Panasonic TX-P42C3E kabel hdmi - VGA

badik

New member
Witam !
Mam problem z kablem hdmi VGA . Dokładnie chcem podłaczyc pc / laptopa do plazmy . Problem pojawia sei gdy przełączam na laptopie na plazmę nic sie nie dzieje . Problem z kablem czy z plazma ? Laptop wcześniej był juz podpinany do innego lcd i działało to bez zarzutu ale na kablu vga - vga . Moze jest problem z laptopem . tez to sprawdzę i zaciągnę języka na innym forum . Jeśli jest jakiś dobro duszny człowiek to proszę o pomoc ! dziękuje !
 

tdx

New member
Bez reklam
te kable mają tą tendencję że nie działają, na allegro każdy sprzedawca pisze że możne nie działać.
Ciężko przejść z analogu (VGA) na cyfrowy (HDMI)
 

badik

New member
i nic sie nie da zrobić ? czyli nie ma sensu kupować kabla na allegro ? bo tak naprawde mam kabrl VGA - DIV i do tego przesjcówke DIV - HDMI bo w Norwegi nie uraczy kabla VGA -HDMI . czyli czas wymienić laptopa z wejscie hdmi :)
 

tdx

New member
Bez reklam
zawsze w uwagach masz coś takiego

Kabel VGA - HDMI pozwala łączyć ze sobą takie urzdzenia jak platformy cyfrowe CYFRA +,
POLSAT CYFROWY , TELEWIZJA NA KARTY , N , dekodery, odtwarzacze DVD,
monitory, projektory, konsole do gier X-BOX, PlayStation , TV , Blue-Ray, nagrywaki, i inne.
Należy jednak pamiętać, że HDMI podaje sygnał cyfrowy, a VGA analogowy,
dlatego nie we wszystkich urządzeniach podłączenie bezpośrednie będzie możliwe.
Jeśli kabel przy bezpośrednim podłączeniu nie będzie działał,
należy zaopatrzyć się w specjalny moduł zmieniający sygnał cyfrowy na analogowy.
 

JackS.

New member
Bez reklam
i nic sie nie da zrobić ? czyli nie ma sensu kupować kabla na allegro ? bo tak naprawde mam kabrl VGA - DIV i do tego przesjcówke DIV - HDMI bo w Norwegi nie uraczy kabla VGA -HDMI . czyli czas wymienić laptopa z wejscie hdmi :)
Równie dobrze możesz połączyć laptopa z telewizorem sznurówką. I sądzić, że skoro nie działa, to pewnie konieczny jest jakiś dodatkowy moduł.

Kabel DVI-VGA to kabel do przesyłu sygnału analogowego. Służy do przesyłania analogowego RGBHV dostępnego na złączach typu DVI-A i DVI-I. Na złączach tych oprócz sygnałów cyfrowych (specyficzanych dla cyfrowych złącz DVI-D) są dostępne również piny, na których dostępny jest sygnał analogowy.

Na złączu HDMI są jedynie sygnały cyfrowe. Nic co idzie kablem DVI-VGA (żadne dostępne tak sygnały analogowe) nie będzie z łączem HDMI działać.
 

holek87

New member
Witam,

Chciałbym podpiąć się pod temat. Mianowicie posiadam ten tv ale w moim laptopie nie mam wejścia HDMI. Tak więc czy istnieje jakaś możliwość, aby podpiąć laptopa pod ten tv? wystarczy mi sam obraz, dzwięk bedzie szedł z laptopa.

Z tego co wyczytuje, nie ma możliwości podpięcia tych dwóch urządzeń kablem VGA-HDMI, a czy na przykład jest możliwość, aby podpiąć komputer jakimś sposobem pod wejście EURO znajdujące sie w tv? Jestem zupełnie zielony w tych sprawach, tak więc jak jest to metoda również niemożliwa to proszę o wyrozumiałość:)

ostatecznie czytając różne fora inni użytkownicy piszą, że próbowali też połączyć poprzez złącza znajdujące sie z tyłu tv (białe, czerwone, żółte).

Tak więc prosze o porade, czy w ogóle jest jakakolwiek możliwość uzyskania połączenia z telewizorem?

pozdrawiam
S.H
 
Do góry