Panasonic TH-42PZ70 - parę pytań przed kupnem

Gleniu

New member
Witam:)
Od jakiegoś czasu poszukiwałem dobrego telewizora plazmowego. Po wielu przeczytanych testach, wątkach na forum, mój wybór padł na Panasonic TH-42PZ70. Chciałbym zadać Wam kilka pytań odnośnie tego telewizora:

1. Czy nie lepiej kupić TH-42PZ700? Ma 1 x HDMI i 1 x SCART więcej, ale za to ma kontrast 5000:1, a nie 10000:1. Co byście wybrali?
2. Czy tuner TV w tym telewizorze jest tylko cyfrowy, czy także analogowy? Konkretnie chodzi mi o to, czy będę mógł do niego podpiąć zwykłą antenę szerokopasmową, jak miałem w poprzednim pudle:p (oczywiście ta antena to nie ma być główny sygnał do telewizora, po prostu czasami jak rodzicom podbieram Cyfre+ do siebie, bo chcę meczyk obejrzeć, to wtedy oglądają coś z naziemnej:))
3. Czy można wyprowadzić dźwięk z tego telewizorka na kino domowe? W sensie na głośniki 5.1:p Widziałem, że ma on w złączach wyjście tylko "lewe" i "prawe". Czy wobec tego dźwięk przez zewnętrzne głośniki będzie słyszalny we wszystkich satelitach, czy tylko w dwóch przednich?
4. Czy jest 100Hz?:)
5. Jakie kino domowe polecilibyście do telewizora? Takie, żeby miało wbudowany tuner FM, żeby można było do niego podpiąć właśnie dźwięk z telewizora i jeszcze ojciec koniecznie uparł się, żeby można było podłączyć do niego gramofon...:p Dobrze było by, żeby odtwarzacz DVD odtwarzał Divx'a i napisy z plików txt...:)
6. Może macie jakieś inne propozycje dobrych telewizorków plazmowych w cenie do 5500 zł?:)

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie:)

Pozdrawiam serdecznie:)


P.S. Czy te telewizory nie są dostępne w Polsce przypadkiem pod nazwą TH-42PY70? Wydaje mi się, że parametry się zgadzają, a na polskiej stronie Panasonica nie ma nic takiego jak TH-42PZ70...
 
Ostatnia edycja:
Do góry