Panasonic TH-37PV80pa + Hdmi ( obawa )

kuba88

New member
Witam serdecznie

mam Panasonica TH-37PV80pa wszystko działa bez zarzutu, od 2 lat podpięty pod hdmi xbox

kupiłem 5 metra hdmi żeby podpiąc dodatkowo pc na nvidii 460gtx i tu poczytałem chwile o tym

moje pytanie:

czy naprawdę grozne jest podpinanie plazmy panasonica do pc, bo jest troche artykułów, że palą sie złącza hdmi w tv przy czymś takim?

czy ryzyko naprawde jest spore? czy raczej nikła szansa?

pozdrawiam
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam serdecznie

mam Panasonica TH-37PV80pa wszystko działa bez zarzutu, od 2 lat podpięty pod hdmi xbox

kupiłem 5 metra hdmi żeby podpiąc dodatkowo pc na nvidii 460gtx i tu poczytałem chwile o tym

moje pytanie:

czy naprawdę grozne jest podpinanie plazmy panasonica do pc, bo jest troche artykułów, że palą sie złącza hdmi w tv przy czymś takim?

czy ryzyko naprawde jest spore? czy raczej nikła szansa?

pozdrawiam
ja o czymś takim nie słyszałem natomiast o powstających powidokach przy długo wyświetlanych statycznych elementach gry tak...
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Witam serdecznie

mam Panasonica TH-37PV80pa wszystko działa bez zarzutu, od 2 lat podpięty pod hdmi xbox

kupiłem 5 metra hdmi żeby podpiąc dodatkowo pc na nvidii 460gtx i tu poczytałem chwile o tym

moje pytanie:

czy naprawdę grozne jest podpinanie plazmy panasonica do pc, bo jest troche artykułów, że palą sie złącza hdmi w tv przy czymś takim?

czy ryzyko naprawde jest spore? czy raczej nikła szansa?

pozdrawiam

Szanse są spore, ja załatwiłem kiedyś porty w tym tv (42pv80, naprawa gwarancyjna) podłączając poprzez VGA pc, który był wpięty do innego gniazda. Było to stare wynajmowane mieszkanie i pewnie brak zerowania w gniazdkach załatwił sprawę. Jeżeli masz dobrą instalację elektryczną to nie powinno być problemów ale pamiętaj, żeby podłączyć wszystko przy wyłączonym zasilaniu. U mnie padły wówczas wszystkie porty.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Nic się nie pali, podłączałem nie raz, głupoty jakieś. Powidoki też nie powstaną chyba, że zostawisz tv na parę dni na statecznym obrazie to możliwe.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Nic się nie pali, podłączałem nie raz, głupoty jakieś. Powidoki też nie powstaną chyba, że zostawisz tv na parę dni na statecznym obrazie to możliwe.

xeo151, właśnie się mylisz, wiele osób miał ten problem z serią pv80, było to widoczne zwłaszcza na forum w okresie kiedy pv80 był modelem "na czasie". Jesteś za krótko na forum, żeby o tym wiedzieć. Posiadam ten tv i spotkało mnie to osobiście !

Polecam więc rozwagę przy podłączaniu, bo wymiana płytki ze złączami może być kosztowna i już nie opłacalna, najlepiej jest jak oba urządzenia są podłączone do tej samej listwy/gniazda. Problem dotyczy komputerów stacjonarnych.
 

kuba88

New member
To ja mam inne pytanie panowie

po podłączeniu tv z pc zostawic na stale?

czy za kazdym razem wylaczac oba urzadzenia i podpinac ?

tv czesto chodzi i komputer rowniez, po hdmi by szedl sygnal raz na pare dni zeby mama obejrzala sobie film na duzym tv, a komputer wlaczony jest dzien w dzien, wiec moje pytaine czy przy stalym podlaczeniu, ale sporadycznym uzywaniu nie spieprzy się hdmi w tv,

zeby jasniej brzmialo, czy uzywajac pc i ogladajac cos na tv, sygnal idzie po hdmi tak czy siak i eksploatuje złącze, które może pasc?
 

kuba88

New member
Prosiłbym o jakąś odpowiedź

czy uważacie, że można zostawić na stałe podpięte, tak, że w każdej chwili można z pilota włączyć

czy jednak lepiej odpinać i podpinać za każdym razem jak się chce oglądać film?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Prosiłbym o jakąś odpowiedź

czy uważacie, że można zostawić na stałe podpięte, tak, że w każdej chwili można z pilota włączyć

czy jednak lepiej odpinać i podpinać za każdym razem jak się chce oglądać film?


osobiście jestem za pozostawieniem bo ciągłe odpianie i zapinanie żadnem gniazdu w tym i HDMI dobrze nie robi :wink: wyrobi się wreszcie i tyle....
 
Do góry