Panasonic PX81E

miles19

New member
Wreszcie !!! W ciągi nabliższych kilku tygodni (druga połowa września) u naszych niemieckich sąsiadów będzie do nabycia:

TH-37PX81E ~obecnie w cenie 799 EURO (brak w magazynie)
TH-42PX81E ~obecnie w cenie 899 EURO (brak w magazynie)

Od serii PX80E jest bogatszy o 2 zasadnicze sprawy:

1) tuner DVB-T MPEG-4 full HD (H.264/AVC), czyli w końcu powinien być oferowany w Polsce także przez Panasonic Polska, odbiór TVP HD z naziemnej anteny !!

2) wyjście optyczne TOSLINK (czyli do amplitunera Dolby Digital 5.1)

Nareszcie !!
 
Ostatnia edycja:

miles19

New member
W zasadzie to możnaby to przykleić

Ewentualnie można zmienić nazwę na Panasonic PX81 i PZ81. Obie serie łączy tuner DVB-T MPEG-4 oraz wyjście optyczne. Różni: HD ready vs full HD...

Z niecierpliwością czekam na pierwsze testy, zwłaszcza w pobliżu nadajników DVB-T :)
 

miles19

New member
no ale reszta multiplexu zostanie, poza tym - jak już będzie ustawa i stosowne prawo to ten kanał wróci i to w standardzie, który PX81/PZ81 odtworzy...
 

Kedarz

New member
miles19 napisał:
Wreszcie !!! W ciągi nabliższych kilku tygodni (druga połowa września) u naszych niemieckich sąsiadów będzie do nabycia:
Od serii PX80E jest bogatszy o 2 zasadnicze sprawy:
1) tuner DVB-T MPEG-4 full HD (H.264/AVC), czyli w końcu powinien być oferowany w Polsce także przez Panasonic Polska, odbiór TVP HD z naziemnej anteny !!
2) wyjście optyczne TOSLINK (czyli do amplitunera Dolby Digital 5.1)
Nareszcie !!

To bardzo dobra wiadomość na którą czekałem.
 

miles19

New member
Oficjalna premiera na IFA 2008 ??

Mam dziwne wrażenie, że seria PX81 zadebiutuje na targach IFA 2008 w Berlinie 29.08-03.09.2008 :) A potem już ruszy cała lokomotywa sprzedaży..
 

miles19

New member
Istotna różnica między PZ81B (rynek brytyjski) a PZ81E (europejski)

Modele PZ81E mają wbudowany tuner DVB-T MPEG-4 full HD oraz wyjście optyczne dla dźwięku. Nie mają natomiast wbudowanego tunera sat. !

Wszystkie modele serii PZ81B mają dodatkowo wbudowany tuner Freesat do odbioru darmowych programów FTA (free to air) z satelit, problem w tym że domyślne ustawienie jest na FreeSat dla Anglików, na HotBird/Astrę trzeba się chyba ręcznie pobawić... i można je nabyć chyba tylko w sklepach brytyjskich...
 

miles19

New member
Jednak inna nazwa?

W sklepach Pixmanii i innych francuskich nowa seria zadebiutuje pod nazwą TH-37PX81FV oraz TH-42PX81FV, data pierwszej dostawy 30/09/2008. Może jednak ta nazwa będzie oficjalna?

Chociaż F po numerze może oznaczać model dedykowany na rynek francuski (tak jak B na rynek brytyjski etc.). Specyfikacje już są na Panasonic FR:

http://www.panasonic.fr/html/fr_FR/1399797/index.html
oraz
http://www.panasonic.fr/html/fr_FR/1396717/index.html

W dziale support nie ma instrukcji do serii PX81, co póki co nie potwierdza wyłączności na rynek francuski. Jeśli się pojawią instrukcje w 20-kilku językach to oznaczać będzie dostępność dla całej Europy, w tym dla nas..
 

pawelgr

New member
Są już oferty

W jednym ze sklepów internetowych jest już oferta TH 37PX81E i bodaj TH 42PX81E. Można składać zamówienia, dostawę obiecują ma 22 września
 

jumpi555

New member
Tak, ale na chwilę obecną cenią sie na ok 3300zł, ciekaw jestem jaka będzie cena jak będzie juz dostepny.
Tak naprawdę to widze bardzo pozytywny wpływ wprowadzenia PX81 do sprzedarzy, otóż od ko. miesiąca cena PV80 stała w miejscu, a tera prosze bardzo, już za 2600zł do wzięcia.
 

pawelgr

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Topmarket - 2900(2899 dokładnie). Pewnie będzie taniej,jak pokaże sie w wielu sklepach. Ja widziałem to tylko tam
Wg moich informacji może to wpłynąć na sprzedaż, a nie na sprzedarz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

retros

New member
Odpowiedz panasonic polska na pytanie czy bedzie oficjalna dystrybucja na teren naszego kraju :
Uprzejmie informujemy, że telewizora Panasonic TH-37PX81E nie będziemy sprowadzali.
 

paawlus

New member
Planowałem zakup 42px80, ale jako że pojawił się px81, to właśnie on mnie teraz interesuje :)
Mam w związku z tym 2 pytania:

1) Czym różni się wersja 42PX81E od 42PX81FV? Czy to na pewno tylko oznaczenie kraju?

2) Czy jest już określone na 101% jaki będzie u nas DVB-T? Czy taki jak tu piszą: http :// digi-tv.pl/ 41466-wymagania-techniczne-dla-dekoderow-dvb-t-w-polsce.html

Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

blackholesun

New member
Od dzisiaj w gazetce Makro na promocji jest Panas 42PX8ES za jakieś 2300 zł z groszami. Czy warto brać ten telewizor, czy lepiej PV8? Czy jest między nimi jakaś istotna różnica - rozumiem, że PX8ES ma tuner DVB-T.
 
Do góry