Panasonic TH-42PV80 vs TH37PV7

mariusz 7908

New member
Witam potrzebuje porady mam mozliwosc kupienia th 37 nowego za 2300 natomiast cena th 42 wiaqodmo jaka jest .Moje pytanie brzmi czy jest az takak kolosalkna roznica w obrazie ? Bo te 37 cali przezyje chociaz od pocztku mialem ambicje na 42 ale trafil sie w dobrej cenie . Mam zamiar ogladac platforme N i mam tez cyfre na dremie . Tego 37 jestem w stanie kupic natomiats na tego 42 musial byl bym wziasc na raty stad moje pytanie co znawców . Czy jest az taka gigantyczna roznica w obrazie i co bnyscie zorbili na moim miejscu bo ja nie mialem stycznosci z ta plazma jedynie modelem th 37 w sklepie na smiesznej vivie . Przeczytalem post o tym modelu 42 i jedni twierdza ze jest lepsza czern i biel i ze wogole ejst ten tv rewelacyjny .Wiec jedynie moge liczyc na opinie expertow .Dzieki za odpowiedzi i sugestie przemysle .
 

wader11

Member
Pojawiły się w MediaMArktach - można obejrzeć.

NIech może Tobie przemówi fakt że w MM w którym byłem plazma 37PV80 była ukryta między LCD - nie stała obok modeli plazmy PY70 i PV7 - a te stały obok siebie. Dodatkowo PV80 była wyłączona , jak już się doprosiłem o podłączenie to "przypadkiem" kabel component był uwalony - wycinał czerwień :) i wszystko było w Spehia :). Jak juz powalczyłem z panami to miałem HDMI z BR i normalny kabel. Poodlądałem na 1080i oraz na programach jak TVP1, Polsat TVN. Polsat ma najlepszy sygnał i nawet tam obraz kryształ . Generalnie niema rweolucji w stosunku do PV7 PY70 ale jest poprawa. Ładniej wygląda czerń , ichyba jest bardziej matowy (mniejsze refleksy swiatla ). Dla mnie o wiele lepszy niż LCD ( stały obok) a do poprzednich modeli to ewolucja nie rewolucja . Chociaż chyba ma poprawione układy do obróbki SD - tak ładnego Polsatu to nie widziałem . A nawet TVP1 która jest tragiczna gra lepiej. To tyle wrażeń z niedzielengo spędzenia czasu prze 37PV80 w MM :) . Generalnie polecił bym ten model. Zapomniałem dodać że 37PV80 w necie od 3300 :) ceneo.pl i skapiec.pl sprawdz :) .
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Z tego, co pisze Kiki też wynika, że mamy poprawę dla sygnału SD w nowej serii.

Zaś sam wątek już przeniosłem do Panasonika.

ArtS :)
 

aksu

New member
Przy takiej liczbie tunerow, pewnie myslisz o podlaczeniu przez hdmi, a pv7 ma tylko jedno takie wyjscie. Co do obrazu to subiektywnie rzecz biorac pv80 zdecydowanie lepiej przetwarza sygnal sd, hd nie sprawdzalem niestety, ale postep tez na pewno bedzie.
Na twoim miejscu wzialbym na raty, albo poczekal dozbieral pieniedzy i liczyl ze pv80 troche stanieja.

EDIT Nie zauwazylem postu wyzej :D, poprawa na SD jest, imho wrecz kolosalna
 

Lech

New member
Bez reklam
mariusz 7908 napisał:
Dzieki za odpowiedzi i sugestie przemysle .

Dalej w sprzedaży jest 42" tego samego typu co 37" czyli PV7 w cenie około 2800PLN. Jeżeli chodzi tylko o cenę to jest to jakaś alternatywa, tym bardziej że 42" wyświetla w większej rozdzielczości.
 
Do góry