Panasonic tx-p42gt30

marcinnus17

New member
Witam!

Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem tejże plazmy. Wrażenia super. Jeśli ktoś się zastanawia nad jej zakupem to gorąco polecam. Kupiłem tv za 2700 z okularami które byly w zestawie za 2 zł.
Nie będę podawał nazwy sklepu żeby nikt mnie nie posądził o reklamę. Polecam przeglądarki ofert sklepów internetowych.

Pierwsze wrażenia.

Ładna obudowa, wydaje się dobrze wykonany, trochę ciasne rozmieszczenie wszelkich wejść (jak na tyle miejsca z tyłu), ale nie o to tu chodzi

Podłączony przez hdmi pod sygnał z satelity na kanałach SD pokazuje że nie mamy doczynienia z bele czym, natomiast kiedy przełączyłem na HD hmmm... BAJKA. Wspomnę tylko że sugerując się wypowiedziami użytkowników odnośnie docierania się plazmy itd, wszystkie ustawienia są fabryczne + wyłączyłem wszystkie wspomagacze. Aż boję się co będzie się działo przy pełnym wykorzystaniu potencjału tego cudeńka. Podsumowując po kilku godzinach śmiem twierdzić że za te pieniądze naprawde nie ma nic lepszego na rynku.

A teraz pytanie do znawców tematu plazm Panasonica. Jak jest z tym docieraniem? Czy faktycznie na początku oszczędzać tv, czy można zacząć od początku "dać mu w kość"? Dodam że przeczytałem całą instrukcję i nie widzę w niej ani słowa o tzw. "docieraniu"

Pozdrawiam Polecam i Dzięki za odp. na pytanie :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli dasz mu w kość to mogą się pojawić powidoki.
Luminofor musi się ułożyć na matrycy.
 

marcinnus17

New member
A czy czas oglądania tv na początku (poza wszelkimi ustawieniami) również wywiera jakiś wpływ?? Oglądać do woli czy robić tv przerwy?

POzdro
 

robertos80

New member
przez pierwsze 250-300 godzin oglądać na standardowych ustawieniach (nie podnosić kontrastu powyżej połowy skali ) i uważać na jakieś stałe elementy obrazu (np loga stacji) - jeśli oglądasz dużo jeden kanał to warto zoomować obraz, żeby to logo nie było stale w tym samym miejscu. Nie trzeba robić przerw w oglądaniu - nie którzy wręcz zostawiają tv włączony przez tydzień non stop żęby szybciej się "dotarł", wtedy można sobie dowolnie ustawić obraz i nie trzeba bawić się w zoomowanie
 

OYAMA

New member
Kalibracja GT-30

Jakie polecacie ustawienia po "docieraniu" ? Również mam ten telewizor od kilku dni i uważam , że to najlepsze co "money can buy". Mam jeszcze kilka pytań, ktore umiescilem na innym forum , ale nie mam odpowiedzi:
- jaka byłaby optymalna antena satelitarna i na jakiego skierować satelitę (dużo HD i 3d za darmo)
- czy wystarczy antena pokojowa przy odległości ok 40 km od nadajnika (Święty Krzyż w świętokrz.) dla DVB-T
- przy konwersji 2D-3D bardzo odczuwa się migotanie okularów. Czy tak jest tez przy oglądaniu materiału 3D np z płyty BD ?
- dlaczego niezbyt dobrze działa funkcja "aspect ratio" ? mam ustawione na AUTO , a mimo to pokazują się często czarne pasy np podczas reklam ?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.
 

marcinnus17

New member
nie którzy wręcz zostawiają tv włączony przez tydzień non stop żęby szybciej się "dotarł", wtedy można sobie dowolnie ustawić obraz i nie trzeba bawić się w zoomowanie


Czy w takim razie mogę np w ciągu dnia włączać w menu ten latający biały pas i niech sobie tv lata jak jestem w pracy? no bo rozumiem że jak włącze np Canal + i program będzie chodził 8-10 h na jednym kanale to pojawią się powidoki.
 

robertos80

New member
Czy w takim razie mogę np w ciągu dnia włączać w menu ten latający biały pas i niech sobie tv lata jak jestem w pracy? no bo rozumiem że jak włącze np Canal + i program będzie chodził 8-10 h na jednym kanale to pojawią się powidoki.

nie rób tak, musisz mieć jakiś kolorowy obraz:) możesz zapuścić Canal+ na maksymalnym zoomie, jeśli nie będzie ŻADNYCH stałych elementów, ale ja bym bał się tak zrobić. Jak masz zamiar nie oglądać tv, to już lepiej zapuścić jakieś specjalnie spraparowane plansze w rodzielczośći 1080p, gdzie wyświetlane są na przemian różne kolory. Można nagrać na prendrive i zapuścić, żeby się w kółko wyświetlały jak nie oglądasz tv.
 

gsq

New member
nie rób tak, musisz mieć jakiś kolorowy obraz:) możesz zapuścić Canal+ na maksymalnym zoomie, jeśli nie będzie ŻADNYCH stałych elementów, ale ja bym bał się tak zrobić. Jak masz zamiar nie oglądać tv, to już lepiej zapuścić jakieś specjalnie spraparowane plansze w rodzielczośći 1080p, gdzie wyświetlane są na przemian różne kolory. Można nagrać na prendrive i zapuścić, żeby się w kółko wyświetlały jak nie oglądasz tv.

wiesz moze skad mozna pobrac takie plansze? jakos trudno to znalezc, albo po prostu nie wiem jak to nazwac i dlatego nie moge znalezc :)
 

Monaro

New member
Ja to odpaliłem przez Playstation 3. Rozpakowywujesz plik masz tam rożne katalogi poszukaj a w jednym z nich znajdziesz plik video zajmujący około 400 MB. Kopiujesz to na pendrive;a i odpalasz. Jest to 4 minutowy obraz video służący dopalaniu plasm. Ponad 3 minuty szary obraz i 30 sekund kolorowych kwadracikow. Odpalasz to i koniecznie dostosowywujesz obraz tv, aby wyświetlało na całym ekranie tv. Na tej stronce skąd pobrałeś wszystko jest napisane wystarczy wlączyć tłumaczenie strony. Autor pisz,że można na noc tak zostawiać tv. Telewizor docieramy pierwsze 300h jego pracy.Oczywiście plik video zaznaczamy, aby powtarzał się w kółko. Ja to odpaliłem, sprawdziłem, ale osobiście nie docierałem.Grałem na konsoli po 3 h i powidoków nie ma jak dotąd. Ważne, żeby gry chodziły w trybie pracy tv Game. Kto chce może sie pobawić. Osobiście nie mam w zwyczaju zostawiać niepotrzebnie włączony tv. Pochodzi 300h, to sam sie dotrze :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry