Panasonic TX-P42G30 , USB HDD i brak ważnego pliku do odtwarzania

video-darek

New member
nie mogę sobie z tym poradzić
podpinam dysk i chcę oglądać film a tu komunikat :
" brak ważnego pliku do odtwarzania "

dysk podpięty przez USB do TV
format dysku : NTFS

plik m2ts AVCHD 1920x1080 z kamery AX2000 wgrany na dysk
zmieniłem rozszerzenie na mts ale to nic nie dało, dalej jest ten sam komunikat

co robię źle, lub czego nie robię że nie działa

dzięki za wszystkie podpowiedzi
 
Ostatnia edycja:

JanekM

New member
W jednym z opisów tej plazmy na portalu wp_pl znalazłem coś takiego:
"..atutem GT30 jest możliwość nagrywania programów TV na dysk twardy. Niestety, funkcji tej musimy poświęcić dedykowany dysk, a nagrań nie da się odtworzyć na żadnym innym urządzeniu ani nawet telewizorze (choćby był Panasonikiem)."
Koledzy z forum pewnie jeszcze to wyjaśnią, ale obawiam się, że plików w tym formacie utworzonych na innych urządzeniach niż ten konkretny tv po prostu nie da się w ogóle odtworzyć.
Mam dokładnie ten model TV i taki sam komunikat pojawił mi się, kiedy próbowałem odtworzyć jakiś program nagrany dekoderem DVB-T przy starszym telewizorze crt w innym pokoju.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No nie aż tak "źle" to nie jest. TV ma odtwarzacz multimedialny, jednakże ograniczony...
JanekM
To co napisałeś dotyczy nagrań z DVB-T. I tutaj masz rację, mało tego podłączony dysk TV formatuje i później komputer go nawet "nie widzi". Nagrania można odtworzyć tylko na egzemplarzu na którym dokonano nagrań.

video-darek
Co do odtwarzania plików video to niestety pomimo, że teoretycznie powinny być odtwarzane różne formaty w tym TV to praktyka jak sam zauważyłeś jest inna. Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie zewnętrznego odtwarzacza multimedialnego, który bezproblemowo poradzi sobie z tymi plikami i wieloma innymi.
Wracając do TV to jeżeli nie możesz odtworzyć swoich plików z kamery to przekonwertuj je do formatu Mpeg4, ale tutaj nie wystarczy zmiana rozszerzenia - trzeba dokonać konwersji. Testowałem działa. Być może ktoś podsunie lepszy i szybszy pomysł....
Choć moja 50G30 odtwarza pliki z mojej kamery AVCHD ja używam zewnętrznego odtwarzacza, który "łyka" praktycznie wszystko...
Powodzenia.

Edit
Darek jam możesz wrzuć gdzieś kilka sekund nagrania z kamery. Zobaczymy co z tym zrobić!
 
Ostatnia edycja:

Byrd66

New member
Panas odtwarza pliki AVCHD, ale musi być zachowana pierwotna struktura plików jak w kamerze. Ja bym proponował zmianę rozszerzenia na mpg, mov, mkv i któreś powinno zadziałać.
 
Do góry