Panasonic TX-42G30E

rooz

New member
Witam,

mam problem ze swoim telewizorem, zakupilem do dw amiesiace temu i zauwazylem na dole i gory dwa pasy na cala szerokosc telewizora a na dlugosc maja okolo 10 cm, jest to jakby poswiata na dole widoczny jest napis quatron po prawej stronie na gorze ten napis to quos i generalnie widac , ze jest tam menuczy mozna sie tego jakos pozbyc czy po prostu zalatwic to na gwarancji ?
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
Jesli napis quatron to moze bylo wlaczone demo sharp i pozostal powidok po quatron. Ale dlaczego dopiero teraz widac to trudno wyjasnic. Moze ktos inny korzystal z telewizora i ogladal demo sharpa lub cos innego np gral .Skorzystaj z paska do likwidacji powidokow w menu telewizora (menu , obraz ,ustawienia zaawansowane), lub obejrzyj kilka filmow hd w trybie dynamicznym to powinno zniknac.
 
Ostatnia edycja:

rooz

New member
Witam
Jesli napis quatron to moze bylo wlaczone demo sharp i pozostal powidok po quatron. Ale dlaczego dopiero teraz widac to trudno wyjasnic. Moze ktos inny korzystal z telewizora i ogladal demo sharpa lub cos innego np gral .Skorzystaj z paska do likwidacji powidokow w menu telewizora (menu , obraz ,ustawienia zaawansowane), lub obejrzyj kilka filmow hd w trybie dynamicznym to powinno zniknac.

dokladnie wyglada to jak powidok z trybu demo ... nie wiem czemu, telewizor wygladal na nowy i zupelnie nie uzywany, nie wyglada na telewizor po wystawowy, rozumiem, ze chodzi o filmy hd a typ obrazu dynamiczny, tak ? czy zamiast filmow moga byc np. gry na xboxie ?
na razie wlaczyl przesuwajacy sie pas, po jakim czasie go wylaczyc ?
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Gry na xboxie raczej nie , chyba ze nie ma statycznych elementow np paski z wynikiem,menu , itp
Tryb obrazu dynamiczny.
Jesli zauwazyles powidok wczesniej to nie powinno byc juz sladu. Gwarancja niestety nie dotyczy powidokow.
 
Ostatnia edycja:

rooz

New member
widzialem to wczesniej, ale mam gwarancje na 5 lat, wiec z braku czasu nie interesowalem sie tym :), z reszta tak naprawde rzadko ogladam telewizje, aczkolwiek chcialbym, aby zakupiony tv byl bez takich wad ..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie jest wina telewizora stricte. To jest wina złego początkowego użytkowania modelu.
Gdzie kupiłeś ten telewizor ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na allegro mają prawo sprzedawać telewizory używane- jak większość użytkowników.
Ten telewizor z pewnością jest używany chyba że masz płytę demo Sharpa i często z niej korzystasz ?
 

rooz

New member
Na allegro mają prawo sprzedawać telewizory używane- jak większość użytkowników.
Ten telewizor z pewnością jest używany chyba że masz płytę demo Sharpa i często z niej korzystasz ?


ok, ale nie bylo o tym informacji, poza tym jestem w tych sprawach detalista i bardzo uwaznie sie przygladalem temu telewizorowi po otwarciu, a z powystawowoymi wiadomo jak jest :), wszystkie kacesoria , pilot itp, na pewno byly nowe, ale wiadomo to mozna zawsze podmienic, natomiast po uchwytach widac czy byly uzywane, lub nogi czy byly wkrecane itp, nie bylo tego, na poczatku uzytkowania, kilka razy wlaczylo mi sie demo, ale nie sadze, zeby po kilku minutach demo zostalo takie cos ...

pytanie czy to nadaje sie do reklamacji, czy jej nie podlega ? iczy pomysl z filmami hd pomoze ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sklepie którym kupiłeś podlega reklamacji
W Panasonicu - nie. Ponieważ musisz udowodnić że to nie Ty wypaliłeś powidoki.

Po telewizorze nie poznasz czy był użytkowany.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam,

mam problem ze swoim telewizorem, zakupilem do dw amiesiace temu i zauwazylem na dole i gory dwa pasy na cala szerokosc telewizora a na dlugosc maja okolo 10 cm, jest to jakby poswiata na dole widoczny jest napis quatron po prawej stronie na gorze ten napis to quos i generalnie widac , ze jest tam menuczy mozna sie tego jakos pozbyc czy po prostu zalatwic to na gwarancji ?

szkoda, że nie sprawdziłeś wcześniej ile był używany jeśli to faktycznie electro.pl to ta sama firma to oni raczej nie mają powystawowych bo wystaw nie mają... zapuść w swoim TV wieczorem na 4h biały pas - ustaw mu samo wyłaczanie po czterech godzinach i idź spać, może coś pomoże jak to nie wypalenia...

Ewentualnie poszukaj w necie są takie tablice w różnych odcieniach bieli i szarości które się puszcza zapętlone jako slajdy słyszałem też słyszałem o takiej płytce od Pioneera do kasowania powidoków może ktoś ci da obraz ISO do tej płyty
 

rooz

New member
szkoda, że nie sprawdziłeś wcześniej ile był używany jeśli to faktycznie electro.pl to ta sama firma to oni raczej nie mają powystawowych bo wystaw nie mają... zapuść w swoim TV wieczorem na 4h biały pas - ustaw mu samo wyłaczanie po czterech godzinach i idź spać, może coś pomoże jak to nie wypalenia...

Ewentualnie poszukaj w necie są takie tablice w różnych odcieniach bieli i szarości które się puszcza zapętlone jako slajdy słyszałem też słyszałem o takiej płytce od Pioneera do kasowania powidoków może ktoś ci da obraz ISO do tej płyty


no ladnie to faktycznie nie zdawalem sobie sprawy z konsekwencji ... hmm to akurat nie to electro, ktore wysylales, to jakis malay magazn-hurotwnia z krakowa, takze tez nie wchodzi w gre wystawa, jedyne wyjscie to kupno przez niego od firmy kilku tv z wystawu z demo mode ... ale nic moze cos sie udala naprawic :/ jak sprawdzic ile godzin juz wyswietlil tv ? bede mial wtedy pewnosc sam ogladam moze 2 tygodniowo takze latwo to policzyc :)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Może ADMIN przyczepi tę informację o wejściu do MENU w G30???

no ladnie to faktycznie nie zdawalem sobie sprawy z konsekwencji ... hmm to akurat nie to electro, ktore wysylales, to jakis malay magazn-hurotwnia z krakowa, takze tez nie wchodzi w gre wystawa, jedyne wyjscie to kupno przez niego od firmy kilku tv z wystawu z demo mode ... ale nic moze cos sie udala naprawic :/ jak sprawdzic ile godzin juz wyswietlil tv ? bede mial wtedy pewnosc sam ogladam moze 2 tygodniowo takze latwo to policzyc :)

prosze, po raz nie wiem który:

Jak sprawdzić godziny pracy w GT30?
1. Po prawej stronie telewizora naciskamy i trzymamy przycisk "VOL -" i z pilota naciskamy 3-4 razy przycisk "0".
2. Powinno uruchomić się menu serwisowe, kolejne czynności wykonujemy już pilotem
3. Naciskamy Przycisk "2" i "O.K."
4. Schodzimy strzałkami na pozycję PTCT i przechodzimy strzałką w prawo na puste pole
5. Przytrzymujemy 3 sek. przycisk MUTE (wyciszenie) i pojawi nam się info o ilości godzin pracy i włączeń telewiza.

6. Wychodzimy trzymając EXIT
NIC NIE PRZESTAWIAĆ W MENU SERWISOWYM NIE MA RESETU USTAWIEŃ

napisz co wyszło z podglądu przepracowanych godzin?
 
Ostatnia edycja:

Franzelot

New member
@kiki a ja myślałem ,że to zawsze sprzedawca lub producent na podstawie gwarancji musi dowieść swojej niewinności (w tym przypadku, że to nie wada produktu). Z drugiej strony co to za TV, w którym wyświetlane są jakieś "powidoki", to by raczej w mojej ocenie oznaczało, że nie mogę zbyt długo oglądać jednego obrazu bo wypali się na stałe na ekranie-JOKE??
U mnie w pracy np na 2 monitorach z kilkunastu ustawionych w ścianę (12 sztuk) widać było taki "powidok" jak to nazywacie ze względu na zbyt częste wyświetlanie tego samego obrazu podejżewam. Ale zareklamowaliśmy bo mają niecały rok i sprzedawca zareklamował do producenta a tam wymienili matryce na nowe w ramach gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

rooz

New member
ok dzieki sprawdzilem telewizor ma 1045 godzin i 245 wlaczen, zakupiony 01.12.2012, czyli od zakupu minelo 62 dni, przy czym na swieta nikt go nie uzytkowal czyli przez okres 9 dni, takze pozostaja 53 dni ... to by znaczylo, ze tv chodzil dziennie 20 godzin ... czyli na pewno powystawowy, z reszta przyjrzalem sie lepiej i na obudowie sa widoczne slady uzytkowania, pytanie tylko czy moge w jakis sposob egzekwowac swoje prawa ... rownie dobrze moze powiedziec, ze sam go porysowalem i telewizor jest u mnie wlaczony 24/h ...

generalnie z tymi godzinami to przeboleje, obudowa no trudno, ale te pasmy to juz jest cos co jest nie do zaakceptowania, 4 godzinny chodzacy pas nic nie dal, wlaczylem teraz film hd i zoomowalem obraz, wlaczony tryb dynamiczny, i przesuw, czy jeszcze jakies rady ? Oprocz tego, zeby wiecej nie kupowac takich rzeczy na allegro ? :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry