PANASONIC TX L42 D25 vs. TOSHIBA-SHARP

Baxxter

New member
witam. przymierzam się do zakupu telewizora LED. mam dylemat czy wybrć:
PANASONIC TX L42D 25, TOSHIBA LED 46SL733 czy SHARP LC-40LE810. niekieruje się wielkością, poprostu chciałbym kupić możliwie najlepszy. Czekam na opinie :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

Baxxter

New member
odległość 2-4 metry
programy wszystkie, sport, wiadomosci, filmy, nagrania z kamery czy zdjecia z aparatu.
ogladam o roznych porach, a jezeli nie ja to inni domownicy.
wielkosc miedzy 40, a 46 cali
marka niema wiekszego znaczenia, chociaz mam nagrywarke i amplituner panasonica.
podlaczone bedzie napewno nagrywarka, cyfrowy tuner tv kablowej, kamera, i pewnie xbox.
poki co tv bedzie stal ale za jakis czas napewno zwisnie na scianie.
cena niema wiekszego znaczenia. wkoncu kupuje na kilka lat :)
jezeli juz kupie tv to kable beda hdmi to co sie da podlaczyc, reszta zwyklymi pewnie.
naraznie niama zadnych kanalow hd, ale moze z czasem cos sie pojawi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
co racja to racja .
Więc rozpoczniemy od dobrych modeli do tych warunków :
Sharp 46 LE 820
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/51930-tv-sharp-46le-820-test.html
Oprócz jasnych, słonecznych odcieni kolorów żółtego i złota, dodany subpiksel Y pozwala na odtwarzanie kolorów żywych i soczystych. W telewizorach z technologią Quattron obraz ma o ponad 30% większą rozdzielczość niż w tradycyjnych LCD, wyraźnie lepszy kontrast oraz wspomnianą już jasność.
004_P1100826.JPG



Sony 46 HX 700
Toshiba 46WL 753
46WL753 - Seria WL753 - LCD - TV - Toshiba-av.pl
wl753_big.jpg




Samsung 50 B 850 lub 50 C 7000
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...wie-najciensza-obecnie-plazma-na-swiecie.html
Technologia Cinema Smooth redukuje znacznie efekt poszarpania obrazu podczas wyświetlania ruchomych scen. Ma się więc wrażenie odbioru zbliżonego do prawdziwego kina. Korzystając z tego oraz trybu filmowego, którego ustawienia domyślne zawierają takie parametry temperatury kolorów, jak w projektorach kinowych, oglądamy obraz zgodny z założeniami reżysera.
005_P1220668.JPG


Panasonic 42 V 20
Nie zapomnij o kalibracji :
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem
Sprawdź jednak czy to Twój przedział ceny - ale napisałeś cena nie ma większego znaczenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
określiłeś najlepszy !
A najlepszy obecnie na rynku jest Toshiba Cell Regza
Kosztuje 10.000 $
010_DSC_9896.jpg


Toshiba zdecydowanie postawiła na swój flagowy produkt video i większą część stoiska zajmowało wszystko co wiązało się z CELL TV.
001_DSC_9977.jpg
http://www.hdtv.com.pl/forum/ces-2010-centrum-informacji-relacja-fotorelacja-nowosci-relacja-hdtv-com-pl/48255-ces-2010-toshiba.html

Ja Ci podałem w wyższej klasie .
Rozumiem że przedział cenowy gra rolę.

Z Twoich :
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/54831-sharp-46le810-test-otwarty.html
czas na kolorystykę i sprawdzić czy czwarty kolor w pikselu jest widoczny na efekt końcowy jakości kolorów na obrazie. To co jest wartością kontorwersyjną dla użytkowników.
Jak dla nas dobre odcienie złota.
007_P1120556.JPG


http://promocjasharp.pl/quattron/nagrody.html
 
Ostatnia edycja:

Baxxter

New member
OK, dzieki :) z tych trzech nieznacznie sklanialem sie ku panasonicowi. ale chyba tylko dlatego ze mam nagrywarke tej frimy i pilot od telewizora by a nia wspolgral. obsluga w saturnie tez polecila mi panasonica, twierdzac ze jest lepszy od sharpa (podobno bardziej multimedialny, choc niewiem co przez to mieli na mysli).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TEST: Panasonic TX-L42V20E LED LCD TV w Video 7/2010

Redaktorzy niemieckiego Video przeprowadzili osobny test LED LCD TV z ekranem 42 calowym i okazało się, że obraz przez nią generowany jest znacznie słabszy niż oferowany przez nieco większe LED LCD a do tego kosztuje ona podobne pieniądze. Może lepiej niech Panasonic zajmie się plazmami?
TEST: Panasonic TX-L42V20E LED LCD TV w Video 7/2010
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ma nierówne podświetlenie, szarpie płynnością , czerń granatowa , dźwięk słaby. Oczywiście wybór należy do Ciebie.
 

marlon80

Member
D25 ma lepszy dzwięk od sharpów, czerń wcale nie jest granatowa i NIC nie szarpie...
tylko nierówne podświetlenie się zgadza...

więc albo mam jakiś megadobry model... albo Kiki źle oceniasz d25...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
porównań. Test jest zakończony tego modelu. Wkrótce będzie wisiał - okaże się kto ma rację. Testujący w Niemczech postawili jeszcze gorsze diagnozy. Chociaż z tym się już nie zgadzam.
 

rafcio5561

New member
ja posiadam 32d25 i jestem zadowolony bardzo. podświetlanie fakt ma nie równe, ale obraz uważam, że jest naprawdę ładny. dodatkowo filmy, muzyka i zdjęcia bez problemu odtwarzam z karty sdhc. Czerń uważam, że jest czernią a nie ...
Ale to moje zdanie ;)
 
Do góry