Panasonic TX-L47ET5E czy Philips 42PFL6007

Zyzio102

New member
Witam,
Jak w temacie.Obydwa super.Phil ma super obraz,głos oraz ambilight. Panas ma obraz i z tego co przeczytałem bardziej rozbudowany i chyba bardziej niezawodny Smart-tvn player, ipla,odtwarzanie plików filmowych,itd.. Wygląd nieważny- sprawa indywidualna.Nie ukrywam że bardzo mi (tzn. moim dzieciom 16 -20 lat) zależało na internet, ipla, funkcje internetowe,itp. I chyba Panas w tym momencie wyprzedza swojego konkurenta.
Proszę bardzo o poradę, bo może nie zwróciłem na coś uwagi a telewizor chcę kupić szybko. że Phil. też ma uruchomić ipla ,tvn player,itp. ale póki co ...?
Co byście wybrali na dzień dzisiejszy ? :|
 

Tika

New member
Bez reklam
matryca ta sama, 3D podobne, może funkcje SmartTV w Panasonicu nieco lepsze, w Philipsie masz za to Ambilight, ogólnie dość podobne TV poza tym SmartTV i Ambilight
 

Zyzio102

New member
Dzięki za odpowiedz. Ale dalej ciężko i nie mogę podjąć decyzji.Może jeszcze koledzy podpowiedzą.Na Was zawsze można było liczyć.
A może Kiki też coś szepnie, ale może jakimś konkretem.
Z góry wielkie dzięki.
 

mirkor

New member
Jeśli masz możliwość to sam porównaj oba tv. Widziałem obraz na ET5 (bajka) nie mając bezpośredniego porównania do 6007 uznałbym go za wzorcowy.
A "kiki" na pewno poleci ci Philipsa i odeśle do pierwszej strony swojego testu.
Sam niedawno zadałem identyczne pytanie.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
też myślałem o tym tv ale philips dla mnie wygrał. Podkreślam dla mnie, kumpel posiada tego panasa i żałował ze się pospieszył i nie zamówił ze mną phila heh:p. Ogólnie ten panas jest dobry:) troszkę ta ramka plastikowa w koło strasznie chińska jest
 

Zyzio102

New member
Ale ja wszystko przeczytałem ,strona po stronie.Obraz mi odpowiada w jednym i drugim.Może sam sobie odpowiadam ale chyba pod względem "smart" to lepiej jest rozbudowany Panas.Ale może się mylę, jestem laikiem i dlatego szukam pomocnej uwagi .I to konkretnej a nie tylko bo ten to raczej fajniejszy.Bez urazy,ale liczę że ktoś podpowie konkret, który przeważy szalę w jedną lub w drugą stronę.
 

Zyzio102

New member
3D to tylko taki bajer, fajny ale na krótko.Reszta związana z netem , to już warte pomyślenia i będzie używane cały czas.Dlatego łamię głowę i spać nie mogę.
 

maniek530

Banned
U mnie wygrał 6007 (i nie zamieniłbym go napewno na tego Panasa dzisiaj).
Widziałem obydwa na żywo (też brałem go pod uwagę przy zakupie - zresztą jeszcze kilka innych też :) ) Panas przegrał u mnie : wyglądem (archaiczny troche i plastikowy ale to rzecz gustu),gorsza czerń,brak ambilight (bardzo ważny atut),ten tv nie widzi folderow (przynajmniej takiego testowałem) - rozbija wszystko na czynniki pierwsze i wrzuca do jednego worka no i trzeba sie przbijac przez wszystkie pliki aby dotrzec do wybranego
Oto moje zdanie - moze sie przyda przy wyborze :wink:
 

DaRcO

Banned
Jeżeli Pansa ma też tak nędznie działające smarttv jak Philips, to dzieciaki za wiele się nim nie pocieszą. Z początku owszem, zanim nie odkryją smutnej prawdy, że do kompa i smartfona nie ma to żadnego startu. Dongle hdmi na Andku odstawi każdy smart i w każdym tv na amen. Napakowali marketingowych bajerów do licho zoptymalizowanego sprzętu i oprogramowania, ale pożytek z tego marny.
 

szakalq

New member
Na tym podforum będą Ci polecać philipsa, jakbyś napisała na podforum panasonica będą wychwalać panasonica ;) najlepiej sam obejrzyj oba modele i zdecyduj sam. Oba modele są na podobnym poziomie w jednym coś jest gorsze, za to w drugim modelu lepsze i na odwrót. Ja stałem przed takim samy wyborem i zdecydowałem się na panasonica.

Co mnie przekonało do Panasonica i jak się użytkuje (mam go od 2 miesięcy):
- aplikacje tvnplayer (moja druga polówka naciskała na to żeby był tvn player, oglada perfekcyjną pania domu ), youtube, ipla, iplex.pl, facebook, skype, eurosport (teledyski w YT w HD super wyglądają)
- panasonic ma gorszy dźwięk, ale nie jest tragedia
- dużo czyta się o banding i cloudning w tym modelu panasonica (tego najbardziej się bałem przy zakupie) ja u siebie nie widzę plam, pasów itd. oglądając mecze, sport, a dużo sportu oglądam (cyfrowy pakiet z multimedii) obraz jest super
- filmy 3D super się ogląda nie miałem żadnych problemów z odtworzeniem (filmy ściągane z neta)
- bez problemu czyta pendriva, dysk (dysk 350Gb samsunga), filmy z napisami, zdjęcia (tu nieprawdą jest, że wrzuca do jednego "worka" wszystko - można zdjęcia przeglądać folderami)
- DLNA - testowałem serviio działało bez problemu
- połączenie wifi nie miałem żadnych problemów z tym - ustawione na początku i działa
- jakość obrazu SD/HD super (jak oglądałem w sklepie przed zakupem obraz sd dużo lepiej wyglądał na panasonicu niż philipsie)

To co mnie zniechęciło do philipsa:
- obsługa menu w philipsie jest makabryczne (ja jestem z tych ludzi co dużo grzebią, ustawiają, przestawiają więc dla mnie miało to znacznie)
- jak się czyta o firmwarze philipsa, to w każdej nowszej wersji coś naprawią i coś zepsują
- Ambilight nie zrobił na mnie wrażenia (kwestia co kto lubi)
- brak zaufania do firmy philips (wynikający z użytkowanie innych produktów tej firmy)

Wypisz sobie wszystkie za i przeciw dla jednego i drugiego modelu tv, na pewno pomoże w podjęciu decyzji

Udanych zakupów :)
 
Ostatnia edycja:

maniek530

Banned
- obsługa menu w philipsie jest makabryczne (ja jestem z tych ludzi co dużo grzebią, ustawiają, przestawiają więc dla mnie miało to znacznie)

- Ambilight nie zrobił na mnie wrażenia (kwestia co kto lubi)

Bez przesady - moze tv mial stare oprogramowanie - mam najnowsze i tragedii w dzialaniu menu nie ma ale trzeba przyznac ze demonem predkosci nie jest

Ambilight ogladany i testowany w sklepie/multipleksie nie robi wrazenia (mi za 1-ym razem wogole nie przypadl do gustu w warunkach sklepowych) - dopiero warunki domowe i wieczor ujawniaja cale cudo jakim jest ambilight (ale jak napisales "kwestia cokto lubi")

Co do folderow - ja testowalem taki egzemplarz ktory ich nie widzial - moze nie wszystkie albo moze to kwestia FW

Nie twierdze ze Panas jest zly ale mi on nie przypadl do gustu i tyle - najlepiej porownac je na żywca :p i podjac decyzje - powodzenia !
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na tym podforum będą Ci polecać philipsa, jakbyś napisała na podforum panasonica będą wychwalać panasonica ;) najlepiej sam obejrzyj oba modele i zdecyduj sam. Oba modele są na podobnym poziomie w jednym coś jest gorsze, za to w drugim modelu lepsze i na odwrót. Ja stałem przed takim samy wyborem i zdecydowałem się na panasonica.

Co mnie przekonało do Panasonica i jak się użytkuje (mam go od 2 miesięcy):
- aplikacje tvnplayer (moja druga polówka naciskała na to żeby był tvn player, oglada perfekcyjną pania domu ), youtube, ipla, iplex.pl, facebook, skype, eurosport (teledyski w YT w HD super wyglądają)
- panasonic ma gorszy dźwięk, ale nie jest tragedia
- dużo czyta się o banding i cloudning w tym modelu panasonica (tego najbardziej się bałem przy zakupie) ja u siebie nie widzę plam, pasów itd. oglądając mecze, sport, a dużo sportu oglądam (cyfrowy pakiet z multimedii) obraz jest super
- filmy 3D super się ogląda nie miałem żadnych problemów z odtworzeniem (filmy ściągane z neta)
- bez problemu czyta pendriva, dysk (dysk 350Gb samsunga), filmy z napisami, zdjęcia (tu nieprawdą jest, że wrzuca do jednego "worka" wszystko - można zdjęcia przeglądać folderami)
- DLNA - testowałem serviio działało bez problemu
- połączenie wifi nie miałem żadnych problemów z tym - ustawione na początku i działa
- jakość obrazu SD/HD super (jak oglądałem w sklepie przed zakupem obraz sd dużo lepiej wyglądał na panasonicu niż philipsie)

To co mnie zniechęciło do philipsa:
- obsługa menu w philipsie jest makabryczne (ja jestem z tych ludzi co dużo grzebią, ustawiają, przestawiają więc dla mnie miało to znacznie)
- jak się czyta o firmwarze philipsa, to w każdej nowszej wersji coś naprawią i coś zepsują
- Ambilight nie zrobił na mnie wrażenia (kwestia co kto lubi)
- brak zaufania do firmy philips (wynikający z użytkowanie innych produktów tej firmy)

Wypisz sobie wszystkie za i przeciw dla jednego i drugiego modelu tv, na pewno pomoże w podjęciu decyzji

Udanych zakupów :)
w sklepie w ogóle nie widać ambilight :p
 

szakalq

New member
Ambilight widziałem u kumpla, który zakupił ten tv wcześniej, nie podoba mi się - o gustach podobno się nie dyskutuje ;) Jakby philips dopracował FW do tego modelu to może i zdecydowałbym się na niego, kumpel który ma 6007 boryka się z problemami typu zwiechy tv itp. typowe problemy, są one opisywane w temacie o 6007 - ale mimo to jest zadowolony z zakupu. Tak jak napisałem wcześniej, każdy tv ma jakieś wady/zalety trzeba wybrać odpowiedni dla siebie, jednemu pasuje model philipsa innemu panasonica a i ktoś inny wybierze sharpa czy toshibę.
 

maniek530

Banned
U mnie żadnych zwiech czy innych rzeczy nie ma - może to przypadłość danego egzemplarza (trzeba kupować sprawdzony choć ja brałem fabrycznie spakowany i myślę że udało mi się trafić).
Dokładnie tak jak piszesz : każdy ma swoje preferencje co do sprzetu i jednemu będą one leżeć a innym już nie - np. przyjacielowi poleciłem Tośkę VL963 i też jest zadowolony (bo to zresztą również dobry tv jak Phil czy Panas) - każdy ma swoje zalety i wady - trzeba iść czasem na kompromis :-?
 

Zyzio102

New member
Dzięki za wszystkie porady.Decyzja zapadła.Kupuję Phila za porównywalny obraz,design i ambilight lecz serce zostaje przy elektronice Panasa (uważam że jednak lepsza i made in Japan).Dobrze że nie jest to telewizor docelowy ,tylko dla dorosłych dzieci.Cena super i wygląd.Mam nadzieję że nie zawiodę się na ambilight i spełni swoje dzieło. Ja mam w tej chwili jeszcze drugi tv Panas plasma v80 ale jeśli miałbym go wymienić to na dzień dzisiejszy na lcd wt50.
Dzięki wszystkim i powiem szczerze, że wybrać TV to jest trochę łamigłówka,mimo że jestem zdecydowanym człowiekiem.
Pozdrawiam.
 
Do góry