Panasonic tx-l22d28 i dvb-t

stasimon

New member
Witam

Przywiozłem ostatnio z UK Panasonica tx-l22d28p na którym odbierałem brytyjskie freeview. Mam natomiast problem z dvb-t w Polsce, jest sam dźwięk bez obrazu. Brytyjska naziemna tv jest nadawana w mpeg2. Zrozumiałbym to, że w Polsce nie dziala obraz gdyby nie fakt istnienia w tv dekodera mpeg4. Pisze to w instrukcji, mogę nawet skompresować film do mpeg4 avs i wrzucić na kartę pamięci i nie ma problemu z odtworzeniem go. Zastanawiam się zatem dlaczego nie działa nasza naziemna cyfrowa? Nie mogę znaleź nowego firmware do tego tv ani żadnych informacji. Czy ktoś orientuje się co jest grane i może pomóc?

Pzd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale wybierasz i kraj i język przy strojeniu właściwy ?
A i kiedy był produkowany ten model ?
 

stasimon

New member
Nie mam takiego wyboru z jezykiem pl, skanuje kanaly ale obrazu brak, jest sam dzwiek. Tv jest hd ready co zrozumialo jak ma 22' i wyprodukowany jest w 2010 roku. Na stronce Panasonica pisze ze obsluguje mpeg4 avs. Moze przez to ze tv kupiony byl w uk jest przeznaczony na rynek brytyjski i inne funkcje ma zablokowane? Jedyna opcja zmiany oprogramowania widziana w menu jest akfualizacja z freeview angielskiego.
 

stasimon

New member
Ustawialem na inne kraje i mam to samo. Jestem teraz poza domem ale jak wroce za nieco ponad tydzien to zadzwonie do Panasonica i zapytam, moze trzeba wgrac nowy soft jakos. Dziwne jest to, ze tv pozwala na ogladanie filmow skompresowanych do mpeg4 avs i nagranych na karte pamieci a nie odbiera obrazu dvb-t. Moze jesli byl przeznaczony na rynek brytyjski (co widac przy upgrade softu z kanalow bbc z freeview) to ma soft taki a nie inny i nic juz z tym nie zrobie.

Wlasnie porownalem specyfikacje i instrukcje z polskiej strony jak i strony brytyjskiej. Na obu pisze, ze tv spelnia wymagania dvb-t mpeg4 avc z sierpnia 2009 i ze dvb-t z mpeg4 nadawany jest w kilku krajach w tym w Polsce. Nie ma chyba przeciez jakiegos innego standardu nadawania obrazu dvb-t mpeg4 avs? Dziwne to jest.
 
Ostatnia edycja:
Do góry