Panasonic TX-50UT30e vs TX-50G30

noriega

New member
Witam,

mam pytanie do użytkowników plazmy Panasonica TX-50UT30e czym charakteryzują się walory użytkowe tego modelu (przede wszystkim jakość obrazu) w szczególności przy oglądaniu programów w wysokiej rozdzielczości (z n-ki, hd, blue-ray), pomieszczenie - salon nie zbyt nasłoneczniony.
W chwili obecnej z uwagi na wprowadzone tzw nowe panele (neoplasma) cena tego modelu spadłą do ok. 2.600 zł brutto. Jestem vatowcem i po odliczeniu 23% vatu koszty zakupu tego modelu wyniosą dla mnie raptem 2.000 zł. Proszę również o skomentowanie różnic w jakości obrazu w stosunku do TX-50G30 na panelu neoplasma, jest droższy od ww modelu o ok. 900 zł ale dla mnie nie jest to problem. Proszę zasadniczo o ustosunkowanie się do różnic w jakości obrazu, wiem, że G30 nie ma 3D, a UT30 mniej zużywa prądu i nie ma kilku filtrów występujących w G30, ale są to różnice dla mnie bez znaczenia - nie korzystam z 3D i ta funkcja jest dla mnie w UT30e zbyteczna, nie korzystam też z głośników w tv (mam audio THX kino domowe) , nie zależy mi też na niskim zużyciu prądu, bez znaczenia jest również chwyt marketingowy pod nazwą neoplasma – jakby każda nowa generacja urządzeń była aż tak zdecydowanie lepsza od poprzedniej to producenci poszliby już dawno z torbami.

Dodam jeszcze, że obecnie korzystam z 8 letniej 50” plazmy nieistniejącego już producenta (w zakresie produkcji plazm) Fujitsu, wówczas był to absolutny hi-end wśród plazm – kosztowała ok. 25.000 zł. Nadal działa poprawnie i przy połączeniu przez component obraz jest bardzo naturalny i realistyczny, niestety nie współpracuje przez hdmi, no i brak skalowania obrazu w rozdzielczości 1080p.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
Do góry