Plik nie do odczytu" (czy jakoś tak). Rozumiem, że TV może sobie nie radzić z niektórymi DivX'ami, ale dla takich filmów to przykra niespodzianka. Na komputerze wszystkie pliki da się uruchomić (naturalnie dla 3D mam dwa obrazy obok siebie).
W czym problem? Tutaj też są jakieś różne kodowania? Wszystkie filmy są w formacie AVC lub Matroska.
 

Byrd66

New member
1. Najpierw poczekaj, aż wczyta wszystko z dysku. Jeśli napisy maja taką samą nazwę jak film to TV musi je widzeć
2. Spróbuj mkv przepuścić przez MKVToolnix 3.4.0
 

tomek.gb

New member
Bardzo Ci dziękuję za cenne wskazówki :)
1) Film nagrałem na pendrive (uznałem że wczytywanie danych z dysku 500 GB faktycznie może sprawiać problem) i po przekonwertowaniu napisów i uruchomieniu ich w TV (same się nie pokazały) ładnie się wyświetliły :) Co prawda są narazie krzaki zamiast polskiej czcionki, ale z tym sobie poradzę :)

2) Po przekonwertowaniu (narazie jednego) filmu programem, który zaproponowałeś, TV bez problemu go łyknął :)

Jeszcze raz dziękuję ;)
 
Do góry