Panasonic TH-37PV7P + n przez hdmi

patryk16x

New member
witam, jak podlaczyc pod tv Panasonic TH-37PV7P Nkę przez hdmi czy component ? mam zamiar podlaczyc jeszcze pc przez dvi-hdmi albo dvi-component i wlasnie niewiem czy lepiej nke podlaczyc przez hdmi czy pc??? bo podobno ten tv nie ma chyba hdcp i Nka nie dziala czy ktos juz podlaczal tak ?? tv bede mial we wtorek ale musze teraz kable kupic.

pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wystarczy zakupić switcher

kosztuje nie dużo i działa z pilota. Więc nie musisz biegać aby przełączać telewizor. Na dziś Nkę podłącz po HDMi i jednocześnie po euro. Niektóre obrazy lepiej grają bo załączają się reduktory szumów w plazmie.
 

patryk16x

New member
ale czy ten model bedzie poprawnie dzialal pod hdmi w nce bo on chyba nie ma hdcp i czy jak bym dal component to bylo by hd bo w specyfikacji tego tv pisze
Dostępne standardy obrazu 525(480)/60i, 525(480)/60p, 625(576)/50i, 625(576)/50p, 750(720)/50p, 750(720)/60p, 1125(1080)/50i, 1125(1080)/60i, 1125 (1080)/50p (tylko HDMI),1125 (1080)/60p (tylko HDMI)

no i te dwie ostatnie to tylko pod hdmi wiec jak by to zrobic ???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będzie Hd po komponencie, tyle że bez głosu.
Tylko jakość Hd desygnowana jest po złączu cyfrowym - więc ten switcher jest lepszym rozwiązaniem.
 

patryk16x

New member
a ile ten switcher kosztuje i nie ma na nim zadnych strat w jakosci? a napewno wedlug specyfikacji tego tv na component bedzie hd? bo niewiem zabardzo o co tam chodzi pisze cos w nawiasie ze tylko pod hdmi ale niewiem czego to dotyczy? i czy ten tv ma full hd?
 

Firestorm

New member
patryk16x napisał:
witam, jak podlaczyc pod tv Panasonic TH-37PV7P Nkę przez hdmi czy component ? mam zamiar podlaczyc jeszcze pc przez dvi-hdmi albo dvi-component i wlasnie niewiem czy lepiej nke podlaczyc przez hdmi czy pc??? bo podobno ten tv nie ma chyba hdcp i Nka nie dziala czy ktos juz podlaczal tak ?? tv bede mial we wtorek ale musze teraz kable kupic.

pozdrawiam.
Mam dokładnie ten TV oraz "n" i wszystko przez HDMI działa bez najmniejszych problemów.Tyle że az takiej duzej różnicy w jakości obrazu między HDMI oraz Componentem nie widzę.
 

patryk16x

New member
kupilem juz na allegro kabel component i kabel do kompa dvi-hdmi mysle ze dobrze bedzie przez component czy bedzie widac roznice bo niektorzy mowia ze nawet lepiej i dzwiekiem mozna sterowac z pilota nki
 

Firestorm

New member
Może dlatego po HDMI nie ma bo nie potzrebuje nic poprawiać. ja testowałem oba połączenia i po HDMI " n" wyglada u mnie lepiej.
 

Firestorm

New member
Różnica nie jest aż taka ogromna na kozyść HDMI. Jest lepiej ale wkrótce jak zakupię DVD z wyjściem HDMI to zdecyduje czy to Nbox bedzie tak podpięty czy też to DVD. (musze zdecydowac gdyz w TV jak wiadomo wejście hdmi jest jedno). Wcześniej miałem nboxa podpiętego componenetem i tez było bardzo dobrze.Różnica jest na prawdę nie wielka.Szczególnie lepiej wyglądają mi kanały SD bo na Discovery HD juz np. tej różnicy nie widzę. Ktoś może powiedzieć ,że mi się wydaje ..ktos inny przyzna rację... wiesz jak to jest ,najlepiej przetestować to samemu u siebie. I jeszcze raz przypominam jeśli chodzi o hdmi:nie ma absolutnie żadnych problemów z hdcp.
Co do samego TV to ogólnie jestem zadowolony. Jednak pierwszy wymieniałem po około 6 dniach na nowy.Wyskoczył na sodku ,pionowy 4 cm pasek, wprawdzie bardzo słabo widoczny ale sygnalizujący jednak jakąś awarię. Po wymianie na nowy juz ponad miesiąc wszystko super.
Ogólnie jeśli brać pod uwagę stosunek ceny do jakości to oceniam go bardzo dobrze.
 
Ostatnia edycja:

os13

New member
Mam podłączony dekoder "n" po hdmi obraz ok , głos jest tylko jesli wybiorę w ustawieniach głosu w tv opcje auto badź analogowy.
Czy tak powinno być ??
 
Do góry