Panasonic TX-55AS640E a YAMAHA RX-V371 problem z dźwiękiem

guest54258

New member
Szanowni proszę o pomoc, albo ja czegoś nie rozumiem, i źle ustawiam albo coś nie trybi.

Mam amplituner yamahy RX-V371 i kupiłam sobie Panasa TX-55AS640E - wcześniej miałam plazmę
zarówno w apmli jak i w tv HDMI out jest z obsługą ARC czyli teoretycznie powinnam mieć także dźwięk w drugą stronę czyli z tv do ampli.
Wg instrukcji w tv w ustawieniach wyłączyłam dźwięk w ampli przypisałam program i uruchomiłam tryb ARC - i cisza. Czy jeszcze są jakieś możliwe ustawienia o których niekoniecznie wiem ?

Pozdrawiam
Dorota
 

samfisher74

New member
A masz w menu ustawienia Viera link ? Tam wchodzisz i wybierasz głośniki kina domowego , przynajmniej u mnie tak jest , kabel hdmi musi byc wsadzony w wejście ARC w tv i amplitunerze
 

guest54258

New member
wrócę do domu i sprawdzę na pewno Viera Link jest (tu nie sprawdzałam)
natomiast - jak sprawdziłam w instrukcji już zrezygnowana kombinowaniem, w sumie nic innego tam nie było napisane poza tym co zrobiłam (a nawet mniej), HDMI podłączyłam oczywiście w ARC (TV - Ampli), i w ustawieniach wyłączyłam głośniki tv
 
Ostatnia edycja:

guest54258

New member
Poszło - na początku amplituner ze 2 x nie zaskoczył - po zmianie ustawień, ale już później płynnie się przełączać zaczął z dźwiękiem. W TV oczywiście zmieniłam ustawienia w VIERA LINK

Dziękuje za pomoc :)
 
Do góry