PANASONIC TH42PZ800 czy Samsung LE46A956?

gregor_p

New member
Witam
Właśnie stoje przed dylematem zakupu telewizora. Budżet to około 6000 zł. Na placu boju pozostały juz tylko praktycznie dwa modele Panas 42PZ800 i Samsung LE46A956. Telewizor zagra w pokoju 21 m2, odległośc maksymalna 3,5 metra (średnio 3 m), pokój nasłoneczniony w bardzo małym stopniu rano wiec w godzinach od 12 do nocy brak słońca w pokoju, sygnałem bedzie sygnał HD z cyfry +. telewizor w głównej mierze będzie służył do ogladania filmów (w przyszłości napęd blu-ray) oraz do zwykłej telewizji (sport, rozrywka), może czasem pokaz zdjęć JPEG.
Ogólnie nie zależy mi na tym czy będzie to plazma czy LCD. Chciałbym żeby obraz był najlepszej jakości - tu pewnie ważna jest czerń plazmy choć podobno podświetlenie diodami LED w Samsungu tez nieźle wygląda.
Prosiłbym o Wasze opinie o tych telewizorach - ich wady i zalety.

Pozdrawiam i z góry dziekuje za porady.
 

timonek

Member
Bez reklam
Witaj a czego nie zainteresowales sie np. czyms wiekszym majac taki budzet jezeli pokoj nie jst za jasny a ogladasz w dzien to mozesz wziasc lcd najlepiej by bylo z podswietleniem led tylko kwestia ceny jka wielkosc i za ile mozna kupic mozesz tez wziasc plazme ma lepsz czern i jets tansza od lcd zwlaszcza z podswietleniem led , jezeli lubisz w ciemnosci ogladac filmy to lepszy bedzie wybor plazmy zwlaszcza jak by mial kto soglaadc pod wiekszym katem bo w tym przypadku w lcd bedzie tracilo na jakosci obrazu i to nie zaleznie od rodzaju podswietlenia.
 

gregor_p

New member
:???: DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA PORADY, WRĘCZ NIEOCENIONE :???:
Wiem że jestem nowy ale każdy kiedyś zaczyna i zadaje podobne pytanie. Sądziłem tylko że tutaj znajdę jakieś wsparcie od fachowców, a widzę że się zwiodłem. Jeszcze raz dziękuje wszystkim za porady!!!!!

ps. do moderatora forum, proszę mnie wykreślić jako użytkownika - przenoszę się do konkurencji.
 

timonek

Member
Bez reklam
A co bys chcial konkretmnei uslyszec nie powiem ci jakie sa zaety i wady tych modeli co napisales bo ich osobisci nie ogladalem a cemu nikt wiecej ci nie odpowidzial to nie wiem moze tez nie wiedza a na tema togolnie zalet i wad tehcnologi plazmowej i lcd to napewno znajdizesz duzo materialow wskrocie ci napisalem a co do obrazu to widac ze musisz sam zdecydowac ogladajac je w sklepie, co do tego panasonika to fulhd w tak malym ekranie i z takiej odleglosci nei jest konieczne jak bys bral 50 cali to mozna si ejuz rozgladac za fulhd , co do tego samsunga to jak juz pisalem nawet jak jest podswietlany led to jezeli bedziesz patrzyl pod katem to braz bedzie tracil na jakosci dla mnei jest to przeplacaniemoze kiedyz=s jak by byly tansze wybierz sobie cos z plazm 50 cali naet fulhd i bedziesz zadowolony i zmiescisz sie smialo z kasa jescze co zostanie bedziesz sobie mogl kupic np.odtwarzacz bluray i jescze na kino domowe ci starczy jak ebdizesz chcial.
 

qwert

New member
Ja bym brał (zresztą też zamówiłem) jak na Twoje warunki i przy twoim budżecie 6k ,spokojnie 50 cali.
LCD czy plazma to juz musisz sam wybrać .
 

gregor_p

New member
Dziękuję za porady.
Po dokładnej lekturze forum chyba wybór padł na samsunga. 46" cali niestety bo na 55" mnie nie stać. Tylko tak się zastanawiam że na konkurencyjnym forum seria 9 samsunga jest oceniona bardzo nisko a tutaj właściciele i kiki mają odmienne zdanie. Mimo iż nie widziałem na żywo tego TV to nie sądzę aby samsung pozwolił sobie wypuścić TV najnowszej generacji gorszy od poprzednika. Co tym sądzicie? Może ********** miało popsuty egzemplarz?
Gdzieś też czytałem że pojawiła sie jakaś druga seria tych TV które są "poprawione". Jak rozpoznać taka serię?

Pozdrawiam wszystkich.
 

timonek

Member
Bez reklam
Widze ze wybrales lcd tylko pamietaj ze jak bedziesz ogladal pod katem a nie na wprost a taka sytuacja moze nastapic jezeli bedzie wiecej osob ogladalo to jakosc obrazu sie pogorszy na lcd i to nie wazne czym jest podswietlany pod tym wzgledem plazmy sa lepsze
 

gregor_p

New member
wiem o tym, ale czytając testy tego samsunga to nie ma tragedii (tylko ********** jest odmiennego zdania), przy odpowiednich ustawieniach czerń jest dobra i niewiele ustępuje panasowi.
Dodatkowy plus dla technologi LCD - zużycie energii. 46 i 55" zużywają mniej niż panas 42" - a zapowiadają nawet 40% podwyżkę ceny za prąd (dzisiaj w radiu podali). Paranoja, ciekawe kiedy zapowiedzą 40% wzrost wynagrodzeń!!??

Dalsze opinie nt. mojego wyboru mile widziane!!!
Zamówienia jeszcze nie złożyłem (tak naprawdę jeszcze wszystko może sie zdarzyć
 

jaro13700

New member
od 5 miesięcy posiadam ten ten tv pz 800 jestem z niego bardzo zadowolony na razie oglądam programy z zwykłej anteny analogowe i dvb obraz bardzo dobry super głosniki . Mały minus za wentylatory które jednak minimalnie słychać
 

Foxxx24

New member
gregor_p napisał:
Witam
Właśnie stoje przed dylematem zakupu telewizora. Budżet to około 6000 zł. Na placu boju pozostały juz tylko praktycznie dwa modele Panas 42PZ800 i Samsung LE46A956. Telewizor zagra w pokoju 21 m2, odległośc maksymalna 3,5 metra (średnio 3 m), pokój nasłoneczniony w bardzo małym stopniu rano wiec w godzinach od 12 do nocy brak słońca w pokoju, sygnałem bedzie sygnał HD z cyfry +. telewizor w głównej mierze będzie służył do ogladania filmów (w przyszłości napęd blu-ray) oraz do zwykłej telewizji (sport, rozrywka), może czasem pokaz zdjęć JPEG.
Ogólnie nie zależy mi na tym czy będzie to plazma czy LCD. Chciałbym żeby obraz był najlepszej jakości - tu pewnie ważna jest czerń plazmy choć podobno podświetlenie diodami LED w Samsungu tez nieźle wygląda.
Prosiłbym o Wasze opinie o tych telewizorach - ich wady i zalety.

Pozdrawiam i z góry dziekuje za porady.




Ja polecam Ci zdecydowanie wybrac PZ800 bo jest to naprawdę świetny sprzęt zarówno na sygnale SD jak i HD o bardzo dobrym dzwięku do,którego nawet nie potrzeba już kina domowego.

Co do porównania z tym Samsungiem,który rozpatrujesz to Panasonic ma już na wstępie fabrycznie doskonale dobrane parametry i mimo uboższego menu w kwestii ustawiania parametrów obrazu nie potrzeba żadnych kombinacji aby odrazu pokazał swoje walory.

Poza tym plazma da Ci bardziej naturalny obraz i brak wrażliwości na oglądanie pod kątem.

PY/Z800 staje na równi z Pioneerem pod względem jakości obrazu,a jak sam piszesz zależy Ci na jak najlepszej jakości więc bierz Panasonica,a na pewno nie będziesz żałował.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Dolacze sie, zgadzam sie z poprzednikiem ze plazma da ci lepszy obraz a te lcd co mowisz ze maja czern porownywalna do panasa po odpowiednim ustawieniu ale czy pod katem bedzie dobra czern bo zazwyczaj jest gorsza jezeli ci bedzie odpowiadac to mozesz sobie wziasc lcd a co do poboru energi to wcale lcd nie pobieraja az tak duzn mniej jest to niewielka roznica ale man na mysli ze zwyklym podswietleniem a jak z podsw led to nie wiem a co do podwyzki pradu to taka szybko nie bedzie to tylko takie przypuszczenia roznych ludzi
 
Ostatnia edycja:

gregor_p

New member
Dzisiaj widzialem w MM jak gra panas i samsung. I powiem Wam że najpierw zobaczylem panasa ktory gral na dedykowanej plycie panasonica i bylem pod wrazeniem. Potem ogladalem samsunga byl podlaczony do kablowki mizernej jakosci bo sygnal dzielony na kilkanascie lub kilkadziesiat tv. Obraz nie najgorszy ale kiepski. Poprosilem o przełączenie panasa na kabel i obraz taki sam jak na samsungu. Czyli oba kiepskie ale to wina sygnalu. Poprosilem o zmiane sygnalu na samsungu na cos innego. Wlaczono mi plytę testową samsunga. Obraz żyleta jakościowo nie odbiegający od Panasa. Specjalnie oglądałem pod kątem aby sprawdzić czerń. Jeżeli ktoś mówi że czerni nie ma w tym TV to KŁAMIE nawet pod kątem nie odbiega już od plazmy. Czerń w porownaniu z innymi LCD jest rewelacyjna (taka jak w plazmie). Moze minimalnie jest gorsza od panasa ale to moglbym porownac gdyby panas i samsung stały obok siebie. Takiej możliwości nie miałem.
Tak więc w nowym Samsungu czerń jest rewelacyjna jak na LCD i już prawie nie odbiega od plazmy.
Ten mały teścik umocnił moje przekonanie co do wyboru SAMSUNGA.
 

gregor_p

New member
Pewnie moja ocena była niedokładna. Ale metodą porównawczą także można ocenić. Porównując modele LCD i panasa przy podobnym oświetleniu mogę stwierdzić że samsungowi (i to nawet pod kątem) bliżej do panasa niż do innych LCD. A tak naprawdę to samsung jest już tuż tuż z czernią za plazmą. Ale oczywiście to moje zdanie i każdy może mieć inne. Proszę samemu sprawdzić oba TV.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Kilka razy 'bawiłem" się tym ledowym Samsungiem ( 55" ) w MM i w Saturnie i przyznaję rację Gregor_p. Czerń na tym lcd jest naprawdę bardzo dobra ( przy oświetleniu sklepowym ). Z drugiej strony Panas 50 PZ/PY 800 jest też niczego sobie.
 
Do góry