Panasonic TX-37LZD800 zmiana domyślnego źródła sygnału

arone

New member
Witam.

Czy jest możliwość zmiany domyślnego źródła sygnału z jakiego jest wyświetlany obraz zaraz po włączeniu telewizora?

U mnie zawsze włącza się źródło sygnału TV (czyli tzw. siatka).
Ponieważ używam sygnały wyłącznie poprzez HDMI (dekoder n-ki oraz DVD po HDMI) denerwuje mnie konieczność zmiany źródła sygnału na AV->HDMI przy każdym włączeniu telewizora.

Pomyślałem, że może po wejściu w tryb serwisowy można by dokonać takiej zmiany bo w ustawieniach dostępnych dla normalnego śmiertelnika nie widzę takiej możliwości. Niestety nie wiem jak wejść w tryb serwisowy tego telewizora (TX-37LZD800).

Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny.
 

kwiecien1

New member
Miałem podobny problem ze swoim PV45.
Dziś Twoj post zmusił mnie do poszukania rozwiązania. Trafiłem na posta kukuku2.

kukuku2 napisał:
Ten mankament można wyeliminować, jeśli chodzi Ci o to, aby TV automatycznie włączął sie na HDMI

"Chodzi o to zeby nasza plasma wiedziala co ma zalaczyc zawsze na poczatku. Wlanczymy TV i mamy zawsze to wejscie co ustawielismy
sluzy do tego tzw Hotel mod

---- jak tam wejsc trzymamy w pazmie "-/V" i 3 x naciskamy tv/av pilotem i juz

wyglda tak

Hotel Mode OFF
Initial INPUT COMPONENT
Initial POS OFF
Initial VOL LEVEL 0
Max VOL LEVEL 63
Button Lock OFF
Remote Lock OFF

UWAGA teraz ustawiamy

Hotel Mode ON
i np,
Initial INPUT HDMI1

reszta nie ruszac prosze !!"

Mnie pomogło. Nie wiem czy zadziała na LCD - ale prosiłeś o sugestie.
 

arone

New member
Witam ponownie.

Dzięki kwiecien za naprowadzenie bo dzięki Twojemu postowi szybko znalazłem dokładne rozwiązanie dla mojego telewizorka.

W moim LCD ustawienie domyślnego źródła sygnału jest równie proste jak dla plazm:
Wchodzimy do trybu "Hotel Mode" a robimy to bardzo podobnie jak w przypadku plazmy czyli przy włączonym telewizorze wciskamy na jego obudowie jednoczesnie "F" i "-/V" a następnie trzymając te dwa przyciski czekamy aż wskaźnik siły głosu zejdzie do zera po czym cały czas trzymając "F" i "-/V" wciskamy trzy razy na pilocie przycisk AV.
Spowoduje to wyświetlenie się menu trybu "Hotel Mode", w którym ustawiamy:

Hotel mode - On
Initial INPUT - wybrane wejście (u siebie wybrałem HDMI1)

Wychodzimy z tego trybu tak jak pokazuje legenda na dole ekranu czyli wciskając EXIT.

W tym momencie po włączeniu telewizora sygnał będzie domyślnie podawany z wejścia jakie wybraliśmy :)

Dziękuję wszystkim za pomoc.
 
Do góry