Panasonic TX-47FT60E nie łączy się z internetem

paczas

New member
Witam, mam problem z połączeniem tv z netem przez wifi i przez kabel. Wywala mi komunikat "Sieć domowa jest dostępna, ale nie można połączyć się z Internetem. Nie uzyskano adresu IP" albo że "Brama nie odpowiada." Pomoże ktoś? Internet i router z multimedia. A najlepsze jest to, że adres IP i MAC pobiera. Problemem jest typ zabezpieczeń. Router ma WPA-PSK(nie można zmienić) a z inf. uzyskanej od panasonica tv wymaga WPA2-PSK. I teraz pytanie czy można w tv zmienić typ zabezpieczeń?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Najpierw sprawdź przez przewód, zobacz na dwóch różnych żeby wyeliminować problem z przewodem. Wyłącz filtrację MAC w routerze, włącz UPnP. Wprowadź dane ręcznie do TV: IP, bramę , DNS routera lub openDNS np. 8.8.8.8, 208.67.222.222.
Jeśli chodzi o wifi, to sprawdź czy możesz zmienić typ zabezpieczenia na mieszany WPA/WPA2 PSK AES i hasło bez znaków specjalnych i polskich ogonków. Jaki masz sygnał sieci w jednostkach RSSI, zmień położenie routera lub anteny żeby wzmocnić sygnał.
Jeśli jest możliwość aktualizacji firmware w TV przez USB to zobacz czy jest nowsze.
 

paczas

New member
Tsubasa niestety router mam od dostawcy internetu i nic nie mogę w nim zmienić, a po 5 tel do nich dowiedziałem się, że i oni nie mogą zmienić WPA na WPA2. Z ciekawości odpaliłem przeglądarkę w tv i co net działa, tv player też ale sam tv nadal twierdzi, że nie jest połączony z internetem. Dziwne.
 

madthomas

New member
Witam
Mam nietypowy problem, telewizor kupiłem rok temu, od początku był i jest strasznie ciepły z tyłu i przodu (ekran) po stronie wszystkich wejść ( tylko w tym miejscu), po jakichś 10 minutach jest już ciepły, był jakiś pseudo serwisant i stwierdził, że to normalne w tego typu telewizorach, jak stwierdził to już jest praktycznie komputer, poradził abym sprawdził w sklepie inne telewizory, no i sprawdzałem, i nawet będąc wieczorem w Media Markt sprawdzałem, żaden z telewizorów nawet w połowie nie był tak ciepły jak mój, czy masz może podobny problem?
 
Do góry