Panasonic TH-50PV8P czy LG 50PG6000

acidjazz

New member
Panie i Panowie

Pierwszy mój post na tym forum, gdyż pierwszy raz w moim 35 letnim życiu nie mogę się zdecydowac - TH-50PV8P czy LG 50PG6000 ?

Nie biorąc pod uwagę ceny, co byście sugerowali?
Znam wady i zalety poszczególnych plazm, aczkolwiek nie miałem szans by postawić je obok siebie i porównać obraz SD i HD.

Już byłem zdecydowany na LG, ale przeraził mnie brak autoformatowania czyli płaskie głowy w letterboxie :)

Naprawe nie wiem co wybrac, jestem w kropce a żona krzyczy, żebym się zdecydował - proszę szanownych forumowiczów o uratowanie związku :)

Pozdrawiam
 

timonek

Member
Bez reklam
Witaj napisze tak najlepiej jak sam zdecydujesz bo tutaj trafisz na osoby ktore i sa za panasem i za lg i kazdy ebdize chwalil co ma jezeli nie mozesz porownac obu obok siebie to chociaz oddzielnie dobrze popatrsz jak odbieraja i to zarowno z anteny jak i dvd przeciez mozesz w sklepie zawsze pobawic sie pilotem popatrzec ustawienia i nikt ci ni ekaze odrazu kupowac ani cie nie wygoni jezeli jak juz pisales ze znasz wady i zalety obu plazm to powinienes dojsc do celu, a co do tego autoformatowania jezeli chcesz tylko przez to przekreslic dana plazme lg to nie jest to wyjscie bo autoformatowanie to nie wszystko a nawet jak nei ktore tv to maja to nie zawsze to dziala poprawnie wsystko alerzy od modelu mi osobiscie na tym by nie zalerzało.
 

qwert

New member
Witam
Ja od 3 dni wertowałem forum, informacje o plazmach i również nie mogłem się zdecydować na któregoś z 50' telewizorów

Brałem pod uwagę te same modele co ty czyli 50PV8 & LG PG6000
Miałem to szczęście zobaczyć je w sklepie i to obok siebie ! :)

Powiem szczerze że czerń i obraz wydawał się mi się lepszy w LG, szedł ten sam film, ale gdy sprzedawca za moją namową przełaczył na tvp1 i inne kanały to już było trochę gorzej.
Chodzi mi właśnie o autodopasowanie obrazu w ekranie LG ,sprzedawca nie mógł ustawić żeby było ok .
To przekreśliło mój wybór tego telewizora bo z pasami nie chcę oglądać i skalowanie w tym tv jest moim zdaniem złe.
Splaszczone postacie, zoom włączony -poszeżył obraz tak że dużo uciął po bokach.Dla mnie to wada
WIELKA szkoda, bo obraz jeśli chodzi o czerń i kolory był super.

Zamówiłem dzisiaj 50PV8 za 3189 +79zł przesyłka
Jako że miałem wcześniej panasonica 42PV80 i tam obraz i skalowanie było ok , mam większe zaufanie do tej firmy ale gdyby skalowanie bylo lepsze w LG może i bym sie na niego pokusił.
Pozdrawiam
 

qwert

New member
Przez przypadek trafiłem na taką wypowiedz na forum,
jeśli chodzi o LGpg6000 nie wiedziałem że mogą mieć taką wadę.
cytat:

"W starszych modelach plazmy LG z jednym tylko złączem HDMI nawet N -ka nie chciała działać, jedyna możliwość podłączenia to komponent lub scart. DVD także LG załapywało dopiero po kilku próbach ( tragedia ) w modelu PG6000 N-ka już działa ale o DVD LG czy innych po HDMI zapomnij ( niebieski obraz ) . Także jeżeli masz możliwość to sprawdź w sklepie działanie telewizora pod kątem podłączenia sprzetów tzn. tuner cyfrowy,odtwarzacz DVD , czy konsola do gier,zanim coś kupisz a w domu się rozczarujesz... "
 

timonek

Member
Bez reklam
Witam tak ogoleni chcialem napisac o cenach cos firma lg sie wysoko ceni za 50 cali fulhd trzeba daz az okolo 5000zl a samsungi sa ponizej 4000zl, wiez jezeli dla kogos jest cena wyznacznikiem a chhce miec cos wiekszego to lg zawiele nei sprzeda za takie pieniadze.
 

timonek

Member
Bez reklam
qwert napisał:
Witam
Ja od 3 dni wertowałem forum, informacje o plazmach i również nie mogłem się zdecydować na któregoś z 50' telewizorów

Brałem pod uwagę te same modele co ty czyli 50PV8 & LG PG6000
Miałem to szczęście zobaczyć je w sklepie i to obok siebie ! :)

Powiem szczerze że czerń i obraz wydawał się mi się lepszy w LG, szedł ten sam film, ale gdy sprzedawca za moją namową przełaczył na tvp1 i inne kanały to już było trochę gorzej.
Chodzi mi właśnie o autodopasowanie obrazu w ekranie LG ,sprzedawca nie mógł ustawić żeby było ok .
To przekreśliło mój wybór tego telewizora bo z pasami nie chcę oglądać i skalowanie w tym tv jest moim zdaniem złe.
Splaszczone postacie, zoom włączony -poszeżył obraz tak że dużo uciął po bokach.Dla mnie to wada
WIELKA szkoda, bo obraz jeśli chodzi o czerń i kolory był super.

Zamówiłem dzisiaj 50PV8 za 3189 +79zł przesyłka
Jako że miałem wcześniej panasonica 42PV80 i tam obraz i skalowanie było ok , mam większe zaufanie do tej firmy ale gdyby skalowanie bylo lepsze w LG może i bym sie na niego pokusił.
Pozdrawiam

A ma takie pytanie czy dostales pilota i sam probowales czy tylko sprzedawca ustawial bo ja juz nie raz sie spotkalem ze sprzedawcy nie wiedz jak obsluzyc tv pilotem gdzie jak afunkcje znalezc , i troche to dziwne zeby ten tv nie mial takiego ustawienia formatu zeby bylo wedlug ciebie dobrze a ten panasonic mial i jak to wygladalo bo przeciez kazdy obraz jaki stacja nadaje w formacie 4:3 bedzie splaszczony n aekranie 16:9.
 

qwert

New member
timonek napisał:
A ma takie pytanie czy dostales pilota i sam probowales czy tylko sprzedawca ustawial bo ja juz nie raz sie spotkalem ze sprzedawcy nie wiedz jak obsluzyc tv pilotem gdzie jak afunkcje znalezc , i troche to dziwne zeby ten tv nie mial takiego ustawienia formatu zeby bylo wedlug ciebie dobrze a ten panasonic mial i jak to wygladalo bo przeciez kazdy obraz jaki stacja nadaje w formacie 4:3 bedzie splaszczony n aekranie 16:9.


Tylko sprzedawca ustawiał , najpierw bezpośrednio w LG a potem pilotem.
Obraz był wporządku tylko z pasami - góra ,dół i powiedzmy że dobrze z pasami po bokach , ustawił 4:3.
W momencie kiedy udało mu się ustawić na cały ekran, postacie , głowy były rozciągnięte na szerokość i nie wyglądało to zbyt ciekawie.
W panasie było ok . Miałem 42pv80 przez 8 mies i nigdy nie pokazywał tak rzydko rozszerzenia.
To skreślilo mój wybór LG (choć czerń i kolory super) , bo wolę oglądać wypełniony ekran i w miare symetryczny .
 

aro_77

New member
Jesli moge dodac swoje 3 grosze co do 50PV8P to po opiniach na temat panasonica pojechalem z nadziejami wlasnie po ten model. Rozczarowal mnie kompletnie, podlaczylem dvd panasonica i probowalem przez okolo 30 minut dopasowac obraz do swoich potrzeb. Plyta zawierala demo philipsa gdzie byly i mecze i krajobrazy. Niestety obraz byl tak rozczarowujacy, ze w tym momencie wykluczam panasonica z kregu zainteresowan. Po prostu kompletnie mi nie pasuje. (z zakupow nie tylke jego wykluczylem ale i lcd phlipsa i loewe)
Pozdrawiam.
 

qwert

New member
Tak to jest że ile ludzi tyle opinii, 50PV8 ma dobre i złe opinie na necie.
Moje zdanie jest takie że w sklepach wszystkie Panasonic'i marnie się prezentują w porównaniu do innych firm, są wyblakłe,i obraz jest może mniej ostry.
W domu dopiero pokazują swój pazur nawet przy zwykłym SD.
Ja wybrałem PV8 bo miał lepsze skalowanie obrazu od LG i jestem pewien że obraz po dotarciu będzie super ,nawet z dvd.
Mam zufanie do tej firmy bo miałem dość długo PV80.
 

Jectiv

New member
aro_77 napisał:
Rozczarowal mnie kompletnie, podlaczylem dvd panasonica i probowalem przez okolo 30 minut dopasowac obraz do swoich potrzeb. Plyta zawierala demo philipsa gdzie byly i mecze i krajobrazy. Niestety obraz byl tak rozczarowujacy...
Każdy producent przygotowuje swoje demo tak, aby maskować wady swojego sprzętu. Dodatkowo ważne jest czy było to demo dedykowane pod LCD, czy plazmy. Odtwarzanie takich nagrań na sprzęcie innej marki może dać nieoczekiwane rezultaty.
 
Do góry