panasonic p42g30e

Lukaz2

New member
mam problem i proszę o pomoc.

przywieziono mi dzisiaj tv jak w tytule. do jego poprzednika miałem podłączone kino domowe i xboxa. do panasonica także podłączyłem obie rzeczy (dodatkowo xbox był podłączony do kina - dźwięk przestrzenny :) ). po skonfigurowaniu tv, postanowiłem sprawdzić czy wszystko działa i tu zaczyna się problem, otóż jak uruchamiam kino domowe - telewizor automatycznie je znajduje i przełącza się na hdmi 1, jak włączam xboxa - to oprócz dzwięku uruchamiania nie dzieje się nic. próbowałem "skakać" po wszystkich opcjach "av" z nadzieją, że może na którymś kanale załapie, ale nigdzie. zupełnie jakby x'a nie było.
może dlatego, że mam tv parę godzin o czymś jeszcze nie wiem ?? bo mam nadzieję, że złącze w tv nie jest walnięte i nie zacznę użytkowania go od razu od naprawy :/
jeśli ktoś miał podobny problem, bądź ma jakąś podpowiedź - proszę o informację
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
mam problem i proszę o pomoc.

przywieziono mi dzisiaj tv jak w tytule. do jego poprzednika miałem podłączone kino domowe i xboxa. do panasonica także podłączyłem obie rzeczy (dodatkowo xbox był podłączony do kina - dźwięk przestrzenny :) ). po skonfigurowaniu tv, postanowiłem sprawdzić czy wszystko działa i tu zaczyna się problem, otóż jak uruchamiam kino domowe - telewizor automatycznie je znajduje i przełącza się na hdmi 1, jak włączam xboxa - to oprócz dzwięku uruchamiania nie dzieje się nic. próbowałem "skakać" po wszystkich opcjach "av" z nadzieją, że może na którymś kanale załapie, ale nigdzie. zupełnie jakby x'a nie było.
może dlatego, że mam tv parę godzin o czymś jeszcze nie wiem ?? bo mam nadzieję, że złącze w tv nie jest walnięte i nie zacznę użytkowania go od razu od naprawy :/
jeśli ktoś miał podobny problem, bądź ma jakąś podpowiedź - proszę o informację

może reset ustawień do fabrycznych + zamiana kabli HDMI pomiędzy urządzeniami
 

Lukaz2

New member
kino do tv przez kabel hdmi, xbox do poprzedniego tv podłączony był oryginalnym kablem microsoftu, (3 wejścia - zielony, czerwony, niebieski do tv, czerwony, żółty, biały do kina domowego w celu uzyskania dźwięku.. ), do panasonica zrobiłem tak samo, kino przez hdmi i jak tylko uruchamiam kino automatycznie tv sie przełącza na kino, a xboxa tymi 3 kabelkami do tv. i jak uruchamiam xboxa to mam tylko dzwięk z kina, natomiast tv nie rusza.
może podłączyć też xboxa przez kabel hdmi do tv? tylko czy wtedy tv wykryje mi i kino i x'a ? (oczywiście używając naprzemiennie, nie jednocześnie?)
 

Monaro

New member
Ja bym podlaczyl xboxa przez kabel HDMI do tv.Do tego zmiana ustawien w konsoli zeby miec pelne full HD. Nie wiem jaka wersje xboxa masz, ale slim nie ma kabla w zestawie hd tylko zwykly SD. Podlaczajac konsole do tv przez kable kompozytowe miales rozdzielczosc tylko 576. Chyba, ze masz kable ze starszej wersji xboxa co byl w zestawie i podlaczales kablem komponent, to wtedy mogles miec obraz HD.
Podsumowujac krotko-xboxa do tv kablem HDMI a cinchami do kina domowego. W koncu obraz jest wazniejszy od dzwieku. Nie wyobrazam sobie zeby miec G30 i wyswietlac rozdzielczosc 576 przez kompozyt :)
 

Lukaz2

New member
xbox 360 biały ,wersja z dyskiem 60gb, kable miałem te zwykłe takie (łącznie 6 wtyczek, zielony czerwony niebieski i audio zółty, biały, czerwony) teraz właśnie pokombinowałem z podłączeniem x'a przez kabel hdmi. jak wypne oryginalny kabel microsoftu z tv to po kablu hdmi znajduje mi xboxa, więc może wina leży po stronie kabla... ale żeby dostać dźwięk z kina musiałem rozebrać wtyczkę kabla z microsoftu (od strony wpięcia do xboxa), tzn. ściągnąłem tą plastikową obudowę, bo nie mieści się do wtyku jednocześnie z kablem hdmi.
podsumowywując - nie wiem dlaczego zwykłe lcd dawało radę "uciągnąć" x'a ze zwykłego kabla, panasonic po kablu w ogóle go nie widzi :hmm:, jednak przy podłączeniu przez hdmi (i koniecznie trzeba wypiąć kable microsoftu z tv) wszystko pięknie działa. mam nadzieję, że będzie ok.
dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za pomoc :)
a telewizor sam w sobie... poezja, półtora tygodnia drążyłem różne fora itd w poszukiwaniu czegoś odpowiedniego dla siebie. wybór (przy pomocy kolegi) padł na plazme panasonica... kto ma wątpliwości - nie ma się co zastanawiać. do wczoraj miałem w domu 2 tv lcd i prawdę mówiąc przy szukaniu kolejnego tv też skłaniałem się ku lcd. po wczorajszym pierwszym włączeniu, i po dzisiejszych godzinach zabawy - Panie i Panowie, jak dla mnie, plazma rządzi :)
 

Lukaz2

New member
ostatnie pytanie w temacie - czy telewizor powinien automatycznie wyszukiwać włączone urządzenia? otóż, gdy podpinam xbox'a lub kino pod hdmi 1, po włączeniu tv automatycznie się przełącza na włączone urządzenie, natomiast przy wpięciu np. pod hdmi 1 - xbox, a pod hdmi 2 - kino -> przy włączeniu xboxa (hdmi 1) tv sam się przełącza, ale gdy wyłącze konsole i włączam kino (czyli hdmi 2), tv nie reaguje, sam muszę przejść na hdmi 2 z pilota.
i tu pytanie - to normalna sprawa, czy jeszcze powinienem z czymś pokombinować, żeby przełączało się samoczynnie także na hdmi 2 ?
 
Do góry