Panasonic TX-L42E6E nie wykrywa kanałów DVB-T

Kaczu89

New member
Hej,

kupiłem Panasonica, wg wskazań sprzedawcy przywróciłem ustawienia fabryczne i wybrałem lokalizację Dom, niestety TV nie wykrywa żadnych kanałów DVB-T (w środku Krakowa). Próbowałem przeszukać internet. Jedyne, co znalazłem, to zmiana regionu na Niemcy, ale to nic nie dało.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
Jaka antene posiadasz? anena zewnetrzna czy pokojowa?.Oczywiscie zrobiles wyszukiwanie dvb-t?.Kanaly mozna wyszukac recznie w telewizorze . Kanaly 23,25 i 50.
Kliknij na link nizej
Nadajniki - Telewizja Cyfrowa DVB-T w Polsce

Z informacji ktore sa w internecie wynika ze nadajnik dvb-t znajduje sie Chorągwicy czyli 15km w lini prostej od Krakowa.Odbior powinen byc mozliwy nawet przy pomocy starej anteny teleskopowej od telewizora sony crt.
Najlepsza jest zewnetrzna antena kierunkowa.

Zmiana regionu niepotrzebna.W Niemczech byl standard nadawania mpeg2 , obecnie zmieniany na dvb-t2
Trzeba wybrac Polska nie Niemcy.Nadajniki w Polsce nadaja w mpeg4
 
Ostatnia edycja:

Kaczu89

New member
Pewnie to głupie, ale zwyczajnie się nie znam. Te telewizory nie mają żadnej wbudowanej anteny, tak? Czy wystarczy zwykla pokojowa?
 

digitalus

Banned
W telewizorze nie ma wbudowanej anteny.
Musisz podlaczyc antene do gniazdka antenowego w telewizorze.Anteny pokojowe nie sa najlepsze.Minus anten pokojowych to mozliwe zaklocenia w odbiorze programow i aby ogladac programy trzeba wlaczyc zasilanie anteny.
Antena pokojowa to kawalek drutu ze wzmacniaczem ktory nie jest potrzebny w przypadku malej odleglosci od nadajnika
5387_wnewsw.jpg

Jesli telewizor znajduje sie w pokoju w ktorym jest okno skierowane w kierunku nadajnika to odbior moze byc mozliwy przy pomocy anteny za 10 zl.Antene mozna polozyc za telewizorem
Np takiej anteny jak na zdjeciu nizej.Od starego telewizora kineskopowego sony.
Antene mozna tez wykonac z drutu.
Kliknij na link nizej
Prosta antena do obioru DVB-T - jak ją zrobić samemu?
Na koniec cos smiesznego antena z wieszakow:) tez dziala. (drugi link)
antena cyfrowa
http://www.youtube.com/watch?v=q3Hh0gYBgNo

http://www.youtube.com/watch?v=DLMZSdmRhPs&feature=related

antenaJPG_eaqxwnn.JPG
 
Ostatnia edycja:
Do góry