Panasonic przedstawia swój 65" prototyp OLED TV 4K

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic przedstawia swój 65" prototyp OLED TV 4K.
Jakoś prawie niezauważalnie przeszła informacja o nowych modelach OLED TV 4K firmy Panasonic. Właśnie na targach IFA w berlinie Panasonic zaprezentował nowe modele OLED TV 4K 65".
Są to na razie tylko modele koncepcyjne.


Dyrektor firmy Panasonic czeka jakie wrażenie na uczestnikach targów IFA wywrą Oledy Panasonica i wówczas podejmie decyzję kiedy wprowadzi je do handlu.
To było zaskakujące, że Panasonic pokazał te telewizory

Jest wysoce prawdopodobne, że panele OLED do tych modeli na wystawie zostały faktycznie wykonane przez LG Display (to jedyna firma, która rzeczywiście produkuje panele 65"4K.

Nie mogło zabraknąć Oled TV



[youtube]6ciDQKuQ_sQ[/youtube]
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Problem w tym, że na razie to on nie ma żadnego wyglądu bo jest wbudowany w ścianę. pokazany jest tylko ekran bez obudowy.
 

bluray

Banned
To bardzo ważna informacja.
Wygląda, że LG zmonopolizuje matryce.
Chyba ich rozwiązanie OLED WRGB zostało zaakceptowane przez branżę !
Producenci będą konkurować między sobą elektroniką i oprogramowaniem.

I o to chodzi.

Dziwi, że pokaz OLED PANASONIC (nawet koncepcyjny) umknął uwadze wizytatorów IFy.
 

Tonito

New member
Witam.

Ja osobiscie nigdy nie zaakceptuje OLED PANASONIC ktory bedzie miec matryce od LG!
Jezeli to nie bedzie oryginalny Japan OLED PANASONIC to mnie to nie interesuje ... I oczywiscie musi byc zupelnie plaski i nie zakrzywiony!

To jest moja opinia na temat OLED TV by PANASONIC.

Pozdrawiam z Czech.

Tony
 

psiaja

Member
A czy obecnie panas nie wykorzystuje paneli IPS od LG w najnowszych AS'ach i ludzie się tak zachwycają jakością obrazu w ich wykonaniu?

Jak widać na przykładzie matryc VA samsunga montowanych w TV Sony, można "wyprodukować" różnicę w jakości obrazu mimo użycia tych samych matryc w różnych modelach różnych producentów, więc jeżeli Panas na tym zaoszczędzi (nie musi ładować kasy w dział rozwoju) i będzie miał mocno konkurencyjnie ceny swoich OLED'ów i klient na tym skorzysta (konkurencja), to niech odkupuje od LG matryce, a co tam ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No ale co się dziwisz, widzisz że Kolega jest pasjonatem Panasonika i co by LG nie zrobiło, to będzie "bee" ;)
 

RHJG

New member
Bez reklam
A to dlaczego kolego ??? Jesteś talib Panasonica ??? Od prototypu do seryjnej produkcji zapewniam Cię jest daleka droga.!!! Jeżeli Panasonic jak i inne firmy nie chcą zostać z ręka w nocniku to muszą brać to co im LG daje i tyle kolego z Czech...
 

Tonito

New member
Witam.

Niestety nie pokazuje mi sie pierwsza strona (kieruje mnie do linku na LCD Samsung) i nie wiem czy ktos jeszcze cos pisal na moja wczorajsza opinie.

Porownawacie LCD z OLED-em? Mowimy tutaj o High End jakosci i nie o zwyklej LCD produkcji ... Panel jest podstawa kazdego TV. LG nigdy nie potrafilo zrobic matryce ktora by nie miala jakies problemy! I obojetne czy to jest LCD, plazma albo OLED. Zreszta w testach o tym mozemy czytac czesto ... Wiecie ile tych paneli (W)OLED od LG jest wadnych? Martwe pixele, DSE (dirty screen effect), Image retention, niska rozdzielnosc w ruchu ...
LG dotychczas nie ma zadnej konkurencji na rynku OLED i dlatego recenzenci piszsa o wysokiej jakosci. Nie maja mozliwosc porownywac te panele z panelami od innych producentow!

HD Guru :

LG 55EA9800 OLED HDTV Reviewed | HD Guru

OLED LG in London :

OLED In London - AVS Forum

Cnet :

LG 55EC9300 OLED
The Bad Albeit the most-affordable OLED TV yet, the 55EC9300 is still very expensive for a 55-inch TV. Its video processing and color accuracy don't measure up to that of the best TVs, and the curved screen introduces some artifacts.


Bardzo ciekawe porownanie i wynik.

HDTV test :

Panasonic AX802 is Best 4K TV; ZT Plasma Pips LG OLED

Kto z Was by sobie kupil Ferrari albo Rolls Royce z silnikiem wyprodukowanym w Chinach??? Mozecie sie ze mnie smiac, mozecie mnie obrazac, ale prawda bedzie zawsze prawda. Milego dnia ...

Pozdrawiam z Czech.

Tony
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nikt nie zamierza Cie obrażać, każdy ma prawo do własnego zdania.
Obecnie Oled nie jest bez wad, ale Twoja plazma ma również ich cała mase.
 

Tonito

New member
Oczywiscie. Dobrze wiem, ze kazda technologia ma jakies wady i "moja" plazma ZT60 nie jest wyjatkiem ...

PANASONIC potrafi zrobic wlasny panel OLED i wierze ze pozniej bedzie produkowac wlasne i tanie OLED panele (technologia druku?). Niestety teraz trzeba poczekac bo wszyscy chca zarobic kolejna kase na 4K LCD televizorach.

Ale pisalem, ze za moje pieniedze chce miec oryginalny produkt. Czy jest w tym cos zlego?

Pozdrawiam z Czech.

Tony
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

psiaja

Member
A co jest złego w tym, że panas użyje paneli OLED wyprodukowanych przez LG, jeżeli owe panele będą miały dobrą żywotność, będą bardzo przystępne cenowo a w dodatku dzięki dobremu oprogramowaniu (skalującego czy dopasowującego kolory) będą jeszcze lepiej świecić niż w "oryginalnych" telewizorach LG?
Jakby telewizorki panasa z matrycami LG spełniały powyższe, to brałbym w ciemno :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Problem w tym, że na razie to on nie ma żadnego wyglądu bo jest wbudowany w ścianę. pokazany jest tylko ekran bez obudowy.

Myślalem że to cos takiego jak kiedyś Philips miał..
Też jestem zdania że jak będą panele oled dobre od Lg to niech Panas je kupuje i wstawia do siebie..
 

collider

New member
Bez reklam
A co jest złego w tym, że panas użyje paneli OLED wyprodukowanych przez LG, jeżeli owe panele będą miały dobrą żywotność, będą bardzo przystępne cenowo a w dodatku dzięki dobremu oprogramowaniu (skalującego czy dopasowującego kolory) będą jeszcze lepiej świecić niż w "oryginalnych" telewizorach LG?
Jakby telewizorki panasa z matrycami LG spełniały powyższe, to brałbym w ciemno :D

Nie jest nic złego, ale ta globalizacja produktów tak naprawdę nie ma na celu podniesienia jakości urządzeń a zmniejszenie kosztów produkcji. Też bym wolał mieć produkt sygnowany od początku do końca przez konkretną firmę. Niestety o takie będzie coraz trudniej.
 

psiaja

Member
Nie jest nic złego, ale ta globalizacja produktów tak naprawdę nie ma na celu podniesienia jakości urządzeń a zmniejszenie kosztów produkcji.

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę! Dlatego piszę o bardzo konkurencyjnej cenie (nawet łudząc się, że będzie tańsze), ponieważ Panas musiałby mnóstwo kasy władować w opracowanie oraz rozwój swoich paneli OLED ,a tak, musza tylko "odkupić" prawa do paneli LG i je płacić za kupowany sprzęt..

Chyba, że Panas, przez kupno paneli LG, zyskałby trochę czasu na opracowanie swoich paneli, nie pozostawiając swojej marki w tyle za innymi producentami na tym rynku i wtedy raczej żegnaj tańszy TV z panelem OLED
 

SDman

Banned
..LG dotychczas nie ma zadnej konkurencji na rynku OLED i dlatego recenzenci piszsa o wysokiej jakosci. Nie maja mozliwosc porownywac te panele z panelami od innych producentow!

Witam,
to jest prawda co napisałeś, za 5-6 lat możesz zapomnieć o Panasonic czy Sony.
Podzielą los Philipsa.
Na rynku będzie tylko Korea vs Chiny i reszta bez większego znaczenia.

Pozdr.
 

Tonito

New member
Doskonale zdaję sobie z tego sprawę! Dlatego piszę o bardzo konkurencyjnej cenie (nawet łudząc się, że będzie tańsze), ponieważ Panas musiałby mnóstwo kasy władować w opracowanie oraz rozwój swoich paneli OLED ,a tak, musza tylko "odkupić" prawa do paneli LG i je płacić za kupowany sprzęt..

Chyba, że Panas, przez kupno paneli LG, zyskałby trochę czasu na opracowanie swoich paneli, nie pozostawiając swojej marki w tyle za innymi producentami na tym rynku i wtedy raczej żegnaj tańszy TV z panelem OLED

Witam!

PANASONIC juz na CES 2013 i pozniej na IFA 2013 zaprezentowal wlasne OLED panele. Wynalazl technologie RGB all-printing ktora ma byc tania i szybka w produkcji.

Dla tych co znaja angielskiego :

For Journalists

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I tutaj sobie pozwolilem uzyc translatora
bo dla mnie jest text zbyt dlugi ...

W procesie wytwarzania materiału panel OLED specjalnej techniki drukarskiej nakłada się na podłoże (podłoża) w celu utworzenia warstwy elektroluminescencyjne (warstwy EL). Ze względu na prostotę procesu wytwarzania można oczekiwać, że technologia jest łatwo dostosować do wytwarzania paneli OLED o różnych rozmiarach. Dzięki wykorzystaniu technik drukowania może być dokładnie odmierzona ilość materiału organicznego, w czasie i miejscu. To nie tylko zmniejsza odpady, ale również skraca czas produkcji i sposób drukowania jest więc ekonomiczne.

W produkcji panelu OLED Panasonic wykorzystuje metodę "wszystko RGB-skie", który umożliwia drukowanie za pomocą oddzielnego stosowania czerwonym, zielonym i niebieskim segmencie materiałów OLED. Dla niej też wymyślił i opracował sprzęt i technologie, aby zapewnić materiał równomiernie na dużym obszarze podłoża.

Główne cechy nowej technologii OLED

"Drukowanie wszystkich-RGB" jest odpowiednia dla dużych paneli. W połączeniu z unikalną strukturą górnej wyświetlacza emisji z przezroczystą katodą dodatkowo osiąga doskonałe odwzorowanie kolorów i szeroki kąt widzenia.

Przy tym sposobie drukowania może być taka sama głowica stosowana w procesie tworzenia warstwy EL, niezależnie od wielkości płyty.Sposób jest prosty i nie wymaga wysokich temperatur, podciśnienia lub jest skalowalny i nadaje się do wytwarzania dużych paneli. Panasonic opracował sprzętu poligraficznego i technologii produkcji, które pozwalają na niezależne stosowania kolorów RGB OLED materiału z jednolitego pokrycia dużego panelu - wynik jest największy, 56palcový Panel o rozdzielczości 4k2k wykonane przez wszystkich RGB-druku. Dzięki tej metodzie, gdzie czerwony, zielony i niebieski Materiały luminescencyjne stosowane w każdym indywidualnym subpiksel i kolorowym filtrem, który reguluje emisję koloru, aby osiągnąć wysoką czystość i doskonałą dokładność odtwarzania kolorów na 56palcovém OLED panelu.Panel oferuje kąt oglądalności, dzięki własnej rozwiązania wyświetlacza z góry emisji i przejrzysty katody, co powinno przynieść większy strumień Strumień świetlny, światło nie może przejść przez struktury podłoża i jest prowadzona z warstwy EL bez refleksji.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Pisalem to juz w moim poprzednim textu. Caly problem polega na tym ze producenci teraz chca zarobic kase na 4K LCD telewizorach! Dlatego nie mamy do dzisiaj na rynku zadna konkurencje w OLED telewizorach ... Czekalem na OLED od PANASONIC-a bardzo dlugo. Niestety juz nie mialem cierpliwosci i kupilem sobie plazme ZT60. I zrobilem to najlepsze co moglem w tej chwili. Wedlug mnie musimy przynajmniej dwa lata poczekac na prawdziwa konkurencje, wieksza oferte i lepsze ceny na rynku z OLED telewizorami. Poprostu producenci teraz nie potrzebuja wypuscic OLED na rynek. Przekonali ludzie ze 4K LCD jest Top i teraz moga miec na kilka lat spokoj ... :?

Rowniez w tym roku byl na CES zaprezentowany RGB all-printing OLED by PANASONIC. Tym razem to byla sciana z szesciu oryginalnych OLED-ow PANASONIC. Trzy byli zakrzywione do srodku i kolejne trzy byli wypukle. Dzieki tej informacji bede wierzyc, ze jednego dnia bedzie na rynku oryginalny panel OLED by PANASONIC. I nie watpie ze bedzie lepszej jakosci niz do teraz produkowane (W)OLED-y od LG.


http://news.oled-display.net/panasonic-4k-55-inch-oleds-with-are-bendable-in-both-ways-ces-2014/


Edit :

I jeszcze cos na ten temat :


http://news.oled-display.net/printing-oled-displays-commercialization/


Pozdrawiam z Czech.

Tony
 
Ostatnia edycja:
Do góry