panasonic-pionieer

kegan

New member
Cześć,szukam porady w sprawie nagrywarek dvd w/w firm.Na foru są dwa wątki o panasonicu DMR-EH67 i DMR-EH57 ale zamiast być coraz bardziej doinformowany to jestam coraz bardziej w kropce,ale do rzeczy chciałbym zakupić nagrywarkę stacjonarna dvd panasonica DMR-EH67 lub DMR-EH57,albo pionieera DVR-555H-S lub DVR-550H-S ale już niewiem .....
Czytam i czytam i raz panas raz pionieer a raz...lg lub np.manta.
Zależy mi na:
1.Divix-mam kino panasonica PT150 i problem jest z rozdzielczością-jak sobie nagrywarki(panasa lub pioniera) radzą z tym problemem
2.Nagrywanie z kamery bezpośredni na płytę czy najpierw na dysk?
3.Zgrywanie filmów (divix) przez USB na dysk
4.Odtwarzanie filmów (divix) przez USB
5.Najważniejsze -funkcjonalnośc i niezawodność.

Bardzo proszę o poradę ponieważ wydatek jest niemały i czasami zastanawiam się czy warto wydać np. 1500 za pioniera czy lepiej za 400 kupic zwykłą mantę lub troche droższe LG?

Może jest na forum ktoś kto zna te nagrywarki i mógłby podzielić sie swoim doświadczeniem:)
 
Ostatnia edycja:

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od tygodnia posiadam Pioneera DVR 555 i spisuje się rewelacyjnie - oczywiście jestem jeszcze w trakcie testowania. Wszystkie w/w kwestie spełnia:
ad1.- divixy, które posiadam chodzą bardzo ładnie
ad2.może i tak i tak
ad3.można
ad4.jeszcze nie sprawdzałem
ad5.Przez 2 lata miałem sonego model 710 i oczywiście funkcjonalność pioneera jest na bardzo wysokim poziomie - niezawodnośc - się okaże:)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Sądzę, że Panasonic, Pioneer i Sony reprezentują tak wyrównany (wysoki) poziom, ze każdy będzie chwalił to, co posiada. Manty mają złą opinie w zakresie awaryjności. LG są bardzo funkcjonalne (divX), zdania na temat ich niezawodności są podzielone.
 

kegan

New member
Dzięki,
znacznie mnie przyblizyłeś do zakupu tego modelu-jeszcze proszę Cie ,w miarę możliwości o sprawdzenie odtwarzania przez USB lub czy zgrywanie na dysk przez ten port trwa w miarę rozsądnie.

Chciałbym również(myślę że nietylko ja,bo widziałem kilka pytań na forum),poznać opinię posiadaczy panasonica.Wiem że są wątki tego modelu ale są tam posty nienajnowsze i może jakaś świeża opinia:)

P.s.Jeszcze raz dzięki Robcio
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Drobiazg:)
Sprawdzam właśnie odtwarzanie na divix i chyba ta funkcja nie działa :( - co prawda nagrałem na pendriva filmik, który jest konwersja z materiału HD - inne filmy divix niestety nie mieszczą się na na moim urządzonku - za mała pojemność - pozostałe funkcje jak przeglądanie zdjęc i ich zgrywanie oraz odtwarzanie mużyki i jej zgrywanie z usb działa ok :)
 

amadeo

New member
robcio napisał:
Tak jak wyżej napisałem - zgrywanie divixów przez usb chyba nie działa :)
Dzięki za szybkie sprawdzenie. Wygląda na to, że Pioneer 555 jest funkcjonalnym odpowiednikiem mojego Sony 750. Ty możesz czytać wątki
o Sony a ja o Pionierku. :)
Spróbuj podłączyć klawiaturę USB, bardzo wygodne rozwiązanie. Może działa także bezprzewodowa.

Amadeo
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ponieważ Pioneer wykonał dobry ruch cenowy na dvd 555 nagrywarkę . Sporo osób z forum zakupiło ten model . Liczę na opinie.
Na rynku Pioneer jest bardzo wysoko notowany po tych pociągnieciach.
Przypominam ze spora liczba tych modeli trafiła w specjalnych cenach dla członków klubu HDTV .
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mogliby wykonać podobny ruch dla swoich plazm. Rynek z pewnością odebrałby to równie dobrze. :)

Za jakością powinna iść cena, ale i tutaj należy zachować umiar. No chyba, że ma się ograniczone możliwości produkcyjne...

ArtS :)
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
kiki napisał:
ponieważ Pioneer wykonał dobry ruch cenowy na dvd 555 nagrywarkę . Sporo osób z forum zakupiło ten model . Liczę na opinie.
Na rynku Pioneer jest bardzo wysoko notowany po tych pociągnieciach.
Przypominam ze spora liczba tych modeli trafiła w specjalnych cenach dla członków klubu HDTV .

Potwierdzam w/w słowa i dziękuję Kikiemu - sprzęt spisuje się rewelacyjnie :)
 

piterson1

New member
kiki napisał:
ponieważ Pioneer wykonał dobry ruch cenowy na dvd 555 nagrywarkę . Sporo osób z forum zakupiło ten model . Liczę na opinie.
Na rynku Pioneer jest bardzo wysoko notowany po tych pociągnieciach.
Przypominam ze spora liczba tych modeli trafiła w specjalnych cenach dla członków klubu HDTV .

Co muszę zrobyć by na takich specjalnych warunkach móc zakupić PIONEER DVR-555H-S? :)
 
Do góry